11.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 24 rugsėjo, 2021

Kibernetinės atakas rengęs alytiškis sulaukė pasigailėjimo

AutoriusBNSFotoFREEPIK.COM

Teismas nuo baudžiamosios atsakomybės atleido alytiškį, kaltintą neteisėtu poveikiu informacinei sistemai. 

Kaip skelbia Šiaulių apskrities policija, alytiškis kibernetinėmis atakomis sutrikdė Šiaulių rajono gyventojo internetinės prieigos darbą.

Jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto poveikio informacinei sistemai. Už šią nusikalstamą veiką Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą.

24 metų alytiškiui bausmės išvengti pavyko, nes nukentėjusysis priėmė jo atsiprašymą, jam atleido ir su juo susitaikė. Įtariamajam susitaikius su nukentėjusiuoju, ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

2020 metų pavasarį, šalyje paskelbus karantiną dėl COVID 19 pandemijos. Šiaulių rajono gyventojas nutarė rengti tiesiogines transliacijas platformoje „Twitch“. Jas stebėdavo jam nepažįstami asmenys. Keletą stebėtojų jam teko užblokuoti, nes šie nemandagiai reikšdavosi tiesioginių transliacijų metu, siekdavo trukdyti joms.

Užblokavęs keletą nemandagių asmenų, jis pastebėjo, kad namuose įrengta interneto prieiga pasidarė labai lėta, nepavyko ne tik žiūrėti internetinės televizijos, bet ir įprastai naršyti internete.

Problemai išspręsti jaunuolio tėvai kreipėsi į interneto tiekėją. Atvykę specialistai pakeitė maršrutizatorių, tačiau tai nepadėjo. Po pakartotino kreipimosi į interneto tiekėją Šiaulių rajono gyventojų šeima sužinojo, kad jų interneto prieigos atžvilgiu vykdomos DDoS atakos, tai yra sąmoningai trikdomas interneto ryšys.

Tokių atakų metu internetinė svetainė ar kitas viešai prieinamas išteklius bombarduojamas milijonais užklausų iš daugybės skirtingų šaltinių – virusais užkrėstų kompiuterių, telefonų, maršrutizatorių ar net smulkesnių interneto įrenginių.

Šiaulių rajono gyventojui pradėjus vykdyti interneto duomenų srauto įrašų fiksavimą, buvo pastebėta, jog jų interneto prieigos atžvilgiu yra siunčiami didžiuliai kiekiai duomenų paketų, jie tiesiog užkiša tinklą ir neleidžia naudotis internetu.

Dėl DDoS atakų šeima nebegalėjo tinkamai naudotis internetu, žiūrėti internetinės televizijos, o jaunuolis vykdyti savo tiesioginių transliacijų. Atakos prasidėdavo būtent tada, kai jis pradėdavo savo tiesiogines transliacijas, jas reikėdavo nutraukti.

Kilo įtarimas, kad DDoS atakas vykdo asmuo, kurį jis buvo užblokavęs savo tiesioginių transliacijų metu, nors hakeris su šiauliečiu susisiekdavo skirtingais pseudonimais, kuriuos nuolat keisdavo.

Kad tai gali būti vienas užblokuotųjų, patvirtino dar ir tai, jog platformoje su juo susisiekęs nepažįstamasis pradėjo reikalauti atlikti įvairias užduotis, žadėdamas po jų įvykdymo nustoti vykdyti DDoS atsakas.

Jis tiesioginės transliacijos metu reikalavo viešai pasakyti, kad transliuotojas atsisako Dievo bei priima šėtono tikėjimą, ar pasakyti frazes, kurias alytiškis atsiųsdavo žinutėmis, vykdyti apsimestinius skambučius pagal skelbimus.

Kadangi Šiaulių rajono gyventojas minėtų reikalavimų nevykdė ir dėl to prieš šeimos interneto prieigą kibernetinės atakos tik intensyvėjo, buvo apsispręsta kreiptis į teisėsaugą.

Tyrimą atliko Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Šiaulių apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro.

Jei per vienerius metus po atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės alytiškis padarys naują tyčinę nusikalstamą veiką, sprendimas atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Teisėsauga neatskleidžia bausmių, siūlomų kaltinamiesiems šnipinėjimo Rusijai byloje

confident-noyce

Šilutės ligoninės vadovas buvo pateikęs netikrą diplomą

confident-noyce

Teismas apribojo kartelyje dalyvavusių vairavimo mokyklų vadovų veiklą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau