Koronaviruso atvejų skaičius tarp Ukmergės ligoninės medikų perkopė 20

Koronaviruso atvejų skaičius tarp Ukmergės ligoninės medikų perkopė 20

Margiris MEILUTIS (BNS) / DELFI nuotr.

Antradienio duomenimis, koronaviruso atvejų skaičius tarp Ukmergės ligoninės medikų perkopė 20, tačiau savivaldybė ir ligoninė pateikia skirtingus skaičius apie bendrą užsikrėtusių gydytojų skaičių.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas BNS sakė, kad iš viso koronavirusinė infekcija (COVID-19) diagnozuota 22 Ukmergės ligoninės gydytojams.

Tuo metu Ukmergės ligoninės vadovas Rimvydas Civilka viešame kreipimęsi pateikia kitus skaičius: jo duomenimis, COVID-19 patvirtinta jau 28 medikams.

BIC

„Kovo 31 dieną, 09.29 val. gautas toks rezultatas, kad 22 medikai iš viso. Oficiali informacija yra tokia“, – sakė D. Varnas.

Pasak D. Varno, iš viso buvo paimti tirti 282 medikų ėminiai ir ne visi tyrimų rezultatai yra gauti, tad susirgimų gali būti ir daugiau.

„Kažkiek gali pasikeisti, dar pora, ketvertas gali būti, nes ne visus testus dar gavom, bet kol nepatvirtins sveikatos centras (Nacionalinis visuomenės sveikatos centras – BNS), tol aš tos informacijos negaliu skelbti“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius.

„Mačiau, kad skelbia portalai, bet kol nepatvirtina sveikatos centro (NVSC – BNS), tai fiksuoti kažkokių įvykių aš tikrai negaliu. Ką oficialiai žinau, tai, kad yra 22“, – atsakė D. Varnas.

Pasak D. Varno, pabaigus tirti medikus, bus tiriami iš ligoninės anksčiau išleisti pacientai.

„Šiandien, kai baigsim tikrinti pareigūnus, pradėsim pagal algoritmą tikrinti tuos pacientus, kurie išleisti iš ligoninės“, – teigė jis.

Anot jo, padėtis ligoninėje jau pakankamai stabilizavosi ir ateinančią savaitę turėtų būti atnaujinamas ligoninės darbas.

„Šiaip, situacija yra stabilizavusis pakankamai ir palyginti su kitais miestais mes jau nesame židinys ar raupsuotieji kokie. Balandžio 6 dieną baigsis daugumai gydytojų karantinas ir po truputį ligoninė sugrįš į įprastą darbų vagą“, – sakė D. Varnas.

Ligoninės vadovas: praradome daug brangaus laiko

R. Civilka teigia, jog ligoninė, mėgindama suvaldyti koronaviruso plitimą, prarado daug brangaus laiko.

„Apmaudu tai, kad užklupti viruso praradome tiek daug brangaus laiko situacijai suvaldyti. Dabar galiu tik konstatuoti faktus, kad tam prireikė net 10 dienų įtempto darbo, skaičiuojant nuo kovo 19-osios, kai buvo nustatytas koronavirusas vienam iš ligoninės gydytojų“, – teigia jis.

Pasak vyriausiojo ligoninės gydytojo, pirmuosius viruso testus ligoninė „po ilgų prašymų ir reikalavimų“ gavo kovo 25 dieną: praėjus šešioms dienoms, kai virusas nustatytas pirmajai darbuotojai.

„Net ir gavus testus paaiškėjo, kad komplektacija nebuvo pilna (trūko specialių pagaliukų mėginiams paimti). Todėl teko nustatyti prioritetus: pirmiausia testuoti ligoninėje dar esančius pacientus ir darbuotojus, ir tai užtruko net dvi dienas (kovo 25–26)“, – teigia R. Civilka.

Šių testų rezultatų, pasak jo, reikėjo laukti po kelias dienas, todėl susiklostė „emociškai sunki situacija“, kai žmonės negalėjo atsiimti mirusių pacientų palaikų ir jų palaidoti.

Ukmergės ligoninė – viena labiausiai koronaviruso paveiktų vietų Lietuvoje, čia dėl išplitusios infekcijos beliko veikti vienintelis Slaugos skyrius. Jame, atskirose palatose, yra gydomi šeši žmonės.

Lietuvoje iš viso kol kas registruoti 533 koronaviruso COVID-19 atvejai, taip pat – septynios mirtys, keturios iš jų – Ukmergėje.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.