Keramikos paviljone – panevėžiečio skulptoriaus J. Lebednyko paroda

Keramikos paviljone – panevėžiečio skulptoriaus J. Lebednyko paroda

JP / Asmeninio albumo nuotr.

J. Lebednykas.

Trečiadienį, vasario 5 d., Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaroma  paroda „Juozo Lebednyko mažoji skulptūrinė plastika, pastelės, piešiniai“. 17 val. vyks naujo filmo apie  dailininką peržiūra, 17.30 val. – parodos atidarymas.

Šioje parodoje J. Lebednykas pristato naujausius pastarųjų dvejų metų kūrinius – mažosios skulptūrinės plastikos (bronza, akmuo, medis) darbus, pasteles ir piešinius.

Parodos autoriaus teigimu, savo kūriniuose jis siekia atskleisti laiko ir erdvės dimensijose išryškėjančią formą. „Stebėdamas gamtą, kurioje daugybė pavidalų, susiformavusių per milijonus metų ir prisitaikiusių egzistavimui su kitomis augalijos, gyvūnijos formomis, jas transformuoju į tam tinkamą medžiagą – akmenį, bronzą, šamotą, medį. Bandau konkrečioje medžiagoje atskleisti tai, kas jai būdingiausia, kas yra didžioji šios medžiagos potencija, jos galimybė augti ir stiebtis, transformuotis ir  daugintis, o po to sugrįžti į pradinę formą“, – sako dailininkas.

BIC

Per savo kūrybinio darbo dešimtmečius J.Lebednykas paliko ryškų pėdsaką Lietuvos meniniame gyvenime, įnešė svarų indėlį į lietuviškos skulptūros panoramos formavimą. Už ištikimybę kūrybai ir savito braižo puoselėjimą 2018 metais jis apdovanotas Lietuvos dailininkų sąjungos „Auksiniu ženkliuku“, svarbiausiu Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) apdovanojimu.

Nuo pat kūrybinio darbo pradžios dailininkas aktyviai dalyvavo parodiniame gyvenime, surengė 28 personalines parodas, dalyvavo daugiau kaip 70 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Rusijoje, Turkijoje, Vokietijoje), septyniuose tarptautiniuose simpoziumuose Lietuvoje ir Latvijoje.

Lebednykas buvo vienas iš nedidelio profesionalių dailininkų būrio, kurie 8-jame dešimtmetyje padėjo tvirtus pamatus, ant kurių išaugo dabartinė Panevėžio profesionalioji dailė. 1989–1993 metais skulptorius vadovavo LDS Panevėžio skyriui, prisidėjo prie jo plėtros ir stiprinimo. 1993 metais J. Lebednyko iniciatyva ir tuometinės miesto valdžios pagalba buvo įkurta LDS Panevėžio skyriaus parodinė erdvė „Galerija XX“. 1974–1987 metais jis dėstė Vaikų dailės mokykloje, jo mokiniais buvo daugelis dabartinių viduriniosios kartos dailininkų.

Skulptorius yra pelnęs eilę apdovanojimų, jo kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Panevėžio kraštotyros muziejus, Panevėžio miesto dailės galerija, JAV Baltieji rūmai, Europos parlamentas, privatūs kolekcininkai.

Paroda „Juozo Lebednyko mažoji skulptūrinė plastika, pastelės, piešiniai“ veiks iki kovo 14 dienos.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.