Keletas žmogaus teisių gynėjų Vilniaus oro uoste protestavo prieš migrantų išskraidinimą

AutoriusBNSFotoBNS

Keletas žmogaus teisių gynėjų antradienio vakarą Vilniaus oro uoste surengė protestą prieš priverstinį neteisėtų migrantų išskraidinimą.

Kaip anksčiau pranešė organizatoriai, jie taip protestuoja prieš trečiadienį anksti ryte planuojamą septynių Nigerijos piliečių, kurių prieglobsčio prašymai buvo atmesti, išskraidinimą į gimtąją šalį.

„Galime daryti prielaidą, jog deportacijos į Nigeriją tampa sistemine praktika, ignoruojant individualias prieglobsčio teikėjo aplinkybes ir jiems gresiančias grėsmes išsiuntimo atveju. Nigerijoje šių žmonių laukia persekiojimas, galimi kankinimai ir mirtis,  Lietuvoje jie buvo integracijos kelyje, mokėsi lietuvių kalbos, ieškojo darbo bei kūrė socialinius santykius“, – rašoma organizatorių pranešime.

Protestuotojai oro uosto prieigose susirinko su būgnais bei nešini tokiais plakatais kaip „Tavo bilietas – kavutė Londone, Stokholme, Berlyne… Jų bilietas – smurtas, persekiojimas ir socialinė mirtis“ bei cituojančiais popiežiaus Pranciškaus žodžius, skatinančius atverti širdis pabėgėliams.

Protestas organizuojamas „Sienos Grupės“ savanorių iniciatyva.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuvos institucijos teigia, kad Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir Europos Sąjungą.

Daugiau kaip tūkstantis neteisėtai atvykusių migrantų buvo sugrąžinti į kilmės šalis, dar maždaug pusantro šimto jų suteiktas prieglobstis.

Kiti Lietuvoje likę migrantai, jiems suteikus judėjimo laisvę, dažniausiai iš šalies išvyksta, čia jų sausio pabaigoje buvo likę 187.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pasienyje su Baltarusija apgręžti šeši neteisėti migrantai

confident-noyce

Pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

confident-noyce

Pasienyje su Baltarusija apgręžti šeši neteisėti migrantai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau