4.3 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024

Konkursas „Metų ūkis“: apdovanoti ir Panevėžio rajono ūkininkai

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTėFotoživilė večiorkutė, ORGANIZATORIŲ
Konkursas „Metų ūkis“: apdovanoti ir Panevėžio rajono ūkininkai.

Mažeikių kultūros centre vyko tradicinio respublikinio konkurso „Metų ūkis 2023“ apdovanojimų renginys, kuriame pagerbti laimėtojai iš 34 savivaldybių.

Konkurse dalyvavo 290 ūkių, iš kurių laimėtojais tapo 101 gyvybingas, tvarus, pažangus ir perspektyvus ūkis. Tarp laimėtojų – ir trys Panevėžio rajono augalininkystės ūkiai: Algės ir Antano Zopelių, Nijolės ir Broniaus Adomavičių bei Rasos ir Gintauto Palionių.

Didžiuojasi ūkininkais

Panevėžio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Zita Bakanienė sako, kad didžiuojasi rajono ūkininkais.

„Didžiuojamės šiais Panevėžio rajono ūkininkais. Net ir nelengvais metais jie ne tik nepraranda optimizmo, pavyzdingai tvarkosi savo ūkiuose, bet ir yra nuolatiniai seniūnijų pagalbininkai“,– teigė Z. Bakanienė.

Geriausiems šalies ūkininkams pagerbti skirtas respublikinis konkursas surengtas jau 30-ąjį kartą.

Konkurso tikslas – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti geriausius savivaldybėje.

Z. Bakanienė.

Įvertinimas džiugina

Pirmąją vietą konkurse „Metų ūkis 2023“ laimėjusių Zopelių ūkis yra netoli Upytės.

„Smagu, kad apdovanoti ne tik mes, bet ir dar dviejų ūkininkų – Adomavičių ir Palionių – ūkiai. Ūkius vertina komisija ir reikia užpildyti klausimyną. Paskui ūkio laukai apžiūrimi, įvertinami bei priimamas sprendimas. Laukuose auginame rapsus, kviečius, vasarinius kviečius, miežius. Mūsų ūkis apima apie 200 ha“, – pasakojo ūkininkas ir sakė, kad toks apdovanojimas nebe pirmas, o apdovanojimas nuteikia maloniai, nes įvertinamas sunkus žemdirbių darbas.

Antrąją vietą konkurse laimėję ūkininkai iš Šilagalio N. ir B. Adomavičiai didžiuojasi laimėjimu.

„Ūkis išsidėstęs per kelias vietas ir ūkininkaujame jau nuo 1993 metų. Sūnus Andrius taip pat ūkininkauja ir turi savo ūkį. Užsiimame augalininkyste ir auginame rapsus, žieminius ir vasarinius kviečius, žirnius bei miežius. Buvome įvertinti 2007 metais“, – aiškino N. Adomavičienė.

Sulaukė sveikinimų

Į finalinį „Metų ūkis 2023“ renginį atvykusius laimėtojus ir svečius sveikino LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius. Primindamas, kokie sunkūs 2023-ieji buvo ūkininkams, jis sakė, kad tokiomis aplinkybėmis visi verti būti vadinami laimėtojais.

Europos Parlamento narys Bronis Ropė dėkojo žemdirbiams už triūsą, kurio rezultatais naudojamės visi, juk žemdirbių dėka ant savo stalo turime jų sunkiu triūsu išaugintą maistą.

Vaizdo įrašu žemdirbiams sveikinimus siuntė Europos Parlamento narys Juozas Olekas.

Sveikinimo ir padėkos žodžius geriausiems šalies ūkininkams tarė Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Vidmantas Kanopa, Agronomų sąjungos pirmininkas Edvardas Makelis, Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas, Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė, kiti sveikintojai.

Įdomioji statistika

Renginyje daugiausia –50 – apdovanojimų įteikta augalininkystės ūkiams. Taip pat apdovanoti 22 gyvulininkystės ir mišrios specializacijos, 4 – uogininkystės, 2 – daržininkystės, po 1 kailinių žvėrelių ir kiaulininkystės ūkį. Tarp visų laimėtojų – 9 ekologiniai ūkiai.

Konkurso nugalėtojai turi įvairaus dydžio ūkius: nuo 1,29 ha uogininkystės Šiaulių rajone iki 1271 ha augalininkystės Kretingos rajone. Vidutinis laureatų ūkio dydis – 270 hektarų.

Konkurso „Metų ūkis 2023“ pirmos vietos laimėtojų vidutinis amžius siekia 48 metus. Antros vietos laimėtojų vidutinis amžius – 44 metai, o trečios vietos laimėtojų vidutinis amžius yra 46 metai, ūkininkauti pradėjo vidutiniškai 2006-aisiais. Vyriausiam konkurso dalyviui – 76-eri, jauniausiam – 20 metų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono bendruomenėms – finansavimas krašto savitumui puoselėti

confident-noyce

K. Navickas: tenka konstatuoti, kad dalinė blokada Lietuvos ir Lenkijos pasienyje rytoj įvyks

confident-noyce

G. Landsbergis: Lenkijos ūkininkų planuojama akcija Lietuvos pasienyje primena Rusijos naudojamas hibridines atakas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau