5.7 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 25 balandžio, 2024

Rinkimai baigėsi. Rinkimuose balsavo daugiau nei 38 proc. panevėžiečių (VRK 20 val. duomenys)

befunky-collage
VRK duomenimis, Vakarinėje rinkimų apygardoje balsavo xx proc., Aukštaitijos – xx proc., Nevėžio – xx proc, Anykščių-Panevėžio – xx proc. rinkėjų.

20 val. baigėsi Seimo rinkimai. Kol skaičiuojami rezultatai, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia rinkėjų aktyvumą. Šiandien vykusiame pakartotiniame balsavime, buvo renkami 68 Seimo nariai vienmandatėse apygardose. VRK duomenimis, Seimo rinkimuose šiandien balsavo 31,84 proc. rinkėjų. Prieš dvi savaites vykusiame pirmajame Seimo rinkimų ture balsuoti atėjo 43,21 proc. rinkėjų.

Su 5,99 proc. išankstinio balsavimo duomenimis, antrajame ture savo valią pareiškė 37,85 proc. rinkėjų.

Aktyviausios rinkimų apylinkės, VRK duomenimis, yra Centro-Žaliakalnio apygarda – bendras aktyvumas su išankstinio balsavimo duomenimis siekia 47,56 proc., Nemenčinės (44,96 proc.) ir Šilainių (44,19 proc.).

Mažiausias aktyvumas, įskaičiuojant ir išankstinio balsavimo duomenis, šiandien buvo Klaipėdoje Marių apygardoje (27,29 proc.) ir sostinėje Panerių apygardoje (27,56 proc.).

Panevėžiečiai, VRK duomenimis, kartu su išankstinio balsavimo aktyvumu, Nevėžio rinkimų apygardoje balsavo 39,40 proc., Vakarinėje – 37,64 proc., Aukštaitijos – 36,32 proc., Anykščių-Panevėžio – 39,50 proc.

Aktyviausiai Aukštaitijos rinkimų apygardoje balsavo Molainių (47,28 proc.) ir Beržų rinkimų apylinkių rinkėjai (43,31 proc.). Vangiausi buvo Žibartonių (22,78 proc.) rinkėjai.

Vakarinėje rinkimų apygardoje aktyviausi buvo Dariaus ir Girėno (42,13 proc.) ir Pilėnų (41,83 proc.) rinkimų apylinkių rinkėjai. Mažiausiai balsuoti ėjo Kniaudiškių (33,53 proc.) rinkimų apylinkėje.

Nevėžio rinkimų apygardoje, VRK duomenimis, aktyviausiai balsavo J. Balčikonio (45,32 proc.) ir Geležinkelio (42,82 proc.) rinkėjai. Šioje apygardoje mažiausiai balsuoti atėjo Menų mokyklos (32,53 proc.) rinkimų apylinkės rinkėjai.

Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje aktyviausi buvo Šovenių (58,70 proc.) ir Raguvėlės (50,69 proc.) rinkėjai. Pasyviausi – Šlavėnų (29,34 proc.) rinkimų apylinkės rinkėjai.

Kandidatai

Nevėžio rinkimų apygardoje antrajame Seimo rinkimų ture kovojo Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Bronislovas Matelis (išsikėlė pats).

Vakarinėje rinkimų apygardoje Arvydas Anušauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Povilas Urbšys (išsikėlė pats).

TAIP PAT SKAITYKITE: Rinkimai: dėl Seimo nario mandato Panevėžyje ir rajone varžosi 8 kandidatai

Aukštaitijos rinkimų apygardoje Rasa Juknevičienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Guoda Burkokienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga).

Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje Sergejus Jovaiša (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Greta Kildišienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga).

Rezultatai

zenonas-vaigauskas-72328716
VRK vadovas Z. Vaigauskas prognozuoja, kad pirmieji rinkimų rezultatai turėtų pasirodyti gana greitai, nuo maždaug 21.30 valandos.

VRK vadovas Zenonas Vaigauskas prognozuoja, kad pirmieji rinkimų rezultatai turėtų pasirodyti gana greitai, nuo maždaug 21.30 valandos.

