Konkursą į J. Balčikonio gimnazijos direktoriaus kėdę laimėjo ilgametis jos vadovas

Konkursą į J. Balčikonio gimnazijos direktoriaus kėdę laimėjo ilgametis jos vadovas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

R. Dambrauskas.

Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė konkursus į beveik 15-os Panevėžio miesto švietimo įstaigų vadovų postus. Šiandien įvyko konkursas į Juozo Balčikonio gimnazijos direktoriaus postą.

Konkurse dalyvavo vienintelis dalyvis – ilgametis, 30 metų J. Balčikonio gimnazijai vadovaujantis Raimondas Dambrauskas. Jis ir laimėjo konkursą, surinkęs maksimalų balų skaičių.

BIC

Pasikeitė įstatymas

Pagal Švietimo įstatymą savivaldybių švietimo įstaigų vadovų, kurie buvo paskirti į pareigas neterminuotai ir pareigas ėjo ilgiau kaip 5 metus, kurie šio įstatymo įsigaliojimo dieną, t. y. 2018 m. sausio 1 d., tos pačios švietimo įstaigos vadovo pareigas ėjo daugiau kaip 20 metų, tačiau ne daugiau kaip 29 metus, vieši konkursai švietimo įstaigos vadovo pareigoms eiti turi būti įvykdyti ne vėliau kaip iki 2020 metų sausio 1 dienos.

Konkursui ruošėsi

Vienintelis konkurso dalyvis J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas naujienų portalui JP jau anksčiau prisipažino, kad dalyvaus konkurse.

„Iki rugsėjo 3 dienos turėjau pateikti dokumentus konkurse dalyvauti. Tai tą ir padariau, o šiandien jau dalyvauju konkurse. Norint dalyvauti konkurse teko išlaikyti egzaminus – vadybos kompetenciją – Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje. Jei būčiau neišlaikęs egzaminų, negalėčiau dalyvauti konkurse. Šis kompetencijų patikrinimas agentūroje suteikė teisę dalyvauti konkurse“, – prieš konkursą kalbėjo ilgametis gimnazijos direktorius ir tęsė:

„Konkursui teko nemažai ruoštis. Juk reikėjo ir programą pristatyti, kaip toliau vadovausiu gimnazijai, ką keisiu, kokias naujoves diegsiu. Gimnazijos pedagogų amžiaus vidurkis 57 metai. Nors jų netrūksta, šeši iš jų pensinio amžiaus. Reikia jaunų pedagogų, bet juos labai sunku prisivilioti. Turiu minčių, kokias naujoves būtina diegti švietimo įstaigoje.“

Stebėjosi konkursu

Vos paskelbus, gegužės mėnesį, Panevėžio miesto savivaldybei apie konkursą ilgametis J. Balčikonio gimnazijos direktorius R. Dambrauskas stebėjosi, kad po 30 metų vadovavimo švietimo įstaigai, teks įrodinėti, jog gali tą daryti.

„Keista, kad sulaukęs tokio garbingo amžiaus – šiais metais sueis 59 metai – teks įrodinėti, kad noriu būti gimnazijos vadovu. Mokykla sutvarkyta, renovuota, rezultatai geri ir, matyt, turiu dalyvauti konkurse. Ar būsiu tinkamas kandidatas, tegu sprendžia vietinė valdžia“, – stebėjosi R. Dambrauskas ir tęsė:

„Laikysimės teisinių įstatymų, kurie galioja Lietuvoje. Konkursas skirtas tiems, kurie atidirbo tam tikrą metų skaičių. Kadangi iki pensijos dar laiko yra, teks dalyvauti konkurse. Tokia realybė. Nėra ko piktintis, taip yra. Jei konkurse būtų nesėkmė, fiziką, ekonomiką suprantu, manau, kad gyvenime neprapulsiu.“

Ieško vadovų ir kitoms įstaigoms

Konkursai skelbiami ir į Specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro, Pradinės, Muzikos ir Gamtos mokyklų, Rožyno progimnazijos bei lopšelių-darželių „Kastytis“, „Vaikystė“, „Diemedis“, „Pušynėlis“, „Nykštukas“, „Varpelis“, „Rugelis“ direktorių pareigoms eiti.

Šiandien, beje, vyks ir Pradinės mokyklos konkursas direktoriaus pareigoms užimti.

Be to, Savivaldybei teks ieškoti ir „Minties“ gimnazijos direktoriaus – ilgametis švietimo įstaigos vadovas Egidijus Samas pasitraukė iš vadovo pareigų. Šiuo metu švietimo įstaigai vadovauja pavaduotoja Ramutė Stasevičienė.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

2 KOMENTARAI

  1. Jau kad parašysit, tai nei juoktis, nei verkti- kėdę laimėjo. Žmogus šitiek metų sėkmingai vienai geriausių gimnazijų vadovauja ir dar kažkokias kėdes turi išlaimėti-absurdas. Ot didelė laimė kėdė. Baisu, kai nubraukiama tiek metų sunkaus darbo ir vėl rašoma apie laimėjimą. Profesionalus vadovas.

  2. Tikrai juokinga, bet tokie įstatymai. Tai mieste žinomas ir inovatyvus vadovas. Palinkėkim jam sėkmės, nes ne kiekvienas žino ir supranta, koks mokyklos vadovo darbas ir atsakomybė,

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.