Kovoje su patyčiomis – unikali Panevėžio moksleivių iniciatyva

Kovoje su patyčiomis – unikali Panevėžio moksleivių iniciatyva

JP / Organizatorių nuotr.

Iki Kalėdų Panevėžyje veikia ypatinga parduotuvė – jos ir klientai, ir įkūrėjai yra mokiniai. Beje, pinigų už prekes čia niekas neprašo – mokinių imitacinėje parduotuvėje „Matas“ jaunuoliai gali išsirinkti jiems patinkančius drabužius iš bendraamžių dovanojamų dėvėtų drabužių asortimento.

Pasak projekto sumanytojų – Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) studentų atstovybės „PanFiSa“, viešosios įstaigos Panevėžio profesinio rengimo centro (PPRC) ir viešosios įstaigos „Aukštaitijos gyvas kaimas“ – iniciatyva paremta jaunų žmonių išsakytomis problemomis apie jų aplinkoje egzistuojančias patyčias ir smurtą. Viena iš patyčių priežasčių – nešiuolaikiška, nemadinga apranga.

„Projektas svarbus siekiant mažinti patyčias jaunuolių tarpe dėl dėvimos aprangos, kurią dažniausiai lemia tėvų socialinė padėtis arba finansinės galimybės. Kita paskata – jaunuolių noras rūbams suteikti antrą gyvenimą juos perleidžiant bendraamžiams, kuriems reikia pagalbos. Taip pat jaunuoliams svarbu parodyti, kad verslo idėjų jie gali semtis ir iš savo artimos aplinkos,“ – teigia Įgyvendinto projekto autorė, KTU PTVF alumnė šiuo metu dirbanti PPRC projektų vadove Jurga Kanoverskienė.

BIC

Idėja steigti dėvėtų drabužių parduotuvę kaip verslo iniciatyvą, kilo diskutuojant su jaunuoliais, kurie pastebėjo, jog egzistuoja ne tik patyčių, bet ir kita problema – kur dėti išaugtus ar pabodusius drabužius ar batus.

Įgyvendinant projektines veiklas aktyviausi Panevėžio profesinio rengimo centro mokiniai susipažino ir realiai vykdė visus įmonės įkūrimo etapus. Dar pavasarį moksleiviai apsilankė KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, kur dalyvavo dėstytojos Jūratės Baltušnikienės paskaitoje „Verslo organizavimo pradmenys“. Netrukus, naujų žinių padrąsinti, jaunieji verslininkai įkūrė įmonę „Matas“ ir išsirinko jos vadovybę. Praktinės patirties moksleiviai sėmėsi ir iš susitikimo su sėkmingai Panevėžyje veikiančios kavinės „Kavalierius“ direktoriumi Justinu Dalinda. Projektą finansavo Panevėžio miesto savivaldybė.

Parduotuvė duris atvėrė spalio pabaigoje, ir dar tą pačią dieną pradžiugino nemažą būrį jaunuolių, kurie rado sau tinkamų rūbų bei kitų daiktų.

KTU PTVF studentų atstovybės „PanFiSa“ pirmininkas Kazimieras Vaitkevičius teigia, jog šis projektas padėjo jų organizacijai susirasti ne tik partnerius, bet ir naujus draugus.

„Kartu su PPRC moksleiviais pradėjome bendradarbiauti ir kuriame tolimesnius ateities veiklų planus. Iš projekto pasiėmėme viską kas geriausia ir matome jog pamažu pildosi vienas iš svarbiausių tikslų: kad visos Panevėžio miesto jaunimo organizacijos bendrautų ir kartu kurtų vedami bendrų idėjų ir tikslų“ – džiaugiasi Kazimieras.

AIK

Labirintų parkas

Mano namukas

Biuro verslas

Dattoo tattoo

Panevėžio gimtadienis

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.