Kokių išeitinių išmokų gali tikėtis panevėžiečiai Seimo nariai?

Seimo nariai D. Petrulis, P. Urbšys ir P. Narkevičius.

Politikai, kurie šiuo metu užima Seimo nario pareigas, po rinkimų vyksiančių rudenį, gali prarasti darbą parlamente, tačiau daugeliui jų liūdėti neteks, kadangi neišrinktiems į naująjį Seimą priklauso gana nemažos išeitinės kompensacijos. Naujienų portalas JP pasidomėjo, kokios išeitinės kompensacijos gali tikėtis Panevėžio mieste ir rajone rinkti Seimo nariai ir ką gi šie veiktų, jeigu rinkimai pasisuktų ne jų naudai.

Išmokas reglamentuoja Seimo statutas

Seimo nario išeitinės išmokos mokėjimą reglamentuoja Seimo statutas. Nutrūkus Seimo nario įgaliojimams pagal Konstituciją jam numatytos išeitinės išmokos. Seimo nariui išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime, bet nemažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka.

Išeitinė išmoka Seimo nariams nemokama, jeigu Seimo narys miršta, atsistatydina, Seimas panaikinta jo mandatą apkaltos metu, jeigu Seimo narys šiurkščiai nusižengia rinkimų metu ir aišku, jeigu yra išrinktas pakartotinai Seimo nariu.

Seimo nario mandato neteksiantiems politikams ir darbą prarasiantiems jų padėjėjams-sekretoriams biudžete jau rezervuota per 1,8 mln. eurų.

Preliminarios išmokos seimūnams

Kokios išeitinės išmokos, neišrinkus į Seimą po naujų rinkimų priklausytų Panevėžio mieste ir rajone išrinktiems parlamentarams Domui Petruliui, Povilui Urbšiui ir Petru Narkevičiui, Seimo kanceliarijos informacijos ir komunikacijos skyriaus vedėjas Artūras Zeleniakas neatskleidžia, tačiau naujienų portalas JP suskaičiavo preliminarias išeitinių kompensacijų sumas.

money-1520861_960_720
Seimo nario mandato neteksiantiems politikams ir darbą prarasiantiems jų padėjėjams-sekretoriams biudžete jau rezervuota per 1,8 mln. eurų.

Pagal pateiktą informaciją Lietuvos Respublikos Seimo internetiniame tinklapyje, paprasto Seimo nario mėnesinė alga siekia 2531,70 Eur, tačiau prie šios sumos yra pridedami priedai už tarnybos Lietuvos valstybei stažą.

Valstybės politikams mokamas priedas už ištarnautus Lietuvos valstybei nuo 1990 m. kovo 11 d. einant pareigas, nurodytas Valstybės tarnybos įstatyme. Priedą už ištarnautus valstybei metus sudaro 3 procentai valstybės politiko pareiginės algos už kiekvienus trejus metus, tačiau priedo dydis negali viršyti 30 procentų pareiginės algos.

Tad pagal pateiktą informaciją, Seimo narys, išbuvęs pareigose pilną kadenciją, t. y. 4 metus, gali gauti daugiau negu 10 tūkst. eurų išeitinę išmoką. Tokios išeitinės išmokos gali tikėtis panevėžiečiai Seimo nariai Domas Petrulis bei Povilas Urbšys.

Petras Narkevičius, užimantis Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigas, gauna 2831,85 vidutinę mėnesinę algą. Tad ir išeitinė išmoka, jei jo nebeišrinks į naująjį Seimą, politikui yra gerokai didesnė. Ši siektų daugiau negu 11 tūkst. eurų.

Išmokas Seimo nariai gauna jau seniai

loreta-grauziniene-71713050
Seimo pirmininkė L. Graužinienė teigia, kad išeitinės kompensacijos neišrinktiems seimo nariams ir jų padėjėjams atsirado jau seniai – tai ne naujas dalykas.

„Dar šios kadencijos parlamentarai galėtų pakeisti tvarką, reglamentuojančią Seimo narių ir jų padėjėjų išeitinių kompensacijų mokėjimo tvarką“, – sakė Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

Seimo pirmininkė teigia, kad išeitinės kompensacijos neišrinktiems seimo nariams ir jų padėjėjams atsirado jau seniai – tai ne naujas dalykas.

„Dar yra iki lapkričio mėnesio laiko. Jeigu Seimo nariai matys, kad, ypač atsižvelgiant į naują priimtą Darbo kodeksą, Seimo nariai turi galimybę pakeisti ateinančiai kadencijai ir šitą tvarką, todėl viskas yra Seimo narių rankose. Bet dar kartą pažymėsiu, kad keičiama kitai kadencijai, ne tai pačiai“, – interviu „Žinių radijui“ sakė L. Graužinienė.

O ką ketina veikti Seimo nariai, nepatekę į naująjį Seimą?

Vienas iš jauniausių Seimo narių Domas Petrulis, naujienų portalui JP patikino neturintis kada galvoti apie tokį blogiausią rinkimų scenarijų.

„Turiu išsilavinimą, turiu daug patirties – tiek politinės, tiek vadybinės, renginių organizavimo, tikrai nepražūsiu. Šiuo metu esu įsitraukęs į savo rinkiminę kompaniją, tad tikrai negalvoju apie kitką, nei rinkimus. Manau, žmonės mane įvertins ir išrinks kitai kadencijai“, – teigė socialdemokratas Domas Petrulis.

Kitas panevėžietis parlamentaras „darbietis“ Petras Narkevičius tikina, kad visada turi atsarginį planą ir jis nesusijęs su politika.

„Jeigu žmonės manęs neišrinktų į naujos kadencijos Seimą, vadinasi jie manimi nebetiki. Visus ketverius metus Seime dirbau įdėdamas širdį. Jeigu mano darbas bus įvertintas ir žmonės išrinks kitai kadencijai, jausiuosi ne tik įvertinas, bet ir paskatintas dirbti dar uoliau. Tačiau jeigu aplinkybės susiklostytų kitaip, turiu atsarginį planą, dirbčiau versle“, – naujienų portalui JP atvirauja P. Narkevičius.

Trečiasis panevėžietis Seimo narys Povilas Urbšys, kaip ir D. Petrulis, kol kas apie atsarginius planus nepatekus į kitos kadencijos Seimą nesvarsto.

„Man svarbiausia daryti tai, ką darau dabar. Šiuo metu turiu pakankamai susitikimų ir ruošiuosi būtent šiam etapui, tikrai nesvarstau apie atsarginį planą. Aš atsiduodu dabartiniam savo tikslui“, – pridūrė P. Urbšys.


4 komentarai

Marija 2016-08-23 13:06 at 13:06

Urbši pradėk galvoti planą 🙂 tavo visi pažadai jau senai pamiršti.

Atsakyti
Mintis 2016-08-23 19:44 at 19:44

Ką šitie veikėjai naudingo padarė žmonėms iš Panevėžio?

Atsakyti
Airidas 2016-08-24 00:08 at 00:08

Povilas Urbšys, kiek aš pas jį buvau priėmimuose, prašiau pagalbos, pamiršo ir nieko nepadėjo. Šis žmogus mane nuvylė.

Atsakyti
artistai 2016-08-24 08:54 at 08:54

Ką šitie veikėjai naudingo padarė žmonėms iš Panevėžio?
vienas ožku paradus organizavo, kitas prasedejo tyliai, dabar trečias darkosi kad tik prie lovio papult nes jis matai “viska gali” kaip parašyta ant golfo galinio stiklo prie “sasyskos ” kur stovi pastatytas, bus jusu žmogus Vilnius mieste

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

V. Blinkevičiūtė patvirtino dalyvausianti Socialdemokratų partijos pirmininko rinkimuose

confident-noyce

R. Karbauskis: Nacionalinį susitarimą dėl švietimo pasiekti bus labai sunku

confident-noyce

Parašų kova: Seimo vadovė gavo ir 400 tūkst. T. V. Raskevičių remiančių žmonių sąrašą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau