Komunalininkams prasidėjo tradicinis rudeninis darbymetis: Panevėžyje lapus tvarko 50 valytojų

Komunalininkams prasidėjo tradicinis rudeninis darbymetis: Panevėžyje lapus tvarko 50 valytojų

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO nuotr.

Rudenį, pradėjus kristi lapams, sugrėbtų lapų krūvos pūpso ne tik šalia komunalinėms atliekoms skirtų konteinerių, bet ir ant žaliųjų vejų, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose, parkuose.

Tradicinis darbas

BIC

Bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus viršininkas Algis Čeponis naujienų portalui JP teigė, kad lapus pastarosiomis dienomis veža iš tų miesto plotų, kurie priskirti valyti įmonei – jose darbuojasi bendrovės valytojai.

„Dabar, valančių gatves ir tvarkančių priskirtas teritorijas, yra apie 50. Lapų grėbimas – tradicinis rudens darbas. Jis baigiasi, kai nustoja kristi lapai. Pats lapų grėbimas – nepaprastas darbas – viena dieną sugrėbi, kitą – vėl netvarka. Lapų kritimo sustabdyti negalime“, – aiškino viršininkas ir sakė, kad piko metu į sąvartyną dviem automobiliais išveža nemažai, iki 2-jų tonų žaliųjų atliekų ir tęsė:

„Kol lapai nėra sušlapę, juos vežame ir į bendrovės teritoriją. Paskui, susikaupusius lapus vešime į sąvartyną – biologiškai skaidžių medžiagų vietą. Beje, valytojai pirmiausiai valo šaligatvius, kad žmonėms būtų saugiai. Nuo vėjų valome vėliau, nes tai nėra taip pavojinga.“

A. Čeponis.

Paslaugą gali užsisakyti

Pasak A. Čeponio, pagal Savivaldybės nurodymus į sąvartyną gabena lapus iš jiems nepriklausančių juos vežti vietų.

„Gyventojų bendrijos turėtų pačios pasirūpinti lapų išvežimų, nes žaliųjų atliekų pristatymas į sąvartyną – nemokamas. Beje, jos gali užsisakyti paslaugą mūsų bendrovėje, tačiau tuomet teks mokėti. Be to, kad sugrėbti lapai nepūtų krūvose įmonėms, bendrijoms, švietimo įstaigoms daliname didmaišius ir į juos sukrautas žaliąsias atliekas išvežame“, – sakė A. Čeponis.

Džiaugėsi eiliškumu

Bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus viršininkas A. Čeponis sakė, kad daugiabučių namų gyventojai neturėtų sugrėbtų lapų krauti prie kolektyvinių atliekų konteinerių.

„Tai draudžiama, bet daugiabučių namų gyventojai vis tiek sugeba lapus krauti prie konteinerių, nors už tai gresia bauda. Tačiau jie krauna. Todėl norime prašyti, kad tai būtų tik lapai, o ne kitokių atliekų mišinys. Kadangi laikas nuo laiko vežame lapus ir iš daugiabučių namų bendrijų teritorijų, tai geriau jau, kad tai būtų tik lapai. Kitaip mums tenka sąvartyne užsiimti rūšiavimu“, – aiškino A. Čeponis ir pasidžiaugė, kad gerai – tai, jog lapai krenta ne nuo visų medžių iškart:

„Dabar krenta nuo klevų, liepų, tuopų, kaštonų o paskui ateis eilė ąžuolams, beržams. Darbo turėsime visą rudenį.“

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.