Keturias stirnas sumedžiojusiems brakonieriams – beveik 7 tūkst. eurų bauda

Keturias stirnas sumedžiojusiems brakonieriams – beveik 7 tūkst. eurų bauda

BNS / Pexels.com nuotr.

Kauno rajone keturias stirnas sumedžiojusiems brakonieriams skirta beveik 7 tūkst. eurų bauda bei konfiskuotas automobilis.

Dar 3 tūkst. eurų bauda skirta Rokiškio rajone neteisėtai žvejojusiems asmenims, antradienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Tris stirninus ir vieną stirną sumedžioję du asmenys išaiškinti vykdant reidą Kaune. Nustatyta, kad du stirninai Kauno rajone esančiame medžioklės ploto vienete „Žiemkelis“, ties Gaižiūnų kaimu, sumedžioti balandžio 1 dieną, o balandžio 3 dieną – stirninas ir stirna.

BIC

Asmenys neteisėtai sumedžiotus gyvūnus gabeno lengvuoju automobiliu „Opel Zafira“ ir dorojo Kauno mieste esančioje privačioje sodyboje.

Patikrinimo metu ūkiniame pastate rasti ir trys ne mėgėjų žvejybos įrankiai – statomieji tinklai. Be tinklų, buvo konfiskuota skerdena, graižtvinis ginklas su optiniu taikikliu ir automobilis „Opel Zafira“. Brakonieriams už neteisėtai sumedžiotus gyvūnus teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia 6 977 eurus.

Sekmadienio rytą, balandžio 5-ąją, Utenos aplinkosaugininkai gavo informacijos apie neteisėtą žvejybą Rokiškio rajone. Pranešimas pasitvirtino – Kamajų seniūnijoje esančiame Petrošiškio ežere trys asmenys iš metalinės valties neteisėtai žvejojo ne mėgėjų žvejybos įrankiais  – šešiais statomaisiais tinklais.

Su laimikiu į krantą grįžusius asmenis iškart sulaikė aplinkosaugininkai. Už šiurkščius mėgėjų žvejybos pažeidimus surašyti trys administracinio nusižengimo protokolai, konfiskuota metalinė valtis, šeši statomieji tinklai, kurių bendras ilgis – 330 metrų, 21 lydeka, 18 raudžių (5,25 kg), trys kuojos (0,66 kg). Gamtai padaryta žala siekia 3 tūkst. eurų.

Visa su šiais pažeidimas susijusi medžiaga bus perduota Panevėžio administracinių bylų nagrinėjimo skyriui.

Aplinkosaugininkai dėkoja gyventojams už informaciją.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.