Klaipėdos gatvėje – modernus apšvietimas

Klaipėdos gatvėje – modernus apšvietimas

Vilda LUKAITYTĖ / Arūno REVOTO nuotr.

16443064_1303736736316437_1715146290_o
Senuosius gatvės apšvietimo stulpus keičia naujos kartos LED apšvietimo stulpai, kurie, pasak specialistų, turėtų užtikrinti geresnį matomumą tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems.

Panevėžio miesto savivaldybė šūkį „Panevėžys atsinaujina!“ bent jau kol kas pateisina. Bene pačioje judriausioje Panevėžyje Klaipėdos gatvėje beveik jau baigtas montuoti šiuolaikiškas apšvietimas. Naujieji apšvietimo stulpai apšvies kelio atkarpą nuo Nemuno gatvės sankryžos iki A. Smetonos gatvės sankryžos.

Senuosius gatvės apšvietimo stulpus keičia naujos kartos LED apšvietimo stulpai, kurie, pasak specialistų, turėtų užtikrinti geresnį matomumą tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems.

BIC

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos Panevėžio miestui skyrė investicijas šiam rekonstrukciniam projektui, tačiau Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Arvydas Šatas, kuris yra atsakingas už šį projektą, naujienų portalui JP tikslios investicijų sumos nesugebėjo įvardinti.

Ar planuojama Panevėžio mieste pakeisti ir daugiau senų apšvietimo stulpų, naujienų portalui JP Panevėžio miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas A. Šatas taip pat pasakyti negalėjo.

16388757_1303736722983105_191799044_o
Ar planuojama Panevėžio mieste pakeisti ir daugiau senų apšvietimo stulpų, Panevėžio miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas A. Šatas taip pat pasakyti negalėjo.

„Gal. Dar spręsime šiais metais. Jeigu bus renovuojama Stetiškių gatvė, joje keisime šviestuvus. O koks bus finansavimas, tiek ir pakeisime“, – kalbėjo valdininkas.

Pasak A. Šato, Klaipėdos g. energijos skirstymo operatorius ESO elektros tinklų oro linijas pakeitė į požeminius kabelius, tad ir renovuojant gatves, apšvietimas perkeliamas į požemines trasas.

Dabartinė gatvių apšvietimo nuostata yra keisti visus senus šviestuvus į LED technologijas. Specialistų teigimu, pakeisti senuosius šviestuvus į LED technologijų prietaisus yra pakankamai sudėtinga, nes reikia pakeisti visą šviestuvo korpusą. Tačiau atlikus darbus gatvės ne tik geriau apšviečiamos, bet ir sutaupoma elektros energijos.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

  1. Visur reikia keisti senus ir paprastus šviestuvus į led šviestuvus. Pas mus mieste jau ir einama link to, vis daugiau miesto vietų apšviečiamos tokiais šviestuvais.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.