Koronavirusas pasiekė Lietuvą: 39 metų moteris izoliuota Šiaulių ligoninėje, stebima jos šeima

Koronavirusas pasiekė Lietuvą: 39 metų moteris izoliuota Šiaulių ligoninėje, stebima jos šeima

JP, BNS / BNS, CNN, Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Lietuvoje ankstų penktadieni rytą nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronaviruso (COVID-19) atvejis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) vasario 24 dieną grįžusiai 39-erių metų pacientei.

Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra.

BIC

„Informuojama, kad pacientei pasireiškę simptomai yra lengvi, ji šiuo metu neturi temperatūros, jai taikomas reikalingas gydymas. Moteris stebima buvo nuo pat grįžimo į Lietuvą, taip pat, kaip ir kiti keliautojai, grįžtantys iš paveiktų zonų“, – teigia ministerija.

A. Veryga.

Pasak SAM, ligoninėje yra stebimi trys pacientės šeimos nariai, vertinama jų sveikatos būklė, kol kas jiems COVID-19 simptomai nepasireiškė.

Moteris keliavo su bendradarbiais, Italijoje ji lankėsi konferencijoje. Stebimi visi artimų kontaktų su moterimi turėję asmenys.

„Nepaisant dėtų pastangų, aktyvių prevencinių veiksmų, kuriuos pradėjome vykdyti vieni pirmųjų, tenka paskelbti, kad koronavirusas neaplenkė Lietuvos. Puikiai supratome, kad grėsmė yra, tad šiam scenarijui ruošėmės intensyviai. Šioje situacijoje džiugina tinkamai atlikti namų darbai, nes visos institucijos reagavo į situaciją ir atliko tuos veiksmus, kuriuos ir turėjo atlikti“, – pranešime teigia Valstybės ekstremalių situacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis ragino visuomenę nepradėti panikuoti, eiti į darbą.

Taip pat šiuo metu nustatinėjami su užsikrėtusiąja bendravę asmenys, vertinama jų sveikatos būklė, nė viena kol kas simptomai nepasireiškė.

Moteris iš Italijos grįžo lėktuvu per Kauną.

„Šiuo metu dedamos visos pastangos, kad kuo greičiau būtų nustatyti visi su užsikrėtusiuoju bendravę asmenys. Tai leis pritaikyti numatytas prevencines priemones ir išvengti tolimesnio infekcijos plitimo. Savo ruožtu, prašau žmonių nepanikuoti, sekti oficialią informaciją ir laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių“, – pabrėžia sveikatos apsaugos viceministras, SAM Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Algirdas Šešelgis.

A. Šešelgis.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas penktadienio naktį surengtoje spaudos konferencijoje pabrėžė, jog visuomenė gali jaustis visiškai saugi.

„Yra visiškai kontroliuojamas atvejis ir šitoje vietoje tikrai specialistai daro savo darbą“, – sakė jis.

Plačiau šį atvejį žadama plačiau papasakoti 9 valandą ryto vyksiančioje spaudos konferencijoje.

Ministerija primena, kad nekeliavus į šalis, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais bei nejaučiant susirgimui būdingų, gripą primenančių simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

Visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių Kinijoje, Šiaurės Italijoje – Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose, taip pat Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Singapūre prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Pasaulyje iš viso kol kas registruota kiek daugiau nei 82 tūkst. kiniško koronaviruso atvejų ir 2,8 tūkst. mirčių.

Ketvirtadienio popietės duomenimis, Lietuvoje iš viso atlikti 59 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, laukiama rezultatų dėl aštuonių mėginių.

Paskelbė ekstermalią situaciją

Primename, kad koronavirusas, vėliau gavęs pavadinimą COVID-19, prasidėjo Uhane 2019 metų gruodžio pabaigoje. Vėliau jis išplito į Aziją, JAV, pasiekė Prancūziją ir apėmė kitas šalis. Ilgą laiką Lietuvoje koronaviruso nebuvo. Buvo keletas įtarimų, kad Lietuvos gyventojai užsikrėtė grėsminguoju virusu, bet nė vienas jų nepasitvirtino.

Vis dėlto dėl koronaviruso vasario 26 dieną Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą šalyje paskelbti ekstremalią padėtį. Šis žingsnis buvo orientuotas į prevenciją – geresnį pasirengimą pavojingam koronavirusui.

Aiškinta, kad šis sprendimas leis veiksmingiau vykdyti su prevencija susijusias procedūras.

