Konfliktas Sausio 13-osios skvere Panevėžyje: „maršistai“ mindė vaikų pagamintas neužmirštuolespolicija aiškinsis aplinkybes

AutoriusMODESTAS PARIAUKAFotoMODESTAS PARIAUKA, GEDIMINAS KARTANAS
Šiandien, viename iš Laisvės gynėjų dienai skirtame renginių, kuris vyko Panevėžyje esančiame Sausio 13-osios skvere, kilo konfliktas tarp mokyklinukų ir prieštaringai vertinamų panevėžiečių, vadinamų „maršistų“.

Šiandien, viename iš Laisvės gynėjų dienai skirtame renginių, kuris vyko Panevėžyje esančiame Sausio 13-osios skvere, kilo konfliktas tarp vaikų ir prieštaringai vertinamų panevėžiečių, vadinamų „maršistų“.

Vienos Panevėžio mokyklos moksleiviai, minėdami Laisvės gynėjų dieną, tradiciškai Sausio 13-osios skverą papuošė neužmirštuolių gėlių žiedais. Toks mažųjų panevėžiečių elgesys papiktino kaip tik tuo metu Sausio 13-osios skvere buvusia grupelę žmonių.

Tikina, jog paniekinta tautos istorija

Pasak Panevėžio persitvarkymo sąjūdžio klubo pirmininko, prieštaringai vertinamo panevėžiečio Kazio Grabio, toks vaikų poelgis yra neatleistinas, nes tokiu būdu yra paniekinama mūsų tautos istorija.

Šiandien, viename iš Laisvės gynėjų dienai skirtame renginių, kuris vyko Panevėžyje esančiame Sausio 13-osios skvere, kilo konfliktas tarp mokyklinukų ir prieštaringai vertinamų panevėžiečių, vadinamų „maršistų“.

„Mes turime visišką teisę ateiti į šią vietą ir sakyti tai, ką manome. Turime ir giname savo įsitikinimus. Šis vaikų ir pedagogų poelgis, kai jie prismaigstė skverą neužmirštuolėmis – nepateisinamas ir neatleistinas. Šios gėlės – ne lietuviškos. Jos yra žydų, masonų ložės, augalas, atrastos dar 1926 metais. Jas garbino ir nacistų bei rusų kariuomenės. Kai mus, 1991-ųjų metų sausio 13-osios naktį, užpuolė rusai, niekada nebūtume su tokiomis gėlėmis ėję į kovą ir bandę susigrąžinti laisvę. Mūsų simboliai yra Vytis, Trispalvė ir Gedimino stulpai. Jie šiandien buvo išniekinti. Pačiam teko kovoti už mūsų laisvę. Neleisiu niekinti mūsų tautos simbolių. Čia yra pasityčiojimas, už kurį reiktų iškelti baudžiamąją bylą“, – kalbėjo prieštaringai vertinamas panevėžietis K. Grabys.

Priminsime, jog šiandien, Laisvės gynėjų dieną mokyklinukus užsipuolęs vyras, buvo vienas iš palaikančiųjų liūdnai pagarsėjusį Šeimų maršą, ne kartą šokiravęs visuomenę per valstybinius renginius demonstruodamas plakatus su skandalingais užrašais.

Beje, drauge su K. Grabiu renginyje Sausio 13-osios skvere dalyvavę vėliavomis nešini vyrai ir moterys, išdrįso net ir mindyti vaikų pagamintas neužmirštuoles.

Beje, drauge su K. Grabiu  renginyje Sausio 13-osios skvere dalyvavę vėliavomis nešini vyrai ir moterys, išdrįso net ir mindyti vaikų pagamintas neužmirštuoles.

Pasibaisėjo

Tuo metu renginyje Sausio 13-osios skvere dalyvavusi Panevėžio bendruomenių rūmų renginių organizatorė Nijolė Kubiliūnienė, teigė, kad šios dienos renginys buvo skirtas pagerbti ir prisiminti visus šalies didvyrius, kurie paaukojo savo gyvybes už mūsų laisvę.

Tai, kaip ir kasmet, daroma susmaigstant neužmirštuoles, kurios simbolizuoja taiką ir garbę.

Panevėžiečiai moksleiviai pagerbė Sausio 13-iosios aukas, susmaigstydami neužmirštuoles.

„Labai gaila ir apmaudu, jog dar Panevėžyje turime tokių baisių žmonių, kurie savo įsitikinimus reiškė vaikams girdint. Tikrai nesmagu, kai vaikai darbelius kuria iš širdies, stengiasi, per lietų susirenka pagerbti žuvusiųjų. Vietoj padėkos, jie sulaukė priekaištų ir grasinimų. Likome nustebinti tokiu kai kurių panevėžiečių poelgiu“, – naujienų portalui JP sakė N. Kubiliūnienė.

Policija aiškinsis aplinkybes

Panevėžio apskrities policijos atstovė Odeta Jukniūtė 15min teigė, kad pranešimų apie konfliktą ar skundų negauta. Vis dėlto, pareigūnai patys aiškinsis situaciją.

„Policija imsis priemonių ir inicijuos informacijos patikslinimą“, – sakė Panevėžio apskrities policijos atstovė.


8 komentarai

tikras lietuvis 2023-01-13 17:48 at 17:48

Nereikia išsidirbinėti: Lietuvos didvyriai kovojo su Vyčiu ir savom vėliavom. Svetimų nereikia.
Policija, matyt, neturi darbo, jei pataikauja tiems ir toms, kurie lenda be muilo į tam tikrą vietą Lietuvos priešams.

Atsakyti
tikras lietuvis 2023-01-13 18:03 at 18:03

Šeimų maršas yra už šeimą – štai kur jų pagrindinis šūkis ir siekis.
Liūdnai pagarsėjot jūs, nes stojate prieš šeimą.

Atsakyti
V 2023-01-13 18:17 at 18:17

Maršistai , kur padejot koloradkes?

Atsakyti
tikras lietuvis 2023-01-14 16:06 at 16:06

Liberakonservatnykai, nusipirkite vazelino.
Ir dėl AID’s pasitikrinkite.:)

Atsakyti
P.p 2023-01-13 20:20 at 20:20

Kuo cia tie vaikai kalti, kad jus isniekinot ju darbelius???
Jie visa tai darė su meile, nors ir nezino tos istorijos
Čia jums i bliuske duot reiktu, nes JŪS cia visu pirma uzsipuolėt mažiausius Lietuvos gyventojus.
Nepatinka, eikit prie Seimo i mitinguokit, o ne pries mazus vaikus čia savo nuomone reiškit…

Atsakyti
tikras lietuvis 2023-01-14 16:09 at 16:09

Vaikų niekas nepuolė, tiesiog vaikus klaidinantiems buvo parodyta jų vieta.
Tų vaikų tėvams reikėtų gerai pagalvoti į kokias velnio žabangas veda jų vaikus tokie mokytojai.

Atsakyti
Tomas 2023-01-14 13:56 at 13:56

Geda tokiems “tikriems lietuviams” jie mat dar seimoms “atstovauja” puldinedami vaikucius… patriotai didieji.

Atsakyti
tikras lietuvis 2023-01-14 16:10 at 16:10

Neišsigalvok ir nekartok liberalkonservatnykų melų – išsiplauk burną, kad nebebjaurotum švento šeimų vardo.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Po „maršistų“ konflikto Panevėžyje Laisvės gynėjų dieną – policijos tyrimas

confident-noyce

Kriminalinė policija pradėjo ieškoti Sausio 13-osios byloje nuteisto ukrainiečio

confident-noyce

Kovo 11-osios Akto signatarė L. Andrikienė: dabar laisvę ir Europą gina Ukraina

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau