10.1 C
Panevėžys
Šeštadienis, 1 spalio, 2022

Krekenavoje vyks tradiciniai Žolinės atlaidai

AutoriusIGNAS JANELIŪNASFotoERIKAS LAUŽADIS, RIMVYDAS ANČEREVIČIUS

Apie šiųmetinius savaitę truksiančius atlaidus kalbamės su Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikos rektoriumi, kunigu daktaru Gediminu Jankūnu.

– Į ką visas dėmesys kryps šiemet vyksiančiuose Žolinės atlaiduose?

– Mūsų krašte tai yra didžiausi atlaidai. Nuo seno garbinamas žymusis paveikslas su Mergele Marija ir jos vaikeliu, žmonės tą daryti atvyksta iš įvairiausiu parapijų ir Lietuvos kampelių. Na, o šiemet atlaidai vyksta Ukrainos karo kontekste, žmonės, pavargę nuo įvykių kaimyninėje šalyje, galės surasti dvasinę ramybę. Šiuo metu visuomenė stengiasi apie tai užsimiršti būtent įvairių renginių, festivalių metu. Tačiau mes, katalikiškosios bendruomenės nariai, nesistengiame užsimiršti, mūsų tikėjimas moko tą tikrovę priimti kartu su tam tikromis maldomis, prašyti Mergelės Marijos užtarimo.

G. Jankūnas.

– Atlaidai, kaip įprasta, vyks savaitę. Kam šiemet yra skirtos kiekviena iš savaitės dienų?

– Dienos yra paskirstytos pagal temas – einant nuosekliai rugpjūčio 14-ąją savaitė prasidės nuo Šeimų dienos, tuomet seks Didžioji Žolinės diena, jos metu tiesiog dėmesys bus skirtas pačiai šventei, taip pat Ligonių ir Caritas diena, Kunigų ir Pašvęstųjų diena, Mokytojų ir katechetų diena, Tėvynės gynėjų diena, Marijinių organizacijų diena bei Žemdirbių ir parapijos diena.

– Kokios veiklos, be dalyvavimo Mišiose, vyks visos savaitės metu?

– Esame žemdirbių kraštas, pas mus vyksta javapjūtė, vyrai ima šių metų derlių, jų žmonos stengiasi padėti juos maitindamos ir prižiūrėdamos. Specialiai vyks tradicinė Žolinės stovykla, kurią rengia jaunimas. Jie ne tik smagiai leidžia laiką, maitinasi, būna drauge, bet ir savanoriauja, rūpinasi tvarkos palaikymu, visų buitinių darbų atlikimu, be ko neįsivaizduojamas pats renginys. Tai nėra vienos dienos įvykis, tad reikia, kad kasdien naujiems atvykusiems svečiams ir parapijiečiams netektų susidurti su praėjusios dienos šiukšlėmis, palikta netvarka. Taip pat paskutinė diena yra Bendruomenės diena, kai visi galime susirinkti ir pasidžiaugti, kad dar vieni atlaidai praėjo sėkmingai, juos apmąstyti ir už tai padėkoti Dievui.

– Jei lygintume su praėjusiais metais, kas šiemet keisis Žolinės atlaidų savaitėje?

– Nuo pernai grįžome melstis į baziliką, patys Žolinės atlaidai tapo itin bendruomenę sutelkiančiu laiku. Praėjusiais metais labai akcentavome atnaujinto bazilikos pastato interjero pristatymą, o šiemet norime, kad tai būtų labiau maldos vieta, kad nebandytume atkartoti kažkokios šventės, siūlyti žmonėms kažkokių pramogų, kurių galbūt dalis tikinčiųjų visuomet tikisi. Norime, kad žmonės galėtų ramiai pabūti toje maldingoje aplinkoje, pasimelsti už save, savo artimuosius ir visą žmoniją.

– Kodėl kiekvienas turėtų švęsti Žolinės atlaidus, dalyvauti šventose Mišiose?

– Žmonės šiuo metu yra kažkiek nutolę nuo Žolinės atlaidų šventimo, nedalyvavimas tos dienos Mišiose prilygsta sunkiai nuodėmei, kurią po to reikia būtinai išpažinti. Krikščioniškasis mokymas ir aiškina tai, jog kasdien reikia rasti balansą – reikia mokėti dirbti ir mokėti švęsti, o būtent Bažnyčia visiems stengiasi padėti tame nuolatinių paieškų procese.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Krekenaviečiai džiaugiasi rudeniu

confident-noyce

Krekenavoje – minios tikinčiųjų: prasidėjo savaitę truksiantys Žolinės atlaidai

confident-noyce

Seimo narė G. Burokienė sveikina su viena gražiausių vasaros pabaigos švenčių – Žoline

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau