Konservatorė prašo R. Karbauskio paviešinti neturtinių teisių perleidimo sutartis

Konservatorė prašo R. Karbauskio paviešinti neturtinių teisių perleidimo sutartis

Saulius JAKUČIONIS (BNS) / DELFI nuotr.

Opozicinių konservatorių atstovė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė prašo valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio paviešinti sutartis dėl jo įmonių neturtinių teisių perleidimo.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas sutartis viešinti atsisako, o konservatorės žingsnį vertina kaip viešųjų ryšių triuką.

Prašymą paviešinti dokumentus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja pateikė „valstiečių“ deleguotai Vyriausiosios rinkimų komisijos narei Jonei Valčiukienei pareiškus, kad jos vyras, advokatas Evaldas Valčiukas nedalyvauja bendrovių valdyme, o tik vertina įmonių vadovų sprendimus teisiniu požiūriu.

BIC

R. Karbauskis yra pagrindinis „Agrokoncerno“ akcininkas, bet sako, kad pernai perleido advokatui įmonių valdymo teises.

Pasak R. Morkūnaitės-Mikulėnienės, po J. Valčiukienės paaiškinimų šis R. Karbauskio pareiškimas kuria klaidingą įspūdį.

Seimo narė teigia, kad sutarčių dėl neturtinių teisių perleidimo paviešinimas leistų išsklaidyti abejones dėl J. Valčiukienės interesų derinimo ir R. Karbauskio veiksmų atitikimo Konstitucijai.

„Jei išties, kaip anksčiau visuomenei buvo sudarytas įspūdis, R. Karbauskis perleido neturtines teises advokatui E. Valčiukui, įskaitant ir balsavimo teisę, kas jį, daro vieninteliu galutinių sprendimų priėmėju, tai reikštų, kad jo sutuoktinė J. Valčiukienė, LVŽS deleguota atstovė Vyriausiojoje rinkimų komisijoje yra nuolatiniame interesų konflikte, kai tik komisijos svarstomi klausimai yra susiję su R. Karbauskiu ar įmonėmis, kuriose jis yra akcininkas“, – pranešime cituojama parlamentarė.

„Kita vertus, jei visgi R. Karbauskis perleidęs tik dalį neturtinių teisių, kyla klausimas, ar nepažeistas Konstitucijos 60 straipsnis, nustatantis, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse, t.y., ar pats R. Karbauskis
nedalyvauja savo verslo valdyme?“, – kalbėjo ji.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija praėjusią savaitę pripažino J. Valčiukienę supainiojus viešuosius ir privačius interesus, kai ši nedeklaravo bendrovių, kurių dalyviu tapo jos sutuoktinis, šiam perėmus R. Karbauskio įmonių neturtines teises.

Neigdama pažeidimą J. Valčiukienė tada pareiškė, kad jos vyras „tik teisiškai vertina sprendimus, kuriuos priima akcininko vardu“ ir dėl to netampa įmonių dalyviu.

„Valstiečių“ lyderio atstovė Dalia Vencevičienė BNS sakė, kad E. Valčiukas savarankiškai įgyvendina R. Karbauskio įmonių neturtines akcininkų teises.

„E. Valčiukas akcininko sprendimus priima kartu su įmonių vadovais, pasitikėdamas jų verslo nuojauta, siūlomais sprendimų variantais ir patikrindamas teisinius tokių įmonių vadovų siūlomų sprendimų aspektus“, – teigė D. Vencevičienė.

Pasak jos, sutartis dėl neturtinių teisių perleidimo nebus viešinama šalių sutarimu.

„Prieš paskelbdami savo šiandieninį pageidavimą viešai, konservatoriai jau turėjo žinoti, kad sutartis nebus viešinama, todėl šiandieninį viešą jų pareiškimą vertiname kaip dar vieną viešųjų ryšių žingsnį, siekiant manipuliuoti situacija ir sėti nepagrįstas abejones dėl LVŽS lyderio“, – kalbėjo R. Karbauskio atstovė.

„Manau, būtina pažymėti, kad nei Konstitucija, nei Konstitucinia Teismas nėra uždraudęs Seimo nariams turėti nuosavybę (įskaitant įmones akcijas) ir iš nuosavybės gauti pajamas. Opozicija šiuo klausimu neturėtų klaidinti visuomenės“, – pridūrė ji.

J. Valčiukienė ketina Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą skųsti teismui.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.