Taip pat buvo nuspręsta sukurti valstybės lygio operacijų centrą, skirtą tiek koordinuoti pasirengimui koronavirusui, tiek rekomendacijoms dėl papildomų priemonių ir sprendimams, susijusiems su visuomenės informavimu, kad jis būtų tinkamas ir operatyvus.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

6 KOMENTARAI

 1. tesiog stabdykite mokiklas saugokite vaikus jau ira per velu usikretusiu vis daugies bet kaip manau lauks iki paskutinio jug niekam cia nerupi ateitis

 2. Sveiki visi..

  Viena informacija..

  http://www.kosmoenergetika.lt/2020/02/27/ko-bijo-korona-virusas/#more-14861

  Kita informacija ..

  Sveiki gavau tokią info iš Italijos Labas visiems, tikiuosi esate sveiki!
  Gavau tokią informaciją, kuria dalinuosi apie tą baisųjį virusą. Negaliu garantuot, kad ji yra visiškai patikima, bet gal šiek tiek tiesos yra.
  Linkėjimai ir būkite sveiki! 😘

  DĖL CORONA VIRUSO.

  „Mano klasės draugo dėdė ir sūnėnas baigė magistro laipsnį ir dirba Šendženo ligoninėje. Jis yra perkeltas studijuoti Wuhano pneumonijos viruso. Jis tiesiog man paskambino ir liepė pasakyti savo draugams: Jei turite sloga ir skreplius, kai Jūs peršalote, jūs negalite būti naujo tipo koronavirusinė pneumonija, nes koronavirusinė pneumonija yra sausas kosulys be slogos. Tai yra paprasčiausias būdas atpažinti. Pasakykite savo draugams, kad jei turite daugiau medicinos žinių, turėsite daugiau žinių apie identifikavimą ir prevenciją

  Wuhan virusas nėra atsparus karščiui ir žus 26–27 laipsnių temperatūroje. Todėl gerkite daugiau karšto vandens. Galite liepti savo draugams ir artimiesiems gerti daugiau karšto vandens, kad jo išvengtumėte. Eikite į saulę. Pastaruoju metu buvo šalta, todėl, labai patogu gerti karštą vandenį. Tai nėra vaistas ir yra naudingas kūnui. Geriamas šiltas vanduo yra veiksmingas nuo visų virusų. Stenkitės negerti gėrimų su ledu, atsiminkite!

  Gydytojo patarimai apie koronavirusą:

  1. Jis yra gana didelis (ląstelės skersmuo yra apie 400–500 nm), todėl bet kuri normali kaukė (ne tik N95 savybė) turėtų turėti galimybę ją išfiltruoti. Tačiau kai užsikrėtęs čiaudins yra priešais jus, reikės 3 metrų (apie 10 pėdų), kol jis nukris ant žemės ir nebebus ore.

  2. Kai virusas nukris ant metalinio paviršiaus, jis gyvens mažiausiai 12 valandų. Taigi atsiminkite, jei liečiatės su metaliniu paviršiumi, kruopščiai nusiplaukite rankas su muilu.

  3. Virusas gali išlikti aktyvus ant audinio 6–12 valandų. Įprastas skalbinių ploviklis turėtų užmušti virusą. Žieminius drabužius, kurių nereikia kasdien skalbti, galite nusivilkti ir palaikyti po saule, kad užmuštų virusą.

  Apie plaučių uždegimo, kurį sukelia koronavirusas, simptomus:

  1. Pirmiausia jis užkrės gerklę, todėl jausite sausą gerklę, kuri tęsis nuo 3 iki 4 dienų

  2. Tada virusas įsimaišys į nosies sekretą ir lašės į trachėją ir pateks į plaučius, sukeldamas pneumoniją. Šis procesas užtruks nuo 5 iki 6 dienų.

  3. Su plaučių uždegimu kyla didelis karščiavimas ir sunku kvėpuoti. Nosies užgulimas nėra panašus į įprastą. Pajusite, kaip paskendote vandenyje. Jei jaučiatės taip, svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Apie prevenciją:

  1. Dažniausias būdas užsikrėsti yra liečiant dalykus, kurie yra vieši dalykai, todėl turite dažnai plauti rankas. Virusas ant jūsų rankų gali gyventi tik 5–10 min., Tačiau per tas 5–10 min. Gali nutikti daug (galite nevalingai patrinti akis ar paliesti nosį).

  Dana R.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.