9.6 C
Panevėžys
Šeštadienis, 13 balandžio, 2024

Kovo 15-osios „Tėvynėje“: eksperimentas Krekenavos M. Antanaičio gimnazijoje ir unikalus ligoninės muziejus

AutoriusjpFotoživilė večiorkutė
„Tiesą pasakius, visai laikraščių neskaitau, bet kartą teko pavartyti „Tėvynę“. Pastebėjau, kad jame labai šilti žurnalistų straipsniai. Jie gražiai ir nuoširdžiai pasakoja rajono gyventojų istorijas, atspindi jų gyvenimus ir veiklas“, - skintų gėlių ūkio „Pavasario žiedas“ įkūrėja Aurelija Vaičaitienė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, kovo 15 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ Panevėžio rajone, Velžio seniūnijoje, statys 20 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parką. Planuojama, kad veikti jis pradės 2026-aisiais, o investicijos į šį projektą sieks apie 37 mln. eurų. Bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga teigia, kad Velžio seniūnijoje išsinuomotuose sklypuose bus įrengtos 3 arba 4 vėjo jėgainės, kurių bendra galia sieks 20 MW.

Švietimo sektoriaus darbuotojai yra vyriausi Lietuvoje, jų amžiaus vidurkis – 50 metų, antri – sveikatos sektoriaus atstovai, kurių vidurkis – 48 metai. Nustatyta, kad šiuose sektoriuose dirba daugiausia  asmenų, kuriems per 60 metų, švietime jie sudaro 26 proc. darbuotojų, o sveikatos sektoriuje – 25 proc. Panaši situacija yra ir Panevėžio rajono švietimo ir sveikatos sektoriuose. Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus pateikė statistinius duomenis apie švietimo darbuotojų amžiaus vidurkį.

Po 2023 metų vasarą praūžusios galingos krušos didesnių nei milijono eurų nuostolių patyrę Panevėžio rajono gyventojai negaus didelių kompensacijų, nes šalies Vyriausybė nusprendė iš dalies kompensuoti  tik išlaidas už suniokotus gyvenamųjų namų stogus. Siūloma kompensacija ne daugiau nei 20 eurų už sudaužyto stogo kvadratinį metrą. Apie pernykštės praūžusios stichinės nelaimės padarinius ir mažas  kompensacijas „Tėvynė“ kalbasi su Panevėžio rajono Vadoklių seniūnijos seniūne Milda Tamokaitiene.

Panevėžio rajono šeimynos įkūrėjai Gražinai Grigaliūnienei Panevėžio rajono savivaldybės Garbės pilietės vardas suteiktas 2014-aisiais. Tačiau vasario pabaigoje Apeliacinis teismas priėmė verdiktą su Grigaliūnais susijusioje byloje dėl septynerius metus prieš globojamas nepilnametes ir mažametes vykdytos seksualinės prievartos bei kitų nusikaltimų. Todėl Panevėžio rajono savivaldybės tarybai teks imtis nemalonaus dalyko – svarstyti, ar iš teistos buvusios garsiausios Panevėžio rajono šeimynos įkūrėjos G. Grigaliūnienės atimti Garbės pilietės vardą, kai gaus oficialius dokumentus apie teismo nuosprendį.

Respublikinė Panevėžio ligoninė turi unikalų medicinos muziejų – jis įrengtas ligoninės požemiuose, slėptuvėje. Čia negali patekti vos panorėjęs. Muziejaus sunkios, dvigubos durys tik retkarčiais atidaromos, dažniausiai jauniesiems smalsučiams panevėžiečiams Tarp muziejaus eksponatų matomi ne tik gydytojų darbo įrankiai, bet ir operacijų metu ištraukti svetimkūniai. Eksponatus muziejui pradėjo kaupti gydytojas chirurgas Vitalijus Panava. Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas mielai sutiko atverti muziejaus duris ir papasakoti apie sukauptus eksponatus.

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos trečiokai pavasarį pasitiko sveikesni. Vasarį – sveikatingumo mėnesį, mokiniai propagavo sveiką gyvenimo būdą, stiprino žinias ir dalyvavo kitokiose pamokose – mokėsi sėdėdami ant gimnastikos kamuolių. Šios idėjos sumanytoja – Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė sakė, kad vaikams tokia patirtis nebuvo įprasta, tačiau jautėsi puikiai. Sėdėti ir atlikti pratimus pamokoje ant gimnastikos kamuolių vaikams labai patiko.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Balandžio 12-osios „Tėvynėje“: parduodamas milijoninis verslas Panevėžio rajone ir gaudyklės Žaliosios girioje

confident-noyce

Balandžio 5-osios „Tėvynėje“: neįprastas Velžio gimnazijos sprendimas ir skeptiškas Panevėžio rajono meras

confident-noyce

Kovo 29-osios „Tėvynėje“: Panevėžio rajono Metų kultūros darbuotoja ir Velykų medis Miežiškiuose

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau