9.6 C
Panevėžys
Šeštadienis, 13 balandžio, 2024

Kovo 29-osios „Tėvynėje“: Panevėžio rajono Metų kultūros darbuotoja ir Velykų medis Miežiškiuose

AutoriusjpFotoživilė večiorkutė
„Tėvynę“ perverčiu retai, dažniausiai kai užsuku į biblioteką, bet tada perskaitau kelis numerius iš eilės. Kai internete skelbiate pirmąjį puslapį visada į jį atkreipiu dėmesį. Džiugu, kad daug rašote apie bendruomenes, straipsniai tikrai įdomus. Suprantu, kad esate savaitraštis, bet dėl to kartais aktualijos nebėra tokios „šviežios“, - Trečiojo amžiaus universiteto Daukniūnų fakulteto dekanė Romualda Galeckienė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, kovo 29 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Miežiškių miestelyje įvairių spalvų bei raštų margučiais pražydo daugiabučio namo kieme auganti obelaitė. Velykų medį nertais margučiais papuošė kaimynės Saulutė Kubilienė ir Milda Titenienė.  Artėjant Velykoms, papuošti margučiais kieme augančią obelaitę kaimynės lieka ištikimos tradicijai jau penkerius metus iš eilės, tik šiemet margučių kone daugiausia. „Pradėjom nuo keleto kiaušinių. Nusipirkau balto putplasčio kiaušinių, skirtų dekoravimui. Iš pradžių juos išpiešėme ir sukabinome ant medžio, bet margučius vėjas išdraskė, raštus lietus nuplovė. Tada kilo mintis margučius apnerti. Tai kibom su kaimyne Milda į darbus ir padėjome nerti margučius. Pirmais metais pakabinome apie 20-30, bet kasmet kolekciją vis pildėm ir šiandien turim virš dviejų šimtų“, – pasakojo idėjos sumanytoja  Saulutė Kubilienė.

Socialiniame tinkle kai kurie politikai platina žinią, kad Lietuvoje bus uždaromos 86 gimnazijos. Pagal pateiktą informaciją Panevėžio rajone iš šešių gimnazijų liktų 3 – esą neliktų Smilgių, Raguvos ir Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijų. Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) informavo, kad ši žinia neatitinka realybės ir klaidina visuomenę. Kad paskleista informacija apie uždaromas tris gimnazijas Panevėžio rajone neatitinka tikrovės, patvirtino ir Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

Nors, kaip skelbia Lietuvos bankas, per pastaruosius dvylika mėnesių būsto pardavimų skaičius šalyje susitraukė daugiau nei dešimtadaliu, o būsto įperkamumo rodikliai mažiausi per pastaruosius dešimt metų, prognozuojama, kad jau greitu metu rinka turėtų atsigauti. Kaip bus iš tiesų, belieka spėlioti. Tačiau ką apie nekilnojamojo turto pirkimą Panevėžio rajone gali pasakyti brokeriai? Nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ Panevėžio biuro vadovas Romualdas Paulauskas tikino, kad būstų pirkimas rajone yra kiek nurimęs, jei lyginsime šių metų ir pernai tuos pačius laikotarpius. „Rajone rinka išties ramesnė. Žinoma, ten ir objektų nėra tiek daug, kiek mieste. Štai Berčiūnuose vietoje mokyklos planuojama daryti butus, tad tai bus didelė naujiena. Įdomu, kaip seksis parduoti ir ar sulauks susidomėjimo. Rajone yra ir daug administracinių patalpų, kurias bandoma parduoti jau ilgą laiką, tačiau jų nelabai kam reikia“, – kalbėjo jis.

Panevėžio rajono Metų kultūros darbuotojo vardas suteiktas Miežiškių kultūros centro direktorei Birutei Titienei. Kultūros įstaigoje Birutė dirba 35 metus, o iš jų net 29-erius vadovauja kultūros centrui. Šia nominacija Panevėžio rajono savivaldybės taryba skatina ir pagerbia rajono kultūros centrų darbuotojus ir vadovus už praktinės veiklos nuopelnus, kolektyvų pasiekimus, reikšmingiausius darbus kultūros srityje, etninės kultūros, dainų švenčių, mėgėjų meno puoselėjimą. Geriausio metų kultūros darbuotojo vardo nominacija įsteigta 2015 metais.

Nors šv. Velykas švenčia daugelis, tačiau tikrai ne visi galėtų atsakyti į klausimą, kas yra Velykos. Į jas  pirmiausia turėtume žvelgti per krikščionybės prizmę. Velykos – Kristaus prisikėlimas. Šia seniausia krikščionių švente siekiama paminėti po nukryžiavimo mirusio Kristaus prisikėlimą. Apie šv. Velykas, jų prasmę ir kad Kristaus prisikėlimo minėjimas netaptų rutina, „Tėvynė“ kalbasi su Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikos rektoriumi kunigu dr. Gediminu Jankūnu.

Dalis Panevėžio miesto ir rajono gyventojų toliau priešinasi europinės vėžės „Rail Baltica“ projekto rengėjų siūlomam geležinkelio mazgo, kurį sudaro tarptautinė keleivių stotis vakarinėje miesto dalyje bei papildomas miestą kertantis beveik 23 kilometrų ilgio kelio ruožas, sprendiniui. Net keletą kartų pigesnes projekto Aukštaitijoje alternatyvas palaikantys gyventojai sako pasigendantys principingos Panevėžio rajono valdžios pozicijos – nepritarti apie 438 mln. eurų vertės sprendiniui.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Balandžio 12-osios „Tėvynėje“: parduodamas milijoninis verslas Panevėžio rajone ir gaudyklės Žaliosios girioje

confident-noyce

Balandžio 5-osios „Tėvynėje“: neįprastas Velžio gimnazijos sprendimas ir skeptiškas Panevėžio rajono meras

confident-noyce

Kovo 22-osios „Tėvynėje“: sugrįžusi „Sniego gniūžtė“ ir perrinkta Bendruomenių sąjungos pirmininkė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau