Kitų metų biudžete numatyta daugiau lėšų pedagogams

Kitų metų biudžete numatyta daugiau lėšų pedagogams

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / BNS nuotr.

Kitų metų biudžete numatyta daugiau lėšų pedagogams, trečiadienį praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Tai ministerija pranešė prieš jos vadovybės ir pernai streikavusios Andriaus Navicko vadovaujamos profsąjungos planuojamą susitikimą trečiadienį dėl mokytojų algų didinimo ir darbo krūvio skaičiavimo.

Teigiama, kad nuo kitų metų sausio pirmos dienos visiems mokytojams atlyginimai bus skaičiuojami pagal maksimalius pareiginės algos koeficientus, tam numatyta papildomai skirti 2,4 mln. eurų.

BIC

„Dabar taikomos vadinamosios „žirklės“, kai atlyginimas gali būti skaičiuojamas pagal skirtingo dydžio koeficientus, taikant mažesnius nei nustatyti maksimalūs“, – rašoma pranešime.

Taip pat nuo kitų metų numatyta papildomai skirti 22,2 mln. eurų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimams kelti.

„Tai daroma siekiant, kad išnyktų atotrūkis nuo mokytojų, dirbančių pagal bendrojo ugdymo programas, darbo užmokesčio“, – teigia ministerija.

Kitų metų biudžete dar 10,3 mln. eurų numatoma skirti švietimo pagalbos specialistų darbo užmokesčiui didinti ir 1,2 mln. eurų padidinti atlygį užsienyje lituanistinėse mokyklose dirbantiems pedagogams ir įsteigti lietuvių kultūros centrą Suvalkuose.

Teigiama, kad viešojo sektoriaus atlyginimų didinimo strategijos projekte numatoma nuo 2021 metų rugsėjo pirmosios mokytojams atlyginimus didinti 10 procentų, tam reikės 61,7 mln. eurų.

Taip pat bus siekiama, kad didėtų ir valandinis mokytojų darbo įkainis.

Švietimo ministerija praėjusią savaitę pranešė papildomai mokytojų algoms šiemet skirsianti 14 mln. eurų. Taip pat teigiama, kad darbo krūvis ir algos bus skaičiuojamos pagal patobulintą etatinio darbo užmokesčio modelį.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.