-0.9 C
Panevėžys
Pirmadienis, 28 lapkričio, 2022

Konkursas į „siauruko“ direktoriaus pareigas pakvipo politiniu prieskoniu

BeFunky Collage
Vadovauti „Aukštaitijos siaurajam geležinkeliui“ nori U. Armalis, P. Jurevičius, V. Užalinskas ir Ž. Kvedaras.

Jau pirmadienį turėtų paaiškėti, kas vadovaus VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“. Susisiekimo ministerija buvo paskelbusi konkursą viešosios įstaigos direktoriaus pareigoms užimti. Konkurso pabaiga skelbiama pirmadienį, rugsėjo 5 dieną, Susisiekimo ministerijos patalpose. Prašymus dalyvauti konkurse pateikė 6 kandidatai, tačiau tik 4 atitiko keliamus reikalavimus.

Naujienų portalo JP žiniomis, vadovauti „siaurukui“ pasiryžę dabartinis įstaigos laikinasis direktorius Vismantas Užalinskas, bendrovės „Udriaus projektai“ direktorius kaunietis Udrius Armalis, buvęs „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ direktoriaus pavaduotojas, taip pat ir buvęs Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Kvedaras ir su Darbo partija siejamas panevėžietis Romas Jurevičius.

Konkurso sąlygos

Kandidatai, dalyvavę konkurse, privalėjo atitikti keliamus reikalavimus. Dalyviai privalėjo turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą (magistro kvalifikacinį laipsnį) technologijos ar socialinių mokslų studijų srities išsilavinimą bei 3 metus būti dirbusiems vadovaujamame darbe.

Naujojo VšĮ „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ direktoriaus atlyginimas bus nustatytas šios įstaigos dalininkų susirinkime. Dalininkai – Susisiekimo ministerija ir Anykščių rajono savivaldybė.

Buvęs vadovas paliko sumaištį

Gintaras Kerbedis direktorius VÐÁ „AUKÐTAITIJOS SIAURASIS GELEÞINKELIS“ Foto Gintaro Lukoðevièiaus 2008 09 22
Buvęs VšĮ „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovas Gintaras Kerbedis dar vasario mėnesį pasiprašė būti atleidžiamas.

Buvęs VšĮ „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovas Gintaras Kerbedis dar vasario mėnesį pasiprašė būti atleidžiamas. Šiam buvo išmokėta trijų mėnesių atlyginimų dydžio išeitinę kompensaciją.

G. Kerbedis tąkart naujienų portalui JP sakė, jog nusprendęs iš vadovo pareigų trauktis, nes nesutapusi jo veiklos vizija bei Susisiekimo ministerijos pateikta veiklos struktūra.

„Nesupratau, kaip galėčiau dirbti, jei pasiūlyta veiklos strategija bei nauja struktūra, buvo visiškai nepriimtinos“, – sakė G. Kerbedis.

Dėl buvusio VšĮ „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“  vadovo G. Kerbedžio vadovavimo stebėjosi net ir Panevėžio miesto politikai.

Atleis visus senojo direktoriaus statytinius

Vienas iš kandidatų į VšĮ „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ direktoriaus pareigas Vismantas Užalinskas – ilgametis šios įstaigos darbuotojas. Nuo kovo 11 dienos V. Užalinskas užima pavaduojančio direktoriau pareigas.

dsc_1247
Per V. Užalinsko vadovavimo laikotarpį darbo vietos neteko, kaip pats kandidatas sako, daug buvusių senojo direktoriaus statytinių, kurie nesugebėjo atlikti jiems pavestų darbų.

„Per šį vadovavimo laikotarpį pamačiau, ką gali padaryti tinkamas žmogus šiose pareigose. Tai mane ir pastūmėjo dalyvauti konkurse. Esu ilgametis „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ darbuotojas, žinau esamas problemas, kurias per pavadavimo laikotarpį stengiausi išgyvendinti“, – naujienų portalui JP pasakojo V. Užalinskas.

Per V. Užalinsko vadovavimo laikotarpį darbo vietos neteko, kaip pats kandidatas sako, daug buvusių senojo direktoriaus statytinių, kurie nesugebėjo atlikti jiems pavestų darbų.

„Atleidus nemažai darbuotojų, šiuo metu turime gana stiprų ir darbui nusiteikusį kolektyvą, o svarbiausia biudžete lieka nemaža pinigų suma, kuri gali būti panaudota geležinkelio atgimimui. Nemanau, kad verta lakyti asmenis darbo vietoje, jeigu jie mano, kad užtenka tik pasirodyti darbe, o darbų atlikti nesivargina“, – griežtai kalbėjo laikinasis „siauruko“ vadovas.

Kandidatas į direktoriaus pareigas turi daug planų, kuriuos jau dabar pradėjo įgyvendinti.

„Mano darbų prioritetas – finansiškai nepriklausomas geležinkelis. Šiuo metu siaurasis geležinkelis gauna valstybės finansavimą, jeigu jis nutrūktų, geležinkeliui tektų užverti duris. Tad mano darbo prioritetas skatinti turizmą, edukacines veiklas, suaktyvinti darbuotojų veiklą ir paversti siaurąjį geležinkelį finansiškai nepriklausomu“, – pasakojo V.Užalinskas.

Taip pat laikinasis direktorius planuoja, kad Panevėžys turės savo nuosavą garvežį, kuris šiuo metu remontuojamas ir miestiečiai galės pramogauti važinėdami juo. Spalio mėnesį tokį garvežį pristatys Latvija ir visą šį mėnesį bėgiais judanti transporto priemonė važinės čia, Panevėžyje.

„Taip pat mano planuose skatinti geležinkeliečių senąją kultūrą. Norime įrengti kavinukę, kurioje svečiai galės įsigyti senųjų patiekalų“, – savo planus atskleidžia kandidatas.

Planuose – kolektyvo valymas ir stiprinimas

udrius-armalis-558bcfe40e2a4
Jeigu būtų išrinktas direktoriumi, U. Armalis žada atrinkti darbui tik tuos žmones, kurie būtų pasiryžę ne tik ateiti į darbą, bet ir dirbti.

Antrasis kandidatas Udrius Armalis – įmonės „Udriaus projektai“ direktorius. Kaip teigia pats U. Armalis, savo darbais vyras su siauruoju geležinkeliu yra susijęs gana seniai. 2009 metais U. Armalio įmonė rėmė filmą apie Lietuvos ir Latvijos „siaurukus“. Šis filmas pripažintas sėkmingiausiu 2009 metų turizmo projektu, o tais pačiais metais jo įmonė pirmoji surengė kelionę siauruoju garvežiu, maršrutu Rubikiai-Panevėžys.

„Didelių vilčių laimėti konkursą nepuoselėju. Vis dėlto, jeigu būčiau išrinktas, turiu tris prioritetines vietas, kurias taisyčiau: sumažinčiau subsidijų poreikį, stiprinčiau kolektyvą bei skatinčiau turizmą“, – lakoniškai pasakojo U. Armalis.

Verslininkas taip pat prisipažįsta matantis problema kolektyve. Jeigu būtų išrinktas direktoriumi, U. Armalis žada atrinkti darbui tik tuos žmones, kurie būtų pasiryžę ne tik ateiti į darbą, bet ir dirbti.

 

Svarbiausia – infrastruktūra

Trečiasis pretendentas į VšĮ „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ direktoriaus pareigas yra Žydrūnas Kvedaras, kuris taip pat yra ilgametis šios įstaigos darbuotojas.

Savivaldybe Komiteto posedis 09 Kvedaras
Ž. Kvedaras tikisi pirmadienį, kaip ir kiti 3 kandidatai, iš konkurso rengėjos Susisiekimo ministerijos išgirsti teigiamą atsakymą.

Ž. Kvedaras taip pat buvęs Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, tikisi pirmadienį, kaip ir kiti 3 kandidatai, iš konkurso rengėjos Susisiekimo ministerijos išgirsti teigiamą atsakymą.

„Siaurajame geležinkelyje dirbau dvidešimt metų, tad galima sakyti prie įstaigos gyvavimo esu prisidėjęs nemažai. Mano prioritetas yra infrastruktūros gerinimas – juk tai susiję su žmonių gyvybe ir sveikata“, – trumpai pasakojo Ž. Kvedaras

Naujienų portalui JP pasidomėjus apie Ž. Kvedaro planuojamus darbus, jeigu būtų išrinktas direktoriumi, kandidatas juokavo nenorintis išduoti planų, kad kitiems nekiltų noras juos pavogti.

Ketvirtasis kandidatas – „darbietis“

Ketvirtasis kandidatas į „siauruko“ direktoriaus postą yra Darbo partijos narys, panevėžietis Romas Jurevičius. Dar 2011 m. rinkimuose į Savivaldą jis Darbo partijos sąraše buvo įrašytas 13 numeriu.

Narkevicius 2
Konkurso užkulisiuose kalbama, jog šis partinis kandidatas turi užsitikrinęs įtakingo „darbiečio“, panevėžiečio Seimo nario Petro Narkevičiaus palaikymą. Tačiau pats parlamentaras tai kategoriškai neigia.

Konkurso užkulisiuose kalbama, jog šis partinis kandidatas turi užsitikrinęs įtakingo „darbiečio“, panevėžiečio Seimo nario Petro Narkevičiaus palaikymą. Tačiau pats parlamentaras tai kategoriškai neigia.

„Džiugu, kad man uždedami tokie antpečiai, jog galiu užtarti vieną ar kitą asmenį, tačiau vyksta konkursas, kuriame žmonės turi atitikti reikalavimus, juk ne partijos dalyvauja konkurse, o asmenys. Žmogus yra savo likimo kalvis, tad linkiu sėkmės visiems, kurie dalyvauja ir atitiko reikalavimus“, – teigė Seimo narys.

Tobulėti visada yra kur

Vienos iš „siauruko“ dalininkių, Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis naujienų portalui JP pasakojo, kad iš naujojo vadovo tikisi efektyvumo.

„Pareigos tikrai atsakingos, tad iš būsimo direktoriaus tikimės tiek tolerancijos turizmui, tiek sugebėjimo atnešti finansinę nepriklausomybę geležinkeliui. Taip pat naujasis direktorius turėtų skirti dar didesnį dėmesį infrastruktūrai“, – teigė K.Tubis.

Kadangi šiuo metu „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ finansinė padėtis nepavydėtina, naujienų portalas JP pasidomėjo, ar tai nėra buvusio direktorius Gintaro Kerbedžio darbo rezultatas.

„Atlikdamas savo pareigas, per dešimtmetį buvęs direktorius nėra savo darbais nuvylęs. Tačiau tobulėti visada yra kur“, – teigė Anykščių rajono meras.


2 komentarai

Daumantas 2016-09-02 16:14 at 16:14

Narkevičius, ar galima tokia prielaida, darbo biržos vadovo kėdė saugoma praloštiem rinkimams ? Siaurasis geležinkelis, matyt darbiečių kandidatas irgi tinkamiausias? Tai tik prielaidos.. Laikas parodys, taip Petrai ?

Atsakyti
zenonans 2016-09-02 18:06 at 18:06

Jei išrinks buvusius geležinkeliečius, tai siaurukui bus amen. Šioje pozicijoje reikia verslaus vadovo ir ne partinio, nes dykaduonių pakako jau iki šiol, kurie tik algą gavo, o veiklos nulis.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžiečius keliauti pas Kalėdų senelį kviečia unikaliu Lietuvos Kalėdiniu siauruku

confident-noyce

Paskelbtas antrasis VIP ložių nuomos konkursas Panevėžio arenoje

confident-noyce

Bus apdovanoti fotografijų konkurso „Panevėžys – mano miestas“ laimėtojai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau