7.2 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 25 balandžio, 2024

Kinijos mėnuleigis tolimojoje Mėnulio pusėje užfiksavo keistą „namą“

AutoriusGISMETEO.LTFotoCNSA

Tolimojoje Mėnulio pusėje, atokiai nuo mūsų smalsių teleskopų žvilgsnių, ateiviai pasistatė savo namus. Ko jie nesitikėjo, tai nedidelio Kinijos „Yutu-2” mėnuleigio apsilankymo, kurio metu ant Mėnulio paviršiaus buvo pastebėtas intriguojantis kubo formos objektas, Kinijos nacionalinės kosmoso administracijos (CNSA) apibūdintas, kaip „Paslapčių namas“, šmaikštauja iflscience.com.

Realybėje šis keistas darinys, greičiausiai, yra tiesiog Mėnulio uolienų gabalas, tačiau viskas galutinai bus atskleista jau artimiausioje ateityje, kuomet „Yutu-2“ nukeliaus prie šio objekto ir jį apžiūrės iš arčiau.

Tačiau šiuo metu atrodo, kad CNSA mėgaujasi šiuo nedideliu pokštu, skelbdami, kad šis atradimas gali būti „namas, kurį ateiviai pasistatė po avarinio nusileidimo“.

2019 metų sausį „Yutu-2“ tapo pirmuoju istorijoje zondu, kuris nusileido tolimojoje Mėnulio pusėje, bei tyrė ją ir siuntė mums stulbinančias nuotraukas.

Pastarąsias 36 mėnulio dienas arba kiek mažiau nei trejus Žemės metus, mėnuleigis teikė duomenis iš Von Kármán kraterio, kur praėjusį mėnesį šiauriniame horizonte jis pastebėjo aptariamą, keistąjį objektą.

Nors negalima kategoriškai atmesti nekilnojamojo turto Mėnulyje galimybės, tačiau dauguma įrodymų rodo, kad paslaptingasis kubas, greičiausiai, yra paprastas didžiulis riedulys, kuris į savo dabartinę poziciją buvo nublokštas meteorito smūgio.

Skirtingai nei Žemėje, Mėnulyje nėra atmosferos, kuri apsaugotų jį nuo kosminių uolienų, o tai reiškia, kad jį nuolatos kliudo skraidančios nuolaužos, todėl jo paviršiuje gausu smūginių kraterių.

Keistasis objektas yra netoli kelių tokių panašių kraterių ir dabar „Yutu-2“ keliaus tiesiai jo link.

Nors šis objektas yra vos už 80 metrų, mėnuleigiui jį pasiekti užtruks nuo dviejų iki trijų mėnulio dienų (nuo dviejų iki trijų Žemės mėnesių), nes kelias jo link yra klastingas ir pilnas kliūčių.

Be to, tas faktas, kad „Yutu-2“ yra varomas saulės energija reiškia, kad jis turi visiškai išsijungti ilgų mėnulio naktų metu, todėl gerokai pailgėja jo kelionės laikas.

Vis dėlto, CNSA mokslininkai tikisi, kad trumpa, tačiau neskubi kelionė bus to verta, nes pažvelgus į uolieną iš arčiau gali būti atskleista vertinga informacija apie Mėnulio uolienų, aptinkamų po jo paviršiumi, sudėtį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Astronomai atrado didžiausią juodąją skylę Paukščių take

confident-noyce

Trys amerikiečiai ir rusas atvyko į orbitinę stotį TKS

confident-noyce

„Odysseus“ tapo pirmuoju privačiu Mėnulyje nusileidusiu erdvėlaiviu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau