Kokiu rezultatu rinkimus tikisi laimėti Panevėžyje ir rajone kandidatavę politikai?

Kokiu rezultatu rinkimus tikisi laimėti Panevėžyje ir rajone kandidatavę politikai?

Vilda LUKAITYTĖ / JP, DELFI asmeninio albumo nuotr.

Panevėžio mieste ir rajone kandidatuojantys politikai naujienų portalui JP bandė prognozuoti, kokiu rezultatu tikisi laimėti rinkimus ir įvardijo rinkiminės kampanijos subtilybes.
Panevėžio mieste ir rajone kandidatuojantys politikai naujienų portalui JP bandė prognozuoti, kokiu rezultatu tikisi laimėti rinkimus ir įvardijo rinkiminės kampanijos subtilybes.

2016 m. Seimo rinkimai baigėsi. 20 val. visoje Lietuvoje užsidarė rinkiminės apylinkės. Šiuo metu rinkimų komisijų nariai skaičiuoja balsus. Sekmadienį Lietuvoje vyko pakartotinis balsavimas Seimo rinkimuose, buvo renkami 68 Seimo nariai vienmandatėse apygardose.

Rinkimų rezultatų laukia ir patys kandidatai. Panevėžio mieste ir rajone kandidatuojantys politikai naujienų portalui JP bandė prognozuoti, kokiu rezultatu tikisi laimėti rinkimus ir įvardijo rinkiminės kampanijos subtilybes.

BIC

JP kalbinti kandidatai prisipažino tikisi jiems palankių rinkėjų balsų, tiesa, vieniems pavyko norus paversti realybe, kitiems – ne.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas prognozuoja, kad pirmieji rinkimų rezultatai turėtų pasirodyti gana greitai, nuo maždaug 21.30 valandos.

B. Matelis tikisi laimėti 3 proc. persvara

B. Matelis teigė manąs, kad balsų skirtumas nebus itin didelis, tačiau tikisi laimėti bent 3 proc. balsų persvara.
B. Matelis teigė manąs, kad balsų skirtumas nebus itin didelis, tačiau tikisi laimėti bent 3 proc. balsų persvara.

Nevėžio rinkimų apygardoje kandidatavę politikai konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir pats save išsikėlęs žurnalistas Bronislovas Matelis rinkėjų vertinami kaip gana lygiaverčiai kandidatai.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė prognozuoti antrojo rinkimų turo rinkimų nesiryžo.

Tuo tarpu jos oponentas B. Matelis teigė manąs, kad balsų skirtumas nebus itin didelis, tačiau tikisi laimėti bent 3 proc. balsų persvara.

Tiki savo pergale

Tuo tarpu Aukštaitijos rinkimų apygardoje kandidatuojančios dvi moterys Rasa Juknevičienė ir Guoda Burokienė, nors ir abi tiki savo pergale, tačiau vieną kitą vertino kaip gana stiprias varžoves.

rasa-jukneviciene-63880152
Konservatorė R. Juknevičienė šiuose rinkimuose norėjo pasiekti du tikslus.

„Šiuose rinkimuose norėjau pasiekti du tikslus. Pirmasis mano tikslas – surinkti daugiau rinkėjų balsų nei 2012 metų Seimo rinkimuose. Šį tikslą ne tik įgyvendinau, bet ir pasiekiau rinkėjus tokiose apylinkėse, kur niekada negaudavau balsų. Antrasis mano tikslas-  išlaikyti rinkėjų pastovumą ir palankumą Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų partijos naudai. Kaip žinome, Panevėžio rajone visas administracinis aparatas priklauso Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, tad jų kandidatui pernelyg stengtis ir nereikia, tuo tarpu aš noriu aplenkti būtent šios partijos atstovę“, – pasakojo ilgametė politikė R. Juknevičienė.

Rinkimai – pilni purvo drabstymo

Panevėžio-Anykščių rinkimų apygardoje kandidatuojantis Sergejus Jovaiša, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas, naujienų portalui JP prisipažino, kad 1 balso persvara laimėjus antrąjį turą, pergalė būtų saldžiausia.

1832
G. Kildišienė antrojo turo rezultatų neprognozavo, tačiau prisipažino, kad šie Seimo rinkimai buvo gana nesąžiningi ir pilni purvo drabstymo.

S. Jovaišos oponentė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Greta Kildišienė antrojo turo rezultatų neprognozavo, tačiau prisipažino, kad šie Seimo rinkimai buvo gana nesąžiningi ir pilni purvo drabstymo.

„Šiuose rinkimuose oponentai buvo gana įžūlūs, tuo tarpu mūsų partija niekada nesielgė taip nesąžiningai ir nedrabstė purvų. Oponentams norėtųsi palinkėti po sekmadienio nakties gerai išsimiegoti ir apmąstyti, kaip jie galės pažvelgti po rinkimų mums į akis“, – nuoskaudą liejo G. Kildišienė.

Piktino VRK darbas

Vakarinėje rinkimų apygardoje kandidatavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas Arvydas Anušauskas teigė, kad antrajame rinkimų ture, kaip ir visada, žmonių susidomėjimas yra išblėsęs, tad rezultatų prognozuoti nepanoro.

„Šiuose rinkimuose, man asmeniškai, teko pastebėti daug nežymėtos rinkiminės reklamos. Taip politikai didino savo galimybes laimėti nesąžiningu būdu. Aš šiam rinkimu turui išleidau lygiai 0 eurų“, – pasakojo A. Anušauskas.

14713091_1751122755151690_3953511623985860192_o
P. Urbšys šiuose Seimo rinkimuose pažeidimų nematė, tačiau jį papaiktino Vyriausios rinkimų komisijos darbas.

Tuo tarpu A. Anušausko oponentas pats save išsikėlęs Povilas Urbšys šiuose Seimo rinkimuose pažeidimų nematė, tačiau jį papaiktino Vyriausios rinkimų komisijos darbas.

„Vieną minutę, pasibaigus spalio 9 d. balsavimui, VRK skelbia, kad esu išrinktas į Seimą, kitą – jau nebe. Iš tiesų, liūdina toks komisijos darbas. O, kalbant apie antrąjį turą, rezultatų neprognozuoju, bet rinkėjai išsirinks patį geriausią kandidatą“, – JP teigė P. Urbšys.

Seimą sudaro 141 Seimo narys – Tautos atstovai renkami ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėje rinkimų apygardose slaptu balsavimu tiesioginiuose mišrios sistemos rinkimuose.

Spalio 9 dieną per pirmąjį rinkimų turą išrinkta 70 parlamentarų daugiamandatėje apygardoje ir trys – vienmandatėse apygardose.

Naujas Seimas į pirmąjį posėdį turi rinktis ne vėliau kaip per 15 dienų po Seimo išrinkimo, preliminariai minima lapkričio 10 diena. Pirmąjį parlamento posėdį kviečia prezidentas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.