Konstitucinis Teismas: galimai seksualiai priekabiavęs K. Pūkas sulaužė priesaiką ir pažeidė Konstituciją papildyta

K. Pūkas.

Seimo narys Kęstutis Pūkas pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, kai, įtariama, seksualiai priekabiavo prie jo padėjėjomis norėjusių įsidarbinti ar šias pareigas ėjusių merginų, antradienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).

„Šiais veiksmais Lietuvos Respublikos Seimo narys K. Pūkas šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją ir sulaužė priesaiką“, – sakė teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Tokia Konstitucinio Teismo išvada leidžia tęsti parlamentaro atžvilgiu pradėtą apkaltos procedūrą.

Teismui padarius išvadą, kad asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai, Seimas balsuoja, ar panaikinti Seimo nario mandatą. Tam, kad mandatas būtų panaikintas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 85 parlamentarai.

„Konstitucinis Teismas savo jurisprudencijoje yra konstatavęs, kad valstybės pareigūnai turi turėti piliečių pasitikėjimą. Tam, kad piliečiai galėtų pagrįstai pasitikėti valstybės pareigūnais, yra reikalinga vieša demokratinė valstybės pareigūnų veiklos kontrolė“, – kalbėjo Konstitucinio Teismo išvadą paskelbęs jo pirmininkas.

D. Žalimas teigė, kad K. Pūko elgesys atitinka ir priekabiavimo dėl lyties, ir seksualinio priekabiavimo požymius, nors parlamentaras neigia tai daręs.

„Seimo nario K. Pūko paaiškinimai teismui nepasirodė įtikinami. (…) Priekabiavimas pagal specifiką buvo ir yra toks, kad tikėti vien tuo, kuris galimai priekabiavo, negalima. Reikia, kad jo žodžius pagrįstų kiti įrodymai. Tuo tarpu teismas tokių įrodymų nerado“, – tvirtino teisininkas.

Seimas dar gegužę kreipėsi į KT išvados dėl K. Pūko veiksmų, tačiau procesas strigo dėl Seimo nario ilgalaikės ligos. Konstitucinis Teismas skelbdamas išvadą rėmėsi septynių liudytojų duomenimis, taip pat kitais įrodymais.

Seimo specialioji komisija yra konstatavusi, kad K. Pūkas neetišku elgesiu diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, nes bendraudamas su jo padėjėja dirbusia bei Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo vietos siekiančiomis merginomis veiksmais, žodžiais, neverbaline kūno kalba pažemino kandidačių orumą, diskriminavo jas dėl socialinės padėties.

Gruodžio 5 dieną Seimas panaikino K. Pūko teisinę neliečiamybę, kad prokurorai galėtų jam pateikti įtarimus galimo seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo.

Nors Konstitucinis Teismas jau konstatavo netinkamo K. Pūko seksualinio elgesio faktą, D. Žalimas teigė, jog parlamentaro elgesio atitikimą priekabiavimo dėl lyties ir seksualinio priekabiavimo požymiams teismas vertino ne per Baudžiamojo kodekso, o per kitų įstatymų prizmę.

„Šita išvada negali būti aiškinama kaip pagrindas bet kuriai kitai teisinei atsakomybei, taigi ir baudžiamajai“, – kalbėjo jis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apeliacinis teismas penktadaliu sumažino V. Venslovui už korupciją skirtą baudą

confident-noyce

Teismas panaikino vidaus reikalų ministrės įsakymą dėl teisėsaugos atašė ES atšaukimo

confident-noyce

Panevėžiečius sutuoktinius į teisiamųjų suolą atvedė meilės romanas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau