16.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 12 birželio, 2021

Keturiuose rajonuose pranašaujama „Vario audra“

Rugsėjo 15 dieną į keturis rajonus, planuojama, įsisuks jau tradicija tapusi „Vario audra“. Net 12 kolektyvų kitą šeštadienį aplankys Kėdainių, Panevėžio, Pasvalio ir Pakruojo rajonuose įsikūrusias gyvenvietes, kuriose atliks specialiai šiam renginiui paruoštas programas.

Keičiamas formatas

Anksčiau didžiųjų lenktynių „Vario audra“ metu orkestrai varžydavosi vieni su kitais vykdami iš vienos vietos į kitą. Šiais metais, anot organizatorių, tarp kolektyvų varžybos išliks, tačiau į orkestrų laukiančias gyvenvietes kolektyvai atvyks vienu metu, kur atliks valandos trukmės bendrą koncertinę programą. Orkestrai varžysis stengdamiesi pelnyti žiūrovų simpatijas.

„Koncerto metu žiūrovai rinks labiausiai patikusį kolektyvą, o didžiųjų orkestrų lenktynių „Vario audra 2018“ koncertų laukiančių bendruomenių atstovai juos pažadėjo apdovanoti. Žiūrėsime, kuris kolektyvas susirinks daugiausia simpatijų“, – detalėmis apie vyksiantį renginį dalijosi Šilagalio kultūros centro direktorius Vilmantas Vapsva.

Programa jau paruošta

Anot V. Vapsvos, didžiosiose lenktynėse „Vario audra 2018“ dalyvausiantys orkestrai vasaros atostogas baigė šiek tiek anksčiau ir jau yra paruošę koncertines programas. Pašnekovas atvirauja, kad skirtingų regionų orkestrai rengė atskirus regionus reprezentuojančius kūrinius.

Planuojama, kad rugsėjo viduryje vyksiančiame renginyje dalyvaus Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro vario dūdų orkestras „Sklepučini“  (vad. Vilmantas Vapsva), Mažeikių muzikos mokyklos Sedos filialo pučiamųjų insrumentų orkestras „Griaustinis“  (vad. Kęstutis Dvaržeckis), Pasvalio kultūros centro Pajiešmenių skyriaus jaunųjų pūtikų orkestras „TIBI-DIBI-DACH“ (vad. Audrius Baronas), Pakruojo kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Viestartas“ (vad. Vytautas Lukošiūnas), Paįstrio kultūros centro orkestras „Dūdorėliai“ (vad. Andrius Gudas), Platelių meno mokyklos orkestras  (vad. Virginijus Valančius), Ukmergės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras  (vad. Ričardas Kamarauskas), Pabradės orkestras (vad. Bronislovas Vilimas) Panevėžio rajono Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio vario dūdų orkestras „Saulutė“ (vad. Ligita Bilevičienė), Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos orkestras (vad. Kęstutis Meškauskas), Kupiškio kultūros centro pučiamųjų orkestras (vad. Saulius Liaucius), Plungės kultūros centro orkestras (vad. Romas Jasavičius), Krakių kultūros centro jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Jonas Stankevičius).

„Ruduo, gražus oras, daug kur renginiai vyksta, tad sunku pasikviesti visus orkestrus, kuriuos norėjome. Nepaisant to, labai džiaugiamės šiųmete dalyvių sudėtimi, kuri žada būti ne tik spalvinga, bet ir kupina siurprizų“, – apie planuojamus netikėtumus žiūrovams užsimena V. Vapsva.

300 orkestrantų ir didžiosios orkestrų lenktynės „Vario audra 2018“ kitą šeštadienį 12.00 val. startuos keturiose skirtingose gyvenvietėse. 14.00 val. persikels į kitas vietas, kelionę tęs 16.00 val. vyksiančiais pasirodymais, o 18.00 valandą Pakruojo dvare vyksiančiame Gastronomijos ir aludarių festivalyje „Bumbulinės“ susitiks visi  „Vario audros 2018“ dalyviai ir viename bendrame koncerte atliks labai skirtingo charakterio kūrinius. Bus ir aukštaitiškų, ir žemaitiškų, ir žydiškų, ir dvarų laikus menančių muzikinių kūrinių. Orkestrų lenktynių organizatoriai tikina, kad repertuare vietą ras ir visiems gerai žinomi lietuviški šlageriai.

„Tokio dydžio renginį būtų buvę sunku suorganizuoti be pagalbos. Šiais metais Šilagalio kultūros centrui „Vario audrą 2018“ padeda organizuoti Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio rajono savivaldybės administracija, taip pat  labai draugiški partneriai – UAB „Pakruojo parkai“, – atskleidžia V.Vapsva.

Pučiamųjų orkestrų populiarumo paslaptis

Paklaustas, kodėl šiuo metu pučiamųjų orkestrų muzika tarp Panevėžio rajono klausytojų tokia mėgstama ir laukiama, V. Vapsva garsiai svarstė galimas prielaidas: gal juos pripratino anksčiau Panevėžyje vykęs respublikinis pučiamųjų orkestrų čempionatas, kuris šiemet persikėlė į Palangą, gal sujudino Panevėžio rajone prieš du dešimtmečius kilusi besikuriančių pučiamųjų orkestrų banga, o gal prisidėjo ir mieste kiekvieną penktadienį vykstantys „Dūdų vasaros“ koncertai.

„Kartu su orkestrais, manau, užaugo ir žiūrovai. Kolektyvai Panevėžio rajone kūrėsi, čia grojo vaikai, kurie dabar jau ir savų vaikų turi, vedami sentimentų ateina koncertų paklausyti. Tai viso rajono orkestrų įdirbis. Šią vasarą vargu ar galėjau savo darbo kalendoriuje rasti laisvą savaitgalį, kai nereikėjo groti“, – pastebi geriausiu pučiamųjų instrumentų mėgėjų orkestru Lietuvoje pripažinto Šilagalio kultūros centro varinių pučiamųjų orkestro „Sklepučini“ vadovas.

„Didžiosios orkestrų lenktynės „Vario audra“ keičiasi, transformuojasi. Šiais metais bandysime tokį formatą, kitais gal dar ką sugalvosime. Kiekvienais metais su orkestrais vykstame vis į kitus miestus, kaimus, todėl atsibosti žiūrovams sunku. Kiti tik dabar pučiamųjų orkestrų muziką atranda“, – pokalbio pabaigoje pridūrė Vilmantas Vapsva.

Norintieji pasitikti atskriejančią skambią audrą, detalesnės informacijos turėtų teirautis Bernatonių, Daukniūnų, Krekenavos, Truskavos, Pažagienių, Uliūnų, Perekšlių, Panevėžio Aukštaičių-Žemaičių bendruomenėse, pasižvalgyti Pasvalio miesto šventės ir Pakruojo dvaro „Bumbulinių“ renginio programose. Būtent šiose vietose ir pasirodys koncerto „Vario audra“ dalyviai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Iš kalvės – prie dūdos ir – į posėdžius

erikas

„Aukštyn Kalėdos“ – muzikinė dovana Panevėžiui

erikas

„Sklepučini“ orkestras pasitinka dvidešimtmetį

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau