7.8 C
Panevėžys
Antradienis, 16 balandžio, 2024

Kokio pirmojo telefono vaikams pageidauja lietuviai?

Kalėdos – metas, kai daugelio vaikų svajonės turėti savo mobilųjį telefoną išsipildo. Dažniausiai tai būna paprastas ir nebrangus įrenginys. Mobiliųjų telefonų pardavėjai pastebi, kad paprastesnius telefonus pradedantiems jais naudotis vaikams tėvai perka ne tik dėl emocinio saugumo ar paprastesnio naudojimo, bet ir dėl finansinių aspektų.

„Kaina dabar klientams Lietuvoje apskritai yra labai svarbi, o vaikai, kaip žinia, yra padidintos rizikos vartotojai – dažniau telefoną gali pamesti, sugadinti arba pritraukti ilgapirščių dėmesį, ypač jei telefonas brangus“, – pastebi nebrangius „Doogee“ telefonus Lietuvoje platinančios bendrovės „Mobilalus“ atstovas Gediminas Bieliauskas.

Pasak jo, vienas paprasčiausių „Doogee“ modelių, nė šimto eurų nekainuojantis X20, dažniausiai ir yra perkamas vaikams kaip pirmasis telefonas. Jį taip pat mėgsta ir senjorai arba tie žmonės, kuriems telefonas pirmiausia reikalingas kaip ryšio priemonė. Kita vertus, daugelį suvilioja stilingas jo dizainas, pakankamai didelis ekranas ir dviguba kamera, su kuria galima daryti tikrai kokybiškas nuotraukas.

„Vaikams tai tikrai įdomus ir nepavojingas užsiėmimas, galintis tapti pirmais žingsniais link profesionalios fotografijos. Daug laiko turintiems senjorams, tai taip pat įdomus laiko praleidimo būdas. Tad neretai pasitaiko, kad tas pats modelis po eglute gula ir anūkams, ir seneliams“, – sakė G. Bieliauskas.

Tačiau tėvai, pasirūpinę, kad Kalėdų senelis po eglute padėtų būtent tokią dovaną, turėtų nepamiršti, kad su naujomis galimybėmis atsiranda ir naujos grėsmės.

Psichologas Robertas Petruškevičius sako, kad nereikėtų skubėti vaikui dovanoti mobiliojo telefono. Ypač jei pats vaikas neišreiškia aiškaus noro jį turėti.

„Dažniausiai vaikas mobilųjį telefoną pradeda turėti eidamas į pirmą klasę ir tai natūralu. Atsiranda didesnis vaiko mobilumas, savarankiškumas, šiek tiek padidėja nuotolis nuo tėvų. Tačiau telefonas turėtų visų pirmiausia būti ryšio, o ne pasipuikavimo prieš kitus priemonė. Aišku, jei ne visi tėvai klasėje tai supranta, tai įgyvendinti sudėtingiau“, – kalbėjo specialistas.

Vaiko telefonas turėtų būti kuo paprastesnis ir dėl dar keleto priežasčių: mažiau galimybių įsitraukti į abejotinas ar net pavojingas pažintis su bendraamžiais, vyresniais vaikais ar net suaugusiais, o taip pat – pasinerti į sudėtingus ir per daug įtraukiančius žaidimus.

„Patarimas būtų stipriai riboti ir kontroliuoti prieigą prie interneto, aiškių taisyklių nustatymas, į kieno skambučius galima atsiliepti ir kam galima skambinti. Geriau leiskite vaikui naudotis internetu ar žaisti žaidimus kompiuteriu planšete namie, kai esate šalia. Bet suprantama, vien draudimai ir griežta kontrolė nebus efektyvūs be kuo didesnio tarpusavio pasitikėjimo tarp tėvų ir vaikų. Šio pasitikėjimo kūrimas apima visą vaiko ir tėvų santykį ir yra kuriamas nuolat. Bet čia jau kita, labai plati tema“, -pasakojo R. Petruškevičius.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Išmanusis telefonas vaikui: pirkti naują, ar perleisti naudoti senąjį? Ekspertas pataria, į ką atsižvelgti svarbiausia

confident-noyce

Per kratą Šiaulių kalėjime rasta telefonų

confident-noyce

Pasitikrinkite dar kartą: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau