Koronaviruso grimasos – Lietuvos senjorai susirūpino savo palikimu

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM

Penktus metus iš eilės Lietuvos advokatūra ir Lietuvos Caritas suteikė galimybę gauti nemokamą teisinę pagalbą sunkumus patiriantiems žmonėms. Nemokama teisine pagalba (pro bono) pirmąją gruodžio mėnesio savaitę pasinaudojo itin didelis žmonių skaičius. Didelę dalį jų sudarė senjorai, kuriuos labiausiai domino, kaip tinkamai sutvarkyti palikimo klausimus.

Nemokamos Lietuvos advokatų konsultacijos buvo teikiamos praėjusių metų gruodį. Gyventojai registravosi Lietuvos Caritas centruose konsultacijoms, o advokatai teikė konsultacijas šeimos, darbo, paveldėjimo, įsiskolinimų, nekilnojamojo turto, vaikų globos teisių bei kitais aktualiais klausimais.

„Penktus metus iš eilės, minėdami Advokatūros dieną, rengiame Advokatūros savaitę, kurios metu vykdome įvairias socialines akcijas. Viena jų – nemokamos teisinės pagalbos teikimas Lietuvos gyventojams. Šia iniciatyva siekiame, kad mūsų šventė taptų švente kiekvienam, kuriam reikia profesionalaus teisinio patarimo“, – sakė Lietuvos advokatūros pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Nors iniciatyva vyksta kasmet, šiemet sulaukta daugiausiai besikreipiančiųjų – net 382 žmonės kreipėsi dėl nemokamos teisinės pagalbos ir ją gavo. Vos per vieną savaitę 265 advokatai bei jų padėjėjai suteikė 361 individualias konsultacijas ir 4 grupines konsultacijas, kuriose iš viso dalyvavo 21 asmuo.

Praėjusiais metais šia galimybe pasinaudojo 235 žmonės, o šiemet tokios pagalbos poreikis buvo smarkiai išaugęs. Daugiausiai susidomėjusių šia iniciatyva buvo didžiuosiuose Lietuvos miestuose Vilniuje ir Kaune. Tačiau norinčių pasikonsultuoti teisės klausimais gan gausiai buvo ir mažesniuose Lietuvos miestuose.

„Šiemet nustebino tai, kad nemaža dalis besikreipusiųjų buvo senjorai, kurie susirūpino savo turtu bei palikimu. Daugelis jų norėjo sutvarkyti klausimus susijusius su žemės sklypais, paveldėjimais. O išaugęs norinčiųjų gauti advokatų konsultacijas žmonių skaičius, tik rodo, kad žmonės susiduria su sunkumais ir jiems yra reikalinga profesionali teisininko pagalba, už kurią, deja, ne visi gali susimokėti“,  – kalbėjo Lietuvos Caritas vadovė Deimantė Bukeikaitė.

Didelei daliai besikreipiančiųjų taip pat reikėjo teisinės pagalbos sprendžiant įvairias problemas, susijusias su vaikų globa, įvairiausiais konfliktais su šeimos nariais, kaimynais, įsiskolinimais antstoliams už komunalines ir kitas paslaugas.

Taip pat kreipėsi žmonės finansiškai nukentėję COVID-19 kontekste – negaunantys atlygio iš darboviečių, atleisti be išeitinių išmokų, taip pat praradę pinigus už sumokėtas ir neįvykusias paslaugas ir pan.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Per savaitę gripas pražudė 5, koronavirusas – 2 asmenis

confident-noyce

Nacionalinis muziejus sulaukė pustrečio šimto eksponatų apie COVID-19

confident-noyce

Vaistininkė atsako: kaip atskirti gripą, peršalimą ir COVID – 19 bei kuo skiriasi jų gydymas?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau