Konservatorių lyderis: partijų susitarimas dėl gynybos finansavimo nevykdomas

Konservatorių lyderis: partijų susitarimas dėl gynybos finansavimo nevykdomas

Jūratė SKĖRYTĖ (BNS) / BNS nuotr.

G. Landsbergis.

Prieš metus parlamentinių partijos pasirašytas susitarimas dėl artimiausio dešimtmečio gynybos politikos nėra vykdomas, teigia opozicinių konservatorių lyderis.

„Ministras patvirtino, kad gynybos susitarimas, kuris buvo inicijuotas Sauliaus Skvernelio, yra nevykdomas. Be to, ministras patvirtino labai paprastą dalyką, kad ne tik susitarimas nevykdomas, bet ir gynybos finansavimas, koks jis šiandien yra, neatitinka grėsmės Lietuvai lygio“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Gabrielius Landsbergis.

„Esame kviečiami pasirašyti kitus susitarimus, kur taip pat numatomi įsipareigojimai švietimui ar kitoms sritims, bet jeigu nevykdomas vienas, kaip galima tikėti, kad bus vykdomi kiti“, – tvirtino jis.

BIC

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija ketvirtadienį buvo pasikvietusi krašto apsaugos ministrą Raimondą Karoblį, kad šis paaiškintų, kaip vykdomas gynybos finansavimas.

Pernai parlamentinės partijos, išskyrus socialdemokratus, sutarė ne vėliau kaip iki 2030 metų finansavimą gynybai padidinti iki 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto.

Ministras pripažino, kad gynybos biudžetas neauga tokiais tempais, kaip reikėtų norint įgyvendinti šį susitarimą.

Visgi jis tvirtino, kad pinigine išraiška krašto apsauga gauna daugiau nei planuota dėl smarkiai augančios ekonomikos.

„Jūsų minėtų skaičių – 2,04, 2,08 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) – jų nėra, bet BVP augo, bazė gaunasi visiškai kita. Mes turime lygiai tą pačią sumą, kas buvo planuota realiai tada, kada buvo pasirašymas“, – teigė R. Karoblis.

„Visi absoliučiai projektai, kurie buvo sudėlioti 2018 metais, eina, ir pinigų gauname daugiau negu buvo suplanuota“, – pabrėžė jis.

Anot R. Karoblio, tiek personalo vystymo planai, tiek pajėgumų vystymo planai yra įgyvendinami, ir nėra jokių ženklų, kad iki 2022 metų tai gali keistis.

Šių metų gynybos biudžetas siekia 948 mln. eurų, dėl ekonomikos augimo tai sudarytų 1,96 proc. BVP, todėl valstybė planuoja pasiskolinti apie 30 mln. eurų, kad krašto apsaugai būtų skiriami 2 proc. BVP.

R. Karoblio teigimu, sprendimą dėl skolinimosi ketinama priimti spalio pabaigoje.

Kitų metų valstybės biudžete Vyriausybė pasiūlė gynybai skirti 1 mlrd. 27 mln. 400 tūkst. eurų. Pagal dabartines ekonomikos augimo prognozes, tai sudarytų 2,02 proc. BVP.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.