Konkursai karantino metu persikelia į virtualią erdvę

Konkursai karantino metu persikelia į virtualią erdvę

Samanta ILONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

A. Sidorovienė.

Nors šiuo metu susiklosčiusi situacija nėra palanki parodų organizavimui, Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ veikla nenutrūko. Lankytojams durų atverti negalinčios moksleivių darbų parodos sėkmingai keliasi į virtualią erdvę.

Panevėžio regiono atrankos turo parodą organizuoja Upytės tradicinių amatų centras. Jų „Facebook“ paskyroje galite susipažinti ir su dalyvių darbais. Parodoje savo darbus pristato trisdešimt jaunųjų kūrėjų iš Kėdainių, Josvainių, Radviliškio, Vabalninko, Panevėžio rajono.

BIC

Nors darbus vertins komisija, tačiau šiemet bus galimybė išrinkti ir gausiausiai žiūrovų „patiktukų“ sulaukusius darbus.

Upytės tradicinių amatų centro vadovė Aušra Sidorovienė džiaugiasi, jog jau nuo 2013 metų Lietuvoje pavyksta išlaikyti gyvąją tradiciją, nes konkurso tikslas yra skatinti vaikus ir jaunuolius susipažinti su liaudies dailės paveldu ir patiems tai gaminti.

„Amatų centre šis konkursas organizuojamas nuo 2015 metų. Buvo išties labai graži mūsų rajono paroda, kurią spėjome sudėti į internetą kaip tik prieš paskelbiant karantiną. Parodą galima pamatyti mūsų feisbuko paskyroje ir ten prabalsuoti už labiausiai patikusius eksponatus“, – kvietė A. Sidorovienė.

Vadovė taip pat džiaugėsi, kad jaunimas aktyviai įsijungė į tokią liaudišką veiklą šiais kompiuterizuotais laikais. „Šis konkursas sugeba pritraukti vaikus prie liaudies kūrybos, mokyti juos gaminti, kurti, pažinti tradicijas. Todėl norime padėkoti ir vaikų mokytojams, kurie išmoko tokių amatų“, – pasakojo ji.

Šiais metais jau aštuntą kartą rengiamas Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursas praturtėjo naujomis konkursinėmis programomis. Kitaip ir negalėjo būti. Juk 2020-ieji paskelbti Tautodailės metais.

Konkurso organizatoriai džiaugiasi, jog per aštuonerius metus išaugo jau ne vienas kūrėjas, kuris savo meistrystę pristatė šiame konkurse, o vėliau debiutavo ir suaugusiųjų konkurse „Aukso vainikas“.

„Tai parodo, kad laikas ir dėmesys, skirtas mokiniams, nenueina veltui, kad įskiepyta meilė liaudies menui pasilieka kuriančiojo rankose ir išsaugo gyvybingas liaudies dailės tradicijas“, – taip konkursą pristato Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.