Krašto apsaugos ministerijoje surengtos konsultacijos pirkimų dokumentams aptarti

Krašto apsaugos ministerijoje surengtos konsultacijos pirkimų dokumentams aptarti

BNS / KAM nuotr.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) surengė antras viešąsias konsultacijas, per kurias  pristatyti ir aptarti pirkimo dokumentai, susiję su planais statyti karinius miestelius Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose.

Šiuos projektus žadama vykdyti pasitelkiant viešojo ir privataus sektorių partnerystę.

„Mums tai unikalus momentas, nes tokių darbų dar nesame vykdę. Tai didžiausias projektas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, todėl norime jį sėkmingai įgyvendinti ir iki 2023 metų turėti naują Lietuvos kariuomenės pajėgumą“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

BIC

Pasak jo, šių konsultacijų tikslas yra ne tik pristatyti potencialiems dalyviams pirkimo dokumentus, bet ir iš pačių dalyvių išgirsti jiems aktualius klausimus, įžvalgas ir nuogąstavimus, problemiškas sritis.

Į renginį atvykusiems verslininkams Krašto apsaugos ministerijos ekspertai pristatė investuotojų atrankos procedūrą, jos etapus, paaiškino, kokie numatyti minimalūs kvalifikaciniai reikalavimai.

Potencialūs investuotojai taip pat supažindinti su išankstinės atrankos kriterijais, pasiūlymų vertinimo kriterijais, pristatė pagrindinius techninius projektų įgyvendinimo niuansus.

Pagal gautus atsiliepimus Krašto apsaugos ministerijos projekto vadovai ketina patikslinti pirkimo dokumentus.

„Patikslinsime ir suformuluosime pirkimo dokumentų reikalavimus taip, kad potencialiems dalyviams kiltų kuo mažiau klausimų“, – sakė vienas iš projekto vadovų Aurimas Banys.

Vieną pirkimą visiems trims objektams Krašto apsaugos ministerija planuoja paskelbti jau šių metų vasarį, o sutartis su investuotoju arba investuotojais pasirašyti 2020 metų pabaigoje.

KAM reikalaus, kad projektų vystymas truktų ne ilgiau nei pustrečių metų, o už darbus ministerija atsiskaitytų per 12 su puse metų.

Vystytojai 10 hektarų sklype Šilalės rajone, 17 hektarų sklype Vilniaus rajone ir aštuonių hektarų sklype Šiauliuose turės pastatyti kareivines, valgyklas, štabus, automobilių stovėjimo aikšteles, sandėlius, garažus, degalines, sporto aikštes ir patalpas bei kitus statinius.

Kariniame miestelyje Šiauliuose įsikurs kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Šilalės rajono Pajūrio miestelyje bus sukurta infrastruktūra brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionui.

Vilniaus rajone, Rokantiškių kaime, turėtų įsikurti brigados „Geležinis Vilkas“ kunigaikščio Vaidoto pėstininkų batalionas. Šalia šios vietovės Krašto apsaugos ministerija valdo ir kitą sklypą, kur ilgainiui planuojama perkelti Vilniuje dislokuotus kariuomenės štabus.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenės padaliniai yra įsikūrę daugiausia buvusiose sovietų kariuomenės karinėse teritorijose ir pastatuose.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.