Konservatorių lyderį neramina verslo įtaka politinei sistemai, šalies geopolitinė kryptis

Konservatorių lyderį neramina verslo įtaka politinei sistemai, šalies geopolitinė kryptis

BNS / BNS nuotr.

G. Landsbergis.

Opozicinės konservatorių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad jį neramina verslo įtaka šalies politinei sistemai, taip pat bandymai keisti Lietuvos geopolitinę kryptį.

„Nerimą kelia partinės sistemos trapumas ir it kokias marionetes partijas susikuriantys
koncernai. Įkurta viena užtušuota partija, suskaldyta kita užtušuota partija, ir greit
nesibaigsiantis teismo procesas, kuris žemyn jau dabar tempia visą politinę sistemą“, – šeštadienį partijos suvažiavime kalbėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis.

Anot jo, nerimą taip pat kelia valdančiųjų „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“.

BIC

„Ši koncernui priklausanti partija nenori, kad Seimas užduotų klausimus apie žemės ūkį, todėl jų kontroliuojama Seimo dauguma ir balsuoja prieš tokį tyrimą. Šiam partiniam koncernui nereikia, kad būtų pakeistos didelių žemės sklypų apmokestinimo taisyklės, todėl frakcija balsuoja prieš. Jei tai nėra interesų atstovavimas už pinigus, tai tik laiko klausimas, kada ir kiti didieji koncernai, pasimokę iš tokio sėkmingo projekto, susikurs savo partijas. Yra padorių žmonių didžiausioje frakcijoje. Tikiuosi, kad jie išdrįs atsistoti Lietuvos pusėje“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Konservatorių lyderio teigimu, neramina ir bandymai keisti Lietuvos geopolitinę kryptį.

„Rusija buvo, yra ir kol kas liks strategine grėsme Lietuvos saugumui. Bet kokį atsitraukimą nuo šios pozicijos traktuoju kaip Lietuvos saugumo interesų išdavystę. Neturi būti nė menkiausios prielaidos dvejonei, kad tai yra principinė mūsų visų principinė pozicija,
raudona linija, kurios peržengti – nevalia. Lietuvos tikslas – vakarietiška, demokratinė Rusija. Ir užsienio politikos priemonės turi būti orientuotos būtent į tai, o ne į neva pragmatišką bendradarbiavimą su korupcijos ir agresijos caro Putino valdoma Rusija“, – sakė G. Landsbergis.

Jis paragino Lietuvą imtis iniciatyvos ir suburti Europoje bendrų tikslų ir vertybių vienijamą valstybių koaliciją.

„Lietuva 2001-aisiais prisijungė prie JAV. Šiandien siūlau patiems siūlyti Europai tokią koaliciją ir pakviesti prisijungti tuos, kurie trokšta to paties, kaip ir mes. (…) Tikiu, kad mūsų pasirinkimą būti drauge su partneriais Vakaruose liudija ir tokie veiksmai, kaip Magnitskio įstatymo priėmimas, tikiu, kad Lietuva gali burti Europoje Magnickio valstybių koaliciją“, – vylėsi G. Landsbergis.

Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad šiuo metu konservatoriai, aplenkę valdančiuosius „valstiečius“, yra populiariausia partija šalyje. Jiems savo balsą žada apie 17 proc. apklausų dalyvių.

Parlamente TS-LKD turi antrą pagal dydį frakciją, jai priklauso 31 narys. Partija turi apie 14,5 tūkst. narių.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.