Atlygio už kraują atsisakę donorai skyrė jį sunkiai gyvenančių šeimų vaikams

Atlygio už kraują atsisakę donorai skyrė jį sunkiai gyvenančių šeimų vaikams

JP / NKC nuotr.

Kraujo donorų dovana ir Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyriui.

Neatlygintina kraujo donorystė Lietuvoje skaičiuoja pirmuosius metus ir prie jos jungiasi vis daugiau žmonių. Per pastarąjį pusmetį daugiau kaip 300 donorų atsisakė už padovanotą kraują jiems priklausančių simbolinių dovanų ir jas paskyrė sunkiau gyvenančių šeimų vaikams. Šią staigmeną vaikams perdavė vienas aktyviausių kraujo donorų šalyje, atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

„Vis daugiau lietuvių neatlygintiną kraujo donorystę supranta kaip sąmoningą apsisprendimą padovanoti sergančiajam tai, ko niekur kitur neįmanoma gauti ar tiesiog nusipirkti. Tokiu būdu dovanodami kraujo, donorai ne tik padeda gelbėti sergančių žmonių gyvybes, bet ir pradžiugina sunkiau gyvenančių šeimų vaikus“, – teigia laikinoji Nacionalinio kraujo centro (NKC) vadovė Ignė Klangauskienė.

BIC

Vasario mėnesį pačių kraujo donorų iniciatyva šalyje startavo projektas „Aš dalinuosi gerumu“, kurį ėmėsi vystyti NKC. Per pirmąjį projekto etapą 359 dosnūs žmonės atsisakė už dovanojamą kraują jiems priklausančių bilietų į kiną ir juos paskyrė sunkiau gyvenančių šeimų vaikams, kuriais rūpinasi organizacijos „Lietuvos Caritas“, „Gelbėkit vaikus“, Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius.

Surinktus kino bilietus perdavė vienas aktyviausių neatlygintinų kraujo donorų, pilietinės akcijos „Vienas kraujas“ pradininkų, grupės „G&G Sindikatas“ lyderis G. Liaudanskas-Svaras. Atlikėjas aplankė organizaciją „Gelbėkit vaikus“ ir nuo visų donorų įteikė staigmeną jos atstovei.

„Tikrai žinau, kad žmonėms, davusiems kraujo ir paskyrusiems vaikams savo dovanėlę, jau nekyla klausimų, kodėl turime daryti gerus darbus. Nesvarbu, ar dovanojamas kraujas, ar suteikiama kokia nors kita pagalba. Svarbu, kad aplink save kurtume pilietišką ir aktyvią visuomenę, rodytume pavyzdį kitiems. To liudininkai šiandien ir esame“, – neabejoja atlikėjas.

„Lietuvos Caritas“ generalinės sekretorės Deimantės Bukeikaitės teigimu, jei daugeliui kino filmas yra savaime suprantamas ir dažnas laisvalaikio praleidimo būdas, tai šeimos, su kuriomis dirba organizacija, šios pramogos sau leisti negali.

„Esame įsitikinę, kad šia dovana vaikai labai apsidžiaugs. Ačiū supratingiems donorams, kurie savo kilniu poelgiu išpildė mažą, bet labai laukiamą svajonę“, – kalba D. Bukeikaitė.

NKC ir toliau planuoja tęsti šią gražią iniciatyvą. Nuo rudens prasidės antrasis projekto „Aš dalinuosi gerumu“ etapas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.