Kovo 11-ąją savo gimtadienius švenčia beveik 8 tūkst. Lietuvos gyventojų

Kovo 11-ąją savo gimtadienius švenčia beveik 8 tūkst. Lietuvos gyventojų

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Prieš beveik tris dešimtmečius Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai pasirašius Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo aktą, buvo atverstas naujas puslapis modernios ir šiuolaikiškos valstybės istorijoje. Tai buvo tarsi naujas valstybės gimimas. Simboliška – 1990-aisiais šią dieną taip pat gimė daugiau kaip šimtas šiuo metu Lietuvoje gyvenančių asmenų, kurie save gali tapatinti su šiandienine Lietuva, įvertinti nueitą kelią ir padarytą pažangą.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena yra visų valstybės piliečių šventė, o beveik 8 tūkst. Lietuvos gyventojų, kovo 11-ąją švenčiančių savo gimtadienius, tai yra ypatinga proga.

Iš 7 603 šią dieną gimusių šalies gyventojų 3 968 yra moterys, 3 617 – vyrai. Turbūt nesunku atspėti, kad daugiausiai šią dieną gimusių gyventojų gyvena Vilniuje – iš viso 1 407, o mažiausiai jubiliatų savo gyvenamąją vietą yra deklaravusių Neringoje (16).

BIC

Šiemet švęsime 29-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines. Tiek pat metų kovo 11 dieną sukaks ir 108 Lietuvoje gyvenantiems asmenims. Šią dieną 29-ąjį savo gimtadienį šiemet švęs 59 vyrai ir 49 moterys. Daugiausiai tokių asmenų gyvena Vilniuje (24), o mažiausiai – Visagine, Telšiuose, Švenčionyse, Skuode ir Plungėje (po vieną).

Minėdami asmeninę ir valstybinę sukaktį, galime atsigręžti į praeitį ir įvertinti nueitą kelią bei pasiektus tikslus.

Kovo 11-oji atvėrė Lietuvos visuomenei unikalias galimybes realizuoti savo idėjas, kurti ir tobulėti kartu su visa valstybe. Šiandien patys esame atsakingi už savo ateitį ir už valstybę, kurioje gyvens mūsų vaikai.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.