Keturiolikmetis lenktynininkas G. Jurevičius: „Noriu vis kilti laipteliais aukščiau“

Keturiolikmetis lenktynininkas G. Jurevičius: „Noriu vis kilti laipteliais aukščiau“

Samanta ILONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

G. Jurevičius.

Birželio pradžioje Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos būsimos 9 klasės mokinys, VšĮ „Ekrosas“ komandos narys Gustas Jurevičius dalyvavo ir iškovojo pirmąją vietą 2020 m. Lietuvos automobilių slalomo čempionato III etape, Jaunių klasėje.

Pirmasis čempionatas

BIC

Nors pats Gustas kuklinosi tokiu pasiekimu, vis dėlto „Ekrosas“ klubo nariai didžiuojasi keturiolikos metų talentingu vaikinu. Pasak Gusto, šis pomėgis prasidėjo prieš trejus metus, o šį ekstremalų sportą jį paskatino išmėginti „Ekrosas“ klubo vadovas Egidijus Česnelis, kuris Gustui lyg tėvas.

Gustas teigė, kad tai buvo pirmasis jo čempionatas. „Yra tekę dalyvauti Gustonių ir Ramygalos varžybose, tačiau čempionate dalyvavau pirmą kartą ir iškart pasisekė laimėti“, – kukliai džiaugėsi jis. Taip pat vaikinas pasakojo, kad daug treniruojasi, nepraleidžia treniruočių, stengiasi mokytis iš geriausių.

Paklaustas, kokie jo ateities planai, susiję su automobilių sportu, jis teigė, kad planuoja siekti dar aukštesnių rezultatų. „Noriu vis kilti laipteliais aukščiau“, – sakė jis.

Mama džiaugiasi

Vaikino mama Jurgita Česnelė atviravo, kad džiaugiasi tokiu sūnaus pomėgiu ir besąlygiškai palaiko jį bei vyrą, Egidijų Česnelį, kuris treniruoja Gustą. „Iš tiesų džiaugiuosi, kad sūnus turi tokį hobį. Jam tai labai patinka, tad, manau, gerai, kad atrado save“, – sakė mama.

Pasak J. Česnelės, sūnus šią aistrą atrado pats matydamas įvairias varžybas. „Taip pat matė, kaip varžybose dalyvauja jo draugas. Tuomet jam buvo pasiūlyta pabandyti, o jis ir neatsisakė“, – pasakojo Gusto mama.

Paklausta, ko linki sūnui, J. Česnelė sakė: „Didžiausios sėkmės ir toliau su šiuo sporto keliauti tolyn, tolyn, tolyn“.

Pagrindinis sportas – autokrosas

Panevėžietis Egidijus Česnelis jau daugelį metų nenutolsta nuo automobilių sporto. Dar jaunystėje pradėjęs sukioti varžtus sportiniams automobiliams, jis tą daro ir dabar. Nuo mechaniko iki automobilių klubo vadovo, nuo lenktynininko iki LASF kroso komiteto nario. Štai toks yra Gusto treneris.

„Klube turime 15 slalomo sportininkų, 25 – kroso ir vieną ralistą. Slalomo komandą subūrėme prieš metus, nors sporto klubas gyvuoja jau aštunti metai. Patys labai nustebome, kad slalomo varžybose Lietuvoje laimėjome antrąją vietą kaip klubas. O Jaunių klasėje Gustas laimėjo pirmąją vietą. Jis rimtai treniruojasi tik vienerius metus. Tikrai labai didžiuojamės juo“, – sakė E. Česnelis.

E. Česnelio pagrindinis sportas – autokrosas, tačiau jis taip pat prisideda prie slalomo komandos. Klubas treniruojasi dažnai ir daug, o treniruotės vyksta specialiose trasose. „Mes naudojamės Ramygaloje esančiomis trasomis. Ten galima važinėtis ir su kartingais, ir su lengvaisiais automobiliais. Viskas viename. Toks kaip ir kartodromas“, – pasakojo „Ekrosas“ klubo vadovas.

Jauniausias šio klubo narys yra Gytis Zabiela, kuris praeitą savaitgalį tose pačiose varžybose laimėjo trečiąją vietą. Jam 12 metų.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.