Komentaras. Dėl pacientų eilių Konsultacijų poliklinikoje

Komentaras. Dėl pacientų eilių Konsultacijų poliklinikoje

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė / JP nuotr.

Ankstyvą birželio mėn. 3 dienos rytą prie Konsultacijų poliklinikos nusidriekė pacientų, laukiančių užsiregistruoti pas vieną ar kitą specialistą, eilė. 

Atsiprašome visų ir apgailestaujame, kad tai įvyko. Tokią situaciją lėmė eilė objektyvių ir subjektyvių priežasčių.

Jau kuris laikas Panevėžio regiono gydymo įstaigose jaučiamas specialistų trūkumas, todėl natūralu, kad į mūsų gydymo įstaigą besikreipiančių pacientų srautai išaugo, o dirbančių specialistų skaičius nepakito.

BIC

Turime konstatuoti, kad ligoninėje trūksta kai kurių specialybių gydytojų – hematologų, kardiologų, vaikų psichiatro, dermatologų. Ligoninės administracija deda pastangas, kad esama situacija pasikeistų į gerą pusę. Mes kad šiandien galėtume priimti šiuos specialistus, jei tik atsirastų norinčių. Deja, bet su panašia problema susiduria dauguma gydymo įstaigų šalyje.

Pacientai dažnai pageidauja patekti pas jiems patinkantį specialistą, todėl talonai pas tokius „paklausius“ gydytojus greitai išdalinami, o sekančios registracijos tenka palaukti. Nepamirškime, kad gydytojo darbo diena yra ribotos trukmės ir priimti jis gali tik ribotą pacientų skaičių.

Šiuo metu neturime šiuolaikinės elektroninės pacientų registravimo sistemos, o senoji veikia su trikdžiais.

Šiandien ligoninės administracijos išplėstiniame pasitarime buvo išsamiai išnagrinėta susidariusi situacija ir priimti sprendimai, kurie artimiausiu metu bus įgyvendinti:

– registruojantis telefonu pradės veikti ne dvi telefono linijos, bet penkios;

– registratorių skaičius registratūroje bus padidintas nuo dviejų iki keturių registratorių;

– aptarnauti pacientus Konsultacijų poliklinikoje bus paskirti papildomi specialistai;

– aptarti kiti techniniai dalykai, kurie pagerins registratūros darbą Konsultacijų poliklinikoje.

Prašome ir Jūsų, mieli pacientai, prisidėti prie visiems patogios registravimosi ir savalaikio patekimo pas gydytojus tvarkos kūrimo ir palaikymo. Statistikos duomenimis apie 18-20 proc. iš anksto užsiregistravusių pacientų dėl įvairių priežasčių nustatytu laiku neatvyksta pas specialistus, tokiu būdu sukurdami precedentą atsirasti neplanuotiems „langams“ gydytojų darbe. Suprantame, kad neatvykimo priežastys gali būti ir labai svarbios, tačiau apie tai užsiregistravęs pacientas privalo informuoti gydymo įstaigą. Tokiu būdų atsirastų galimybė išvengti tarpų gydytojų darbe, o neatvykusiam numatytą apsilankymo laiką paskirti kitam. Tai, manome, būtų ženklus tvarkos pagerinimas.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė rugpjūčio mėnesį laukia atvykstant  dirbti 7 jaunų įvairių specialybių gydytojų, kurie, tikimės, kai kuriose srityse sumažins įtampas.

Mieli pacientai, dar kartą atsiprašome ir apgailestaujame dėl Jūsų patirtų nepatogumų mūsų gydymo įstaigoje. Tikimės Jūsų ir mūsų bendro supratimo ir geranoriško bendravimo ir bendradarbiavimo, sprendžiant svarbius asmens sveikatos priežiūros klausimus.

Būkite sveiki!

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.