VRK vadovas taip pat vylėsi, kad per antrąjį turą nebebus nesklandumų su IT sistema, kai per pirmąjį rinkimų turą smarkiai vėlavo rezultatai. „Sistema nebeturėtų pavesti. Gamintojas, paslaugos tiekėjas padarė daug, kad nebūtų nesklandumų, kurių buvo palikęs apsčiai pirmajame rate“, – sakė Z.Vaigauskas.

Fiksuoti pažeidimai

Sekmadienį vykusiame antrajame Seimo rinkimų ture sulaukta keletos pranešimų apie galimus balsų pirkimus. Pirminiais duomenimis, skundai nepasitvirtino.

VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė sekmadienį per spaudos konferenciją pranešė, kad žinių apie galimą balsų pirkimą sulaukta iš Tauragės ir Alytaus rajono.

Anot jos, Tauragėje esą už balsą rinkėjams siūlyta po penkis eurus. Iš Alytaus rajono gautas pranešimas, kad vienos įstaigos vadovas parduotuvėje neva perka rinkėjų balsus.

Policijos pareigūnams patikrinus informaciją, ikiteisminiai tyrimai nepradėti.

rinkimai-02
Sekmadienį vykusiame antrajame Seimo rinkimų ture sulaukta keletos pranešimų apie galimus balsų pirkimus. Pirminiais duomenimis, skundai nepasitvirtino.

„Pranešimai nepasitvirtino“, – sakė L.Matjošaitytė.

Ji pabrėžė, kad šiandien buvo sulaukta gerokai mažiau skundų apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus, palyginti ir su pirmuoju turu, ir su 2012 metų rinkimais.

Pasak L. Matjošaitytės, policija dar tikrino pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ pranešimą, kad vienos apygardos komisijos nariai esą yra neblaivūs. Tačiau ir šis pranešimas nepasitvirtino.

Kaip naujienų portalą JP informavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai, rinkimų dieną pažeidimai nepasitvirtino.

Pareigūnai gavo 3 pranešimus apie galimus rinkimų įstatymo pažeidimus. Panevėžio Vakarinėje apygardoje kilo įtarimų, kad kandidato P. Urbšio rinkimų plakatas iškabintas pažeidžiant įstatymą. Biržų ir Rokiškio rajonuose pranešta apie galimą neteisėtą rinkimų agitaciją.

Rinkimai

Seimą sudaro 141 Seimo narys – Tautos atstovai renkami ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėje rinkimų apygardose slaptu balsavimu tiesioginiuose mišrios sistemos rinkimuose.

Seimą sudaro 141 Seimo narys – Tautos atstovai renkami ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėje rinkimų apygardose slaptu balsavimu tiesioginiuose mišrios sistemos rinkimuose.

Spalio 9 dieną per pirmąjį rinkimų turą išrinkta 70 parlamentarų daugiamandatėje apygardoje ir trys – vienmandatėse apygardose.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, daugiamandatėje apygardoje per pirmąjį turą Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gavo 20, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 19, Socialdemokratų partija 13, Liberalų sąjūdis aštuonis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“ – po penkis mandatus. Taip pat pirmajame ture vienmandatėse buvo išrinkti du Lietuvos lenkų atstovai ir konservatorė.

Į antrąjį Seimo rinkimų turą pateko 42 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų, 40 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, 21 – Socialdemokratų partijos, 12 – Liberalų sąjūdžio, penki – Darbo partijos, penki – save išsikėlę, keturi – „Tvarkos ir teisingumo“, po du – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos bei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), po vieną – „Lietuvos sąrašo“, Lietuvos žaliųjų partijos bei Antikorupcinės N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijos kandidatus.

Naujas Seimas į pirmąjį posėdį turi rinktis ne vėliau kaip per 15 dienų po Seimo išrinkimo, preliminariai minima lapkričio 10 diena. Pirmąjį parlamento posėdį kviečia prezidentas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konstitucinis teismas: R. Žemaitaitis sulaužė Seimo nario priesaiką

confident-noyce

V. Čmilytė-Nielsen įvertino opozicijos kreipimąsi į KT dėl VSD pranešėjo komisijos teisėtumo: pasitikrinti visada galima

confident-noyce

Seimas linkęs jungtiniams kandidatų sąrašams nuleisti patekimo į EP kartelę iki 5 proc.

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau