5.7 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Kiek kainuoja poilsis Palangoje: nakvynės, maisto kainos ir patarimas, leisiantis bent kiek sutaupyti

AutoriusGabrielė Sagaitytė (LRT.lt)FotoJ. STACEVIČIUS (LRT.LT)

Nemaža dalis lietuvių dėl išlikusios koronaviruso grėsmės atostogų planų neatsisako ir šiltuosius kraštus iškeičia į Lietuvos pajūrį. Viena populiariausių atostogų vietų – Palanga, tad LRT.lt pasižvalgė, kokios viešbučių, restoranų ir pramogų kainos vyrauja šiame Lietuvos kurorte.

Norintieji poilsiauti Palangoje gali rinktis iš gausios apgyvendinimo įstaigų įvairovės: nuo primityvaus, dar sovietmetį menančio kambarėlio pas „Palangos močiutę“ iki prabangių apartamentų penkių žvaigždučių viešbutyje.

Panaršius paieškos sistemoje Booking.com matyti, kad pigiausia nakvynė Palangoje liepos mėnesį dviem asmenims gali atsieiti apie 24 eurus. Tačiau patogumai už tokią sumą – minimalūs: senos statybos kambarys su dvigule arba dviem atskiromis lovomis ir bendru vonios kambariu.

Dviviečiai poilsio nameliai, kuriuose svečiai turi nuosavą vonios kambarį ir virtuvėlę, kainuoja apie 40 eurų. Pusiau liukso numeris, susidedantis iš miegamojo, svetainės, virtuvėlės ir vonios kambario, parai kainuoja apie 100 eurų.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė: kainos yra kritusios

Apsistoti viešbutyje gali kainuoti ir daugiau. Anot Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Ingridos Valaitienės, nakvynės kaina viešbutyje Palangoje priklauso nuo viešbučio tipo ir nuo to, ar apsistojama darbo dieną, ar savaitgalį.

„Visada reikia pasižiūrėti, kokie tipai yra lyginami, o ne iš vieno viešbučio paimti standartą, o iš kito „Grand“ apartamentus. Turi būti vienodas tipas, kategorija ir paslaugų krepšelis. […]

Pavyzdžiui, darbo dienomis trijų žvaigždučių dvidvietį kambarį su pusryčiais galima rasti nuo 85 iki 100 eurų. Be pusryčių kaina bus mažesnė. Keturių žvaigždučių – nuo 95 iki 120. […] Reikia žiūrėti, kas į tą kainą įeina“, – komentuoja I. Valaitienė.

Vis tik I. Valaitienė tikina, kad šiemet nakvynės viešbučiuose kainos yra mažesnės nei praėjusiais metais.

„Kad liepos mėnesį keturių žvaigždučių viešbutyje galėtum rasti nakvynę mažiau nei už 100 eurų, tarkime, už 87 eurus, niekada to nebuvo. Kainos yra kritusios, nes mes neturime dalies rinkų: Rusijos, Baltarusijos. Mes dar turime apribojimų. Vėl yra nežinomybė“, – pabrėžia I. Valaitienė.

Tačiau LRT.lt kalbinta Diana skundžiasi, kad kai kur kainos, kaip sako ji, yra aukštesnės nei prabangiuose užsienio kurortuose.

„Ilgajam liepos savaitgaliui ieškojome, kur apsistoti. Norėjome komforto, tad rinkomės viešbučius ir, pavyzdžiui, viešbutyje „Grand Baltic Dunes“ už dvi naktis būtume pakloję 800 eurų. Suprantu, kad ilgasis savaitgalis, bet neįsivaizduoju, kiek žmogus turi uždirbti, kad Lietuvos kurorte už nakvynę galėtų tiek mokėti“, – svarsto ji.

Vertindama tokius poilsiautojų nusiskundimus, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė tvirtina, kad kaina, kurią įvardija Diana, yra adekvati dėl išskirtinio viešbučio kambario tipo.

„Čia yra šeimyninis numeris – „Grand“ apartamentai, kurie sujungti iš dviejų atskirų kambarių. Dviejų miegamųjų apartamentai jungiasi su „Grand“ apartamentais, kurie ir taip yra iš brangesnių tipų, todėl tokia kaina ir išeina.

Kainos visame pasaulyje yra paveiktos pandemijos ir visur yra kritimas, o ne augimas. Yra šeimyninių kambarių, liuksų, todėl lyginant reikėtų žiūrėti į apsistojimo datą, tipą, žvaigždutes ir paslaugų krepšelį“, – tvirtina pašnekovė.

Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės, dėl pandemijos nakvynė viešbutyje darbo dieną kainuoja mažiau nei savaitgalį.

„Darbo dienomis yra pigiau, o to vasarą paprastai nebūna. Rudenį, žiemą grįždavome prie kainų darbo dienomis ir savaitgaliais, o dabar taip yra ir vasarą. Vadinasi, viešbučiai neužsipildo, užsienio rinkos iškritusios, lietuviai važiuoja, bet jų nėra tiek daug, kad kompensuotų užsienio rinkas“, – akcentuoja I. Valaitienė.

Už kiek galima pavalgyti?

Vienoje populiariausių miesto vietų – J. Basanavičiaus gatvėje – restoranų, kavinių ir užkandinių apstu, tačiau kainos jose taip pat kiek svyruoja.

Ne paslaptis, jog vakarietiškus vėlyvuosius pusryčius jau pamėgo ir lietuviai, tad jiems didžiojoje dalyje restoranų ir kavinių netgi siūlomas atskiras meniu. Omletą pusryčiams Palangoje galima sukirsti už maždaug 5–6 eurus, kiaušinienę už 3,5–6,5 euro, „Benedikto“ kiaušinius – už 6,5–8 eurus, už porą sviestinių ragelių kai kur galima pakloti 4–5 eurus, o kokteilis „Mimoza“ gali atsieiti 5–7,5 euro, kava – 2–2,5 euro.

Daugumoje pagrindinės Palangos gatvės kavinių dienos pietūs kainuoja 4,5–5 eurus, dienos sriuba – 2,5–3 eurus, o vasarą itin populiarūs šaltibarščiai – 3,5–5 eurus. Kiaulienos šašlyko kaina J. Basanavičiaus gatvėje svyruoja tarp 9–12 eurų, sprandinės kepsnys – 8–13 eurų, „Cezario“ salotos – 7–10,5 euro, cepelinai – 5–8 eurus, mėsainiai – 8–9,5 euro, keptas ešerys ar skumbrė kainuoja nuo 10 iki 12 eurų. Greitojo maisto mėgėjams už dešrainį reikėtų sumokėti 4–5 eurus, o jeigu užsisakomas kompleksas – 7.

J. Basanavičiaus gatvės pradžioje esančiuose restoranuose suvalgyti picą galima už 7–8,5 euro, o prie jūros picos kaina siekia 9–10 eurų. Įsigaliojus draudimui prekiauti alkoholiu kavinėse, kurios neturi stacionarios vietos, paplūdimio lankytojams ant jūros kranto esančiose palapinėse galima atsigaivinti nealkoholiniais kokteiliais, kurių kaina siekia apie 5 eurus, bei nealkoholiniu alumi ir sidru, kurio kaina – 4 eurai. Čeburekų, dešrainių, skrudintų bulvyčių ir kitų užkandžių kainos paplūdimyje svyruoja tarp 3,5–4 eurų.

Jūrų gėrybės 4 asmenims – 275 eurai

Kiek prabangesniuose restoranuose užkandžiai prieš pagrindinį patiekalą galėtų kainuoti ir 6 (tokiu atveju gautumėte alyvuogių rinkinį), ir 32 (šiuo atveju skanaujama ispaniškų sūrių), ir net 275 eurus (gaunamas jūrų gėrybių rinkinys 3–4 asmenims). Už pagrindinį patiekalą, tokį kaip žuvis, kepsnys ar didkepsnis, reikėtų sumokėti nuo 15 iki 22 eurų, kai kur – 30–46 eurus, už salotas – 10–20, sriubą – 7–10 eurų.

Kainas Palangos restoranuose, anot I. Valaitienės, gali lemti išskirtinių patiekalų pasirinkimas, aplinka ir unikalumas rinkoje. I. Valaitienė pabrėžia, kad kiekvienas restoranas kainas nustato pats. Pašnekovė dėl aukštesnių kainų Palangos restoranuose nesistebi – jas lemia paklausa.

„O iš loginės pusės, kodėl gi ne? Jeigu yra paklausa, yra sezonas, tai gal aptarnavimas pajūryje kainuoja brangiau, reikia turėti daugiau žmonių tam srautui išlaikyti, įranga kainuoja daugiau. Yra aibė dalykų. Gali būti daug niuansų. Gali būti kokios nors naujovės diegiamos ir dėl to kaina didesnė nei, sakykime, Vilniuje“, – sako I. Valaitienė.

Kalbant apie alkoholinių gėrimų kainas, atsigerti bokalą alaus Palangoje galima už 3,5–5 eurus. Už kokteilį „Aperol Spritz“ kai kur galima pakloti ir 10 eurų, nors paprastai, pavyzdžiui, sostinėje šis kainuoja 6–8 eurus. Kitų alkoholinių kokteilių kainos taip pat svyruoja tarp 6–9 eurų.

Nors J. Basanavičiaus gatvėje dviračiais, paspirtukais ir kitomis transporto priemonėmis važinėtis negalima, visos įprastos ratuotos pramogos iki šiol išlieka. Dviračio nuomos kaina valandai – 3–4, o parai – 15–20 eurų. Ypač turistų pamėgtų vienviečių velomobilių kaina valandai siekia 3 eurus, dviviečių – 8, keturviečių – 12, šešiaviečių – 18 eurų.

Apibendrindama I. Valaitienė sako, kad nors visi manė, kad dėl pasaulinės pandemijos vasaros atostogas lietuviai praleis Lietuvos pajūryje, taip toli gražu nėra: „Žmonės renkasi ir turizmo sodybas, važiuoja prie ežerų.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Palanga siekia įamžinti grafų Tiškevičių atminimą, paskelbė idėjų konkursą

confident-noyce

Artėjant vasarai apie poilsį prie vandens: specialistai atskleidžia, kuo laivo nuoma skiriasi nuo kruizo

confident-noyce

Tyrimas: Lietuvos vartotojai labiausiai baiminasi dėl maisto produktų kainų kilimo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau