Kelyje „Via Baltica“ surengtas policijos reidas: pričiupti ir neblaivūs, ir beteisiai

Kelyje „Via Baltica“ surengtas policijos reidas: pričiupti ir neblaivūs, ir beteisiai

Tomas MARKELEVIČIUS (15MIN.LT) / Tomo MARKELEVIČIAUS (15MIN.LT) nuotr.

Penktadienio vakarą gausios Panevėžio ir Kauno kelių policijos pajėgos išsirikiavo ties apskričių susikirtimo riba. Greta Truskavos miestelio surengtas reidas, kurio metu buvo tikrinamas keliu „Via Baltica“ važiavusių vairuotojų blaivumas.

Siekiant sustiprinti eismo saugumą tarptautiniame kelyje „Via Baltica“, penktadienį nuo 16.30 val. iki 18 val. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos kelių patrulių kuopos ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos pareigūnai vykdė tikslinę – policinę priemonę.

BIC

Ji buvo skirta neblaivių, apsvaigusių nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojų, pėsčiųjų, dviratininkų bei kitų asmenų daromiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. Daugiau dėmesio pareigūnai skyrė krovininių transporto priemonių, autobusų vairuotojų daromų Kelių eismo taisyklių pažeidimų užkardymui ar išaiškinimui.

Panevėžio policijos pareigūnai tikrino Kauno kryptimi judančias transporto priemones, o kauniečiai – važiuojančius Panevėžio link. Per pirmąjį reido pusvalandį pažeidimų neužfiksuota – visi vairuotojai buvo blaivūs.

Tačiau situacija pasikeitė reidui įpusėjus. Pirmiausia policijos pareigūnams įkliuvo teisės vairuoti netekęs „Mazda“ vairuotojas. Vyras buvo blaivus, tačiau už padarytą pažeidimą jam buvo surašytas protokolas. Netrukus į reidą atvažiavo pirmas neblaivus vairuotojas.

„Škoda“ vairavusiam ir į Pasvalį važiavusiam vairuotojui nustatytas lengvas 0,95 promilės girtumas. Vyrui buvo surašytas protokolas.

Kiek vėliau įkliuvo dar girtesnis vairuotojas. Kauno kryptimi važiavusiam vairuotojui nustatytas vidutinis – 1,62 promilės girtumas. Tokios promilės jau užtraukia baudžiamąją atsakomybę, tad pažeidėjas turės didelių rūpesčių. Jam teks atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu ir stoti prieš teismą.

Be to, teismas gali konfiskuoti ir pažeidėjo vairuotą „Volkswagen Passat“.

Dar vienai vairuotojai per plauką pavyko išvengti vairuotojo pažymėjimo praradimo. Į reido vietą atvažiavusi „Mercedes“ vairuotoja iš pradžių bandė vengti patikrinimo alkoholio matuokliu teigdama, kad yra po operacijos ir negali pūsti, tačiau vėliau į alkoholio matuoklį visgi papūtė.

Prietaiso ekrane įsižiebė 0,41 promilės. Pritaikius paklaidą tapo aišku, kad vairuotojai labai pasisekė. Ji leidžiamos normos neviršijo, tačiau smarkiai rizikavo.

Kartu su policijos pareigūnais reide dirbo ir Lietuvos transporto saugos administracijos pareigūnai. Jie didesnį dėmesį skyrė vilkikų vairuotojams ir kai kuriuos iš jų nukreipė į aikštelę patikrinimui.

Šįkart vilkikų vairuotojų pažeidimų neužfiksuota.

Iš viso reido metu trylika Panevėžio ir Kauno Kelių policijos pareigūnų patikrino 747 vairuotojų blaivumą.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.