Kitą savaitę prie Žemės priartės plika akimi matoma kometa

Kitą savaitę prie Žemės priartės plika akimi matoma kometa

Gismeteo.lt / NASA nuotr.

Jau kitos savaitės pabaigoje, gruodžio 16-ąją, pro Žemę praskries 46P/Wirtanen kometa. Šis praskriejimas ypatingas tuo, kad šie metai bus patys geriausi jos stebėjimui, kadangi kometa skries ganėtinai arti.

Be to, ją matyti bus galima net plika akimi.

Kometa skires 11,5 milijonų kilometrų atstumu nuo mūsų planetos, o tai bus 10-asis artimiausias kometos praskriejimas pro mūsų planetą nuo 1950 metų.

BIC

Be to, tai gali būti ir pats ryškiausias atvejis iš viso TOP dešimtuko. Kometai priartėjus, naktiniame danguje ji gali būti matoma plika akimi ir išsilaikyti net kelias savaites, skelbia Merilando universiteto astronomijos departamentas.

Šis kosminis uolienų ledo ir nuolaužų kamuolys buvo atrastas dar 1948 metais.

Wirtnaneno kometa turi sąlyginai nedidelį branduolį, maždaug kilometro, tačiau yra dalis mažos hiperaktyvių kometų šeimos, kurią gali sudaryti didelis kintančio ledo kiekis.

Joms priartėjus prie Saulės, ledas tirpsta ir maitina didelę, ryškią komą (debesingąją kometos dalį, kartu ir jos uodegą).

Šiuo metu kometą gaubianti dujų skraistė jau yra tokio didumo kaip pilnas mėnulis.

Nors, lyginant su kitomis kometomis, ji praskries arti Žemės, visgi, ji išsilaikys daugiau nei 30 kartų toliau nuo mūsų nei yra Mėnulis ir neturi jokių šansų susidurti su Žeme.

Kometa, kurią atrado Carl Wirtanen, iš tiesų buvo pradinis kosminio erdvėlaivio „Rosetta“ taikinys, o ateityje gali tapti ir kito kosminio erdvėlaivio tikslu.

Astronomai tai vadina būsimu istoriniu praskriejimu pro Žemę ir jau pluša sekdami bei stebėdami Wirtnaneno kometą, tačiau didžiausio sujudimo laukiama tuomet, kai ji bus matoma mums visiems  – jau kitą savaitę.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.