Keičiasi prekyba alkoholiu: štai, ką žinoti apie rugsėjo 1 ir 2 dienas

Keičiasi prekyba alkoholiu: štai, ką žinoti apie rugsėjo 1 ir 2 dienas

Raminta ŽILIONYTĖ (TV3.LT) / DELFI nuotr.

Rugsėjo 1-ąją, kai Lietuvoje minima mokslo ir žinių šventė, jau nuo 2016-ųjų prekybos vietose, išskyrus viešojo maitinimo įmones, draudžiama įsigyti alkoholio. Šiais metais rugsėjo 1–oji švenčiama sekmadienį, todėl pirmadienį, į kurį dauguma mokyklų nukėlė mokslo ir žinių šventę, alkoholis bus lengvai prieinamas – alkoholiu prekiaus bent 4 didieji prekybos tinklai, o nemaža dalis savivaldybių, nors turi tokią galią, pirmadienį drausti prekiauti alkoholiu nepasirinko.

Vis dėlto kelios savivaldybės ir vienas didžiųjų prekybos tinklų rugsėjo 2-ąją prekybą alkoholiu draus.

Dvi savivaldybės švęs blaiviai

BIC

Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėja viešiesiems ryšiams Ieva Jonilienė naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad dvi savivaldybės apsisprendė drausti prekiauti alkoholiu ir rugsėjo 2-ąją. Jo neįsigysite Šilutės ir Šalčininkų rajono savivaldybėse.

Pasak I. Jonilienės, šiuo klausimu apsisprendusios yra ir Varėnos, Trakų, Prienų, Ignalinos, Jurbarko, Panevėžio ir Kaišiadorių rajonų savivaldybės – alkoholiu prekiauti jos nedraus.

Vilniaus ir Kauno savivaldybių atstovai naujienų portalą tv3.lt informavo, kad savivaldybių Tarybos rugsėjo 2-ąją prekiauti alkoholiu neuždraudė. Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėja teigia, kad kitų savivaldybių atsakymų šiuo klausimu dar nėra sulaukusi.

Viename prekybos centre alkoholio neįsigysite

Vienas iš didžiųjų prekybos tinklų rugsėjo 2-ąją nusprendė neprekiauti alkoholiu. Prekybos tinklo „Lidl“ atstovