Kinematografininkų sąjunga: SEMC – pozityvus žingsnis regioninėje kultūroje

Kinematografininkų sąjunga: SEMC – pozityvus žingsnis regioninėje kultūroje

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Stasio Eidrigevičiaus menų centro projektas.

Lietuvos kinematografininkų sąjunga (LKS), atsižvelgdama į prašymus pateikti nuomonę apie S. Eidrigevičiaus menų centro projektą, Kultūros ministeriją informavo: šio multikultūrinio menų centro atsiradimas yra pozityvus žingsnis regioninėje kultūros sklaidoje.

„Šis centras sudarytų naują ir stiprų kultūros lauką ne tik Panevėžio, bet ir kitų šalies miestų meno mylėtojams. Jau įprasta, kad tokie multifunkciniai pastatai praturtina kiekvieną reprezentuojamą meno sritį. Atsiradusi sinergija tarp įvairių meno rūšių padeda skirtingų sričių mėgėjams ar mylėtojams atrasti kitas, dar nepažintas meno sritis ir bendrai generuoti didesnį lankytojų srautą.

Taip pat menų centro patalpose matosi galimybė integruoti ir kino rodymą. Dabartinės kino centro „Garsas“ techninės sąlygos, neadekvatus rinkai turimų vietų skaičius, prasta patalpų būklė neatitinka nei lankytojų lūkesčių, nei dabartinių sąlygų ir nepagrįstai reikalauja daug investicijų į šildymą, infrastruktūros palaikymą, o ne pagrindinę kino centro veiklą – kino sklaidą. Tikėtina, kad naujų (ar naujos) kino salių atsiradimas, jei jose būtų vykdoma kino sklaida, leistų resursus nukreipti tikslingiau“, – rašoma LKS pirmininko, režisieriaus Arūno Matelio pasirašytame dokumente.

BIC

Panevėžio miesto savivaldybė primena: rekonstruojant kino centrą „Garsas“ kuriamame SEMC numatytos 2 daugiafunkcės (80 ir 200 vietų) salės. Jose bus demonstruojama ir kinas.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.