Kovo 10-osios „Tėvynėje“: nauja Panevėžio rajono Taryba ir prasta kelių būklė

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
„Labai džiaugiamės, kad Panevėžio rajonas turi laikraštį „Tėvynė“. Leidinys informatyvus ir daugiausiai pasiekia atkampiausiai gyvenančius rajono gyventojus. Labai daug, kas skaito „Tėvynę“ ir yra patenkinti laikraščiu, nes nagrinėja aktualias problemas, nušviečia ne tik Panevėžio rajono gyvenimą, bet ir kitas naujoves. Skaitome laikraštį ir didžiuojamės juo“, - Panevėžio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Virginija Savickienė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, kovo 10 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Atšilus orams ir prasidėjus polaidžiui, Panevėžio rajono gyventojai kenčia dėl pažliugusių žvyro kelių, nuolat taiso automobilius ir nebežino, ko griebtis, kad situacija pasikeistų. Per žiemą žvyrkelių būklę itin pablogino dažna orų kaita bei atlydžiai. Pasak gyventojų, kelius išdarko ne tik gamta, bet ir sunkiasvorės transporto priemonės. Žmonės įsitikinę, keliuose pastatyti svorį ribojantys kelio ženklai vairuotojams nė motais.

Panevėžio rajono savivaldybės taryba kovo 5 dieną buvo išrinkta. Todėl belieka laukti balandžio mėnesio – naujos Tarybos politikų posėdžio ir priesaikų. Į Panevėžio rajoną tarybą išrinkti 25 politikai – 9 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai, septyni – socialdemokratai, keturi – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, po du – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir Lietuvos liberalų sąjūdžio bei vienas – Darbo partijos narys. Didžiąją daugumą Rajono tarybos narių sudaro gerai Panevėžio rajono gyventojams žinomi politikai, bet yra ir tokių senbuvių, kurie nepateko ir nebuvo išrinkti. Neišrinktieji tvirtino, kad reikia vietą užleisti jaunesniems.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) informavo, kad 2023 metais gautos 542 nacionalinės paramos paraiškos 1 milijono 895 tūkstančių 855 eurų sumai kaimo bendruomenių projektams finansuoti iš 50 savivaldybių. Panevėžio rajono bendruomenės pateikė 20 paraiškų. „Tėvynė“ kalbasi su Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininke Odeta Baltramiejūnienė apie bendruomenių pateiktas paraiškas.

Šalyje infliacijai siekiant aukštumas, dėl padidėjusių kainų prekybos tinkluose daugėja vagysčių. Prekybos tinklų atstovai teigia, kad, palyginti su praėjusiais metais, jų skaičius šiemet augo kartais. Vogti į  parduotuves ateinama dėl skirtingų priežasčių: vieni – dėl nepritekliaus augant kainoms, kiti  – planuodami vėliau prekę parduoti antrinėje rinkoje, o tretiems tai – tiesiog gyvenimo būdas. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato suvestinėse kone kasdien atsiranda informacija, kad nukentėjo parduotuvės – ten įvyko vagystės. Dažniausiai vagiami alkoholiniai gėrimai, kvepalai, elektronikos prekės, pastaruoju metu tarp vagiamų daiktų atsirado sviestas, kava, loterijos bilietai,  sauskelnės.

Panevėžio rajono Katinų kaimo kultūros centre tupi beveik du šimtai katinų. Jie jau kelias savaites stebi vietos gyventojų kultūrinį gyvenimą, šokių repeticijas, klausosi dainų ir muzikos. Katinus čia sutupdė Katinų kaimo gyventojas, Katinų kultūros įstaigos porinių šokių kolektyvo „Vieversys“ šokėjas, kolekcionierius Edmas Abramavičius. „Šiemet mūsų šokių kolektyvas švenčia penkerių metų sukaktį, todėl ta proga kultūros centre, kur vyksta repeticijos, pristatau savo katinų kolekciją“, – sako E. Abramavičius. Pažintis su E. Abramavičiumi – laikraščio „Tėvynė“ rubrikoje „Krašto šviesuoliai“.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kovo 24-osios „Tėvynėje“: interviu su naujuoju Panevėžio rajono meru A. Pociumi ir praleidinėjamos pamokos

confident-noyce

Kovo 17-osios „Tėvynėje“: Panevėžio rajono ūkiai jau ruošiasi pavasario darbams ir po truputį dairosi sezoninių darbuotojų

confident-noyce

Kovo 3-iosios „Tėvynėje“: juodosios dėmės Panevėžio rajone ir vandens telkinių katastrofiška būklė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau