2.6 C
Panevėžys
Šeštadienis, 1 balandžio, 2023

Kodėl verta įsigyti magnolijas?

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM

Dauguma magnolijų mėgsta šilumą, tačiau kai kurios jų rūšys gali bujoti ir vėsesnio klimato aplinkoje, todėl jos auginamos ir mūsų krašte. Pas mus dažniausiai yra auginamos šių veislių magnolijos – japoniškoji, tai medis, galintis užaugti net iki 25 metrų aukščio; žvaigždinė – tai krūmas, užaugantis iki keturių metrų aukščio ir lelijažiedė magnolija, irgi krūmas užaugantis iki penkių metrų aukščio. O šauniausia yra tai, kad magnolija kaina nepribloškia, nes ši tikrai nėra didelė.                 

Kokiomis pagrindinėmis savybėmis garsėja magnolijos?

Magnolijų kamienas būna pilkšvos spalvos. Jų stambūs žiedai skleidžia labai malonų aromatą į aplinką. Jie būna baltos kaip sniegas, gelsvos, rožinės, purpurinės ir net violetinės spalvos. Magnolijos pradeda žydėti balandžio gale ir savo žiedais mus džiugina visą gegužės mėnesį.

Jų žydėjimo trukmė priklauso nuo veislės. Vienos žydi maždaug porą savaičių, o kitos gali žydėti visą mėnesį. Kas patraukliausia akiai – magnolijos pražysta anksčiau nei išsiskleidžia jų lapai, todėl itin išryškėja jų žiedų grožis.

Kokiose vietose magnolijos jaučiasi itin gerai?

Magnolijos labai puikiai jaučiasi saulėtoje ir šiltoje vietoje, kuri yra patikimai apsaugota nuo šaltų kraštų vėjų. Jas geriausia sodinti šalia pastatų sienų ar aukštų gyvatvorių, galinčių apsaugoti nuo atšiaurių vėjų. Atvirose vietose saugiai jaustis gali tik japoniškos magnolijos. Be to, būtina atsiminti, kad šie augalai nepakenčia skersvėjų.

Kuo magnolija senesnė, tuo jai daugiau reikia saulės, kad ir toliau galėtų visus džiuginti gausiai prasiskleidusiais žiedais. Svarbu žinoti ir tai, kad magnolijų šaknys būna išsiraizgiusios dirvožemio paviršiuje, todėl jas reikia sodinti kuo toliau takų.

Koks dirvožemis reikalingas magnolijoms ir ką dar jos mėgsta?

Magnolijoms kenkia kalkinga, skurdi priesmėlio ar su žvyro priemaišomis žemė. Dirva, į kurią sodinamas šis augalas, turi būti puri, derlinga ir gerai drenuota. Joms tinka lengvo rūgštingumo dirvožemis. Tam palaikyti puikiai tinka spygliuočių žievės ar durpių mulčias. Svarbu, kad magnolijai netrūktų drėgmės. Tinkamiausias laistymui yra minkštas ir pastovėjęs vanduo. Kai magnolija užauga didelė, gausiai laistyti ją reikia tik per sausringą kaitrą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ekspertas: kaip teisingai laistyti orchidėjas namuose jums gali pasakyti programėlės

confident-noyce

Pakenkti gali ir šviesa: kaip prižiūrėti skirtingus augalus – nuo skintų gėlių iki sukulentų

confident-noyce

Floristė pataria: šios spalvos kardelius verčiau pirkti tik Rugsėjo 1-osios rytą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau