Konstitucijos egzamine žinias pasitikrino ir Panevėžio pataisos namų moterys

Konstitucijos egzamine žinias pasitikrino ir Panevėžio pataisos namų moterys

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO, "Facebook", Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Jau tryliktą kartą Lietuvoje, taip pat ir Panevėžyje, šiandien vyko Konstitucijos egzaminas. Jame galėjo dalyvauti visi panevėžiečiai, mylintis savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją.

Nuteistosios aktyvesnės

BIC

Panevėžio miesto savivaldybėje Konstitucijos egzaminą laikė šeši panevėžiečiai. 2018 metais egzaminą į Savivaldybę laikyti atvyko 11 dalyvių.

Tuo tarpu Panevėžio pataisos namuose žinias Konstitucijos egzamine tikrino 24 bausmę atliekančios moterys iš laisvės atėmimo bausmę atliekančių 218 moterų.

2018 metais egzamine dalyvavo 14 moterų.

Beje, viena, iš visų šiais metais egzamine dalyvaujančių nuteistųjų, žinias tikrino grupėje, skirtoje asmenims turintiems teisinį išsilavinimą.

Laikė ir moksleiviai

Pagrindinio šalies įstatymo egzaminą laikė ir moksleiviai. Moksleiviams egzaminas prasidėjo 9 val. ryte.

1–4 klasių moksleiviai vykdė kūrybinę užduotį „Mano namai – Laisva Lietuva!“.

Vyresni moksleiviai 5–12 klasių savo Konstitucijos žinias tikrino spręsdami testą. Pirmojo etapo metu moksleiviai atsakinėjo į 30 uždarų klausimų. Mokiniai, teisingai atsakę į ne mažiau kaip 25 klausimus, bus kviečiami į antrąjį egzamino etapą.

Juozo Balčikonio gimnazijoje Konstitucijos egzaminą laikė 55 gimnazistai. Ne ką mažiau jų buvo ir „Šaltinio“ progimnazijoje. Čia egzaminą laikė 5-8 klasių moksleiviai.

R. Povilonis.

Ruošėsi kaip studentas

Jau ne pirmą kartą Konstitucijos egzaminą laikęs panevėžietis verslininkas Raimundas Povilonis naujienų portalui JP teigė neskaičiuoja, kiek kartų tikrino Konstitucijos žinias.

„Gal jau devintą ar dešimtą kartą bandau. Visada patekdavau į antrąjį etapą ir dalyvavau ne kartą apdovanojimuose prezidentūroje. Tačiau nepatekdavau tarp pačių geriausių. Konstitucijos egzaminui ruošiuosi kaip studentas. Dar net šiandien prieš egzaminą skaičiau ir iki 120 straipsnio perskaičiau“, – prieš egzaminą kalbėjo R. Povilonis.

Kiekvieną kartą vis kitaip

Darbintis bandanti panevėžietė Virginija sakė, kad Konstitucijos egzaminą laiko pirmą kartą.

„Laikau egzaminą, nes noriu tapti valstybės tarnautoja ir tikrinuosi savo žinias. Darbinsiuosi „Sodroje“ – dalyvausiu konkurse“, – prisipažino moteris.

Ketvirtą kartą Konstitucijos egzaminą laiko ugniagesys gelbėtojas Vaidotas sakė, kad kiekvieną kartą vis kitaip.

„Kiekvieną kartą vis kas nors naujo. Tikrai ne tos pačios užduotis. Šiais metais truputėlį pasiruošimui pritrūkau laiko – pernai ruošiausi daugiau. Šįsyk porą dienų pasiruošimui skyriau“, –  sakė Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnas.

Į antrą etapą – penki

Panevėžio miesto savivaldybėje geriausiai testą iš 6 dalyvių išsprendė ir į antrąjį Konstitucijos egzamino etapą, kuris vyks spalio 17 dieną pateko 5 panevėžiečiai. Trys asmenys surinko 30 balų, 2 asmenys – 28 balus, o vienas – 23 balus.

Panevėžio pataisos namuose į antrąjį etapą pateko vieną nuteistoji – ji surinko reikiamą balų skaičių.

Globoja Prezidentas

Egzaminą organizuoja Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju – Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda.

Pirmas egzamino etapas šiandien, spalio 3 d. Antrasis etapas vyks spalio 17 dieną. Geriausiai išmanantys Konstituciją bus apdovanoti. Apdovanojimų ceremonija vyks spalio 28 dieną.

Egzamino užduotis rengia Mykolo Romerio universiteto profesorė dr. Milda Vainiutė, profesorius dr. Vytautas Sinkevičius bei lektorė Juta Večerskytė – Alshaiban.

Moksleiviams skirtas užduotis rengti padėjo Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.