Koronaviruso grėsmė pakėlė valstybės institucijų reitingus

Koronaviruso grėsmė pakėlė valstybės institucijų reitingus

Sniegė BALČIŪNAITĖ (BNS) / BNS nuotr.

Koronaviruso grėsmė išaugino visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis, ypač sveikatos apsauga, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį skelbiama „Vilmorus“ apklausa.

Pasitikėjimas sveikatos apsauga aukščiausias per pastaruosius du dešimtmečius, ja kovą nurodė pasitikintys 56,5 proc. apklaustųjų, vasarį tokių buvo 51,2 procento.

„Pakilimas didelis yra. Lėmė koronavirusas, gydytojai nuolat rodomi. Pastarąjį kartą prieš 20 metų kovą panašus buvo rezultatas, o vėliau buvo mažesnis“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

BIC

Anot jo, kovą atlikta apklausa parodė, kad šalies gyventojai pareiškė labiau pasitikį daugeliu valstybės ir visuomenės institucijų.

„Pasitikėjimas daugeliu valstybės ir visuomenės institucijų padidėjo. Daugiau negu pusės kažkoks pakilimas yra“, – reziumavo V. Gaidys.

Pasak jo, iki 56,2 proc. išaugo ir „Sodros“ reitingas – vasarį jis siekė 52,8 procento.

„Nėra didelis pakilimas, bet pakilimas. Ir didesnis pasitikėjimas „Sodra“ buvo iki 2009 metų ekonominės krizės. Paskui krito ir nelabai atsigavo“, – aiškino V. Gaidys.

Prezidento institucijos reitingas pakilo iki 57,4 proc. nuo 52,3 proc. prieš mėnesį.

Iki 26,8 proc. išaugo pasitikėjimas Vyriausybe (nuo 22,1 proc. vasarį).

Per mėnesį dar šiek tiek išaugo pasitikėjimas policija. Dabar jos reitingas pasiekė 68,6 proc. (vasarį buvo 68,4 proc.) ir tai leido angelams sargams įsitvirtinti antroje reitingo vietoje.

„Tai aukščiausias rezultatas per 22 metus, kiek mes vykdome apklausas“, – teigė V. Gaidys.

Kaip ir anksčiau visuomenės palankumo reitingo viršūnėje išliko ugniagesiai gelbėtojai. Jais kovą teigė pasitikį 89,8 proc. gyventojų (vasarį 91,3 proc.).

Kariuomenė su nepakitusiu 62,2 proc. (vasarį 62,1proc.) reitingu.

Labiausiai nepasitikima partijomis – jomis kovą nepasitikėjo 56,9  proc. (vasarį 60,8 proc.) apklaustųjų, Seimu – 52,2 proc. (55,2 proc.), teismais – 28,9 proc. (30,2 proc.)

„Vilmorus“  apklausa atlikta kovo 5–13 dienomis, kada karantinas dar nebuvo paskelbtas, bet jau buvo nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvos gyventojai. Apklausta 1020 respondentų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.