Kitąmet kiekvieną sekmadienį šeimas ketinama į muziejus leisti nemokamai

Kitąmet kiekvieną sekmadienį šeimas ketinama į muziejus leisti nemokamai

BNS / JP nuotr.

Nuo kitų metų vaikams ir juos lydintiems suaugusiesiems žadama kiekvieną sekmadienį nemokamai atverti muziejus. 

Ši galimybė aptarta per kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko ir Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio susitikimą su Lietuvos muziejų asociacijos ir nacionalinių bei respublikinių muziejų vadovais, pranešė Kultūros ministerija.

Anot pranešimo, šeimoms nemokamai būtų galima lankytis ministerijai pavaldžiuose nacionaliniuose ir respublikiniuose muziejuose, rekomenduojant šį modelį taikyti ir kituose muziejuose.

BIC

Nuo šių metų pradžios šiuose muziejuose paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai gali lankytis visi.

Muziejų duomenimis, sausio–kovo mėnesiais tokia teise pasinaudojo 105 tūkst. lankytojų.

„Akivaizdu, kad nemokamo muziejų lankymo modelis buvo palankiai priimtas visuomenės. Todėl, toliau formuodami naują muziejų lankymo kultūrą, sieksime, kad vaikams, jaunimui ir lydintiems suaugusiesiems muziejų durys be jokio užmokesčio būtų atviros kiekvieną sekmadienį. Skatinti kultūrinių paslaugų prieinamumą, įvairovę, kokybę numatyta ir parengtame Lietuvos kultūros politikos strategijos projekte, – teigė ministras M. Kvietkauskas. – Labai svarbi ir muziejų edukacinė funkcija, į kultūrinės ir istorinės atminties erdves pritraukiant vaikus ir jaunimą.“

Per susitikimą kalbėta, kad kai kuriems dideliam lankytojų srautui nepritaikytiems muziejams sunku priimti padidėjusį lankytojų skaičių, todėl ateityje čia galimos tam tikros išlygos.

Muziejams taip pat rekomenduota nuo liepos 1 dienos prisidėti prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos plėtojamo socialinių paslaugų paketo, vadinamosios Šeimos kortelės.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.