Kitų metų sausio 13-ąją parlamentarai svarsto skelbti nedarbo diena

Parlamentarai ketvirtadienį pradėjo svarstyti siūlymą nedarbo diena paskelbti kitų metų Laisvės gynėjų dieną, kai bus minimas Sausio 13-osios trisdešimtmetis.

Už tokį Seimo nutarimo projektą pateikimo stadijoje balsavo 67 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš, šeši susilaikė. Toliau jį svarstys komitetai.

Pasiūlymą pateikė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto bei Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkai Eugenijus Jovaiša ir Arūnas Gumuliauskas.

Anot jų, būtina įvertinti išskirtinę šios datos svarbą lietuvių tautos kovai už laisvę ir nepriklausomybę.

A. Gumuliausko teigimu, dauguma parlamentarų norėtų Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, įtraukti į nedarbo dienų sąrašą, tačiau nesutariama, kurios šventinės dienos mainais reikėtų atsisakyti, mat Lietuvoje jau dabar nedarbo dienų yra daugiau nei Europos Sąjungos vidurkis.

„Ta diskusija užtruko per ilgai. (…) Kol kas šiandien nematau kito kelio, kaip deramai pažymėti Sausio 13-osios trisdešimtmetį“, – ketvirtadienį sakė A. Gumuliauskas.

Jis apgailestavo, kad dėl to nesutarimo ir nuogąstavimų, jog dar viena nedarbo diena padarytų nuostolių ekonomikai, nepavyksta Sausio 13-osios kaip nedarbo dienos įrašyti į Darbo kodeksą.

„Tai mūsų pergalės diena, ir todėl mes turime šiandien nepriklausomą valstybę ir nepriklausomą ekonomiką“, – teigė A. Gumuliauskas.

Jis vylėsi, kad šis Seimo nutarimas duos teigiamą impulsą pakeisti Darbo kodeksą.

Seimo teisininkai iškėlė abejonių, ar galima nedarbo dieną paskelbti Seimo nutarimu, nekeičiant Darbo kodekso. Anot jų, paprastai nedirbama švenčių dienomis, kurių sąrašą nustato Darbo kodeksas. Be to, Laisvės gynėjų diena įrašyta į Atmintinų dienų įstatymą.

„Todėl teikiamas siūlymas Seimo nutarimu paskelbti konkrečią datą – 2021 metų sausio 13 dieną – nedarbo diena neatitinka galiojančio teisinio reguliavimo“, – rašoma Seimo Teisės departamento išvadoje.

Projektą Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena įrašant ją į Darbo kodeksą yra registravę konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Dainius Kreivys, tačiau diskusija dėl jo kol kas nevyksta.

Sausio 13-ąją pagerbiami žuvusieji 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Sovietų sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda sako sutinkantis su Vyriausybės siūlymu Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

confident-noyce

Vyriausybė siūlo Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

confident-noyce

Kitų metų sausio 13-ąją siūloma paskelbti nedarbo diena

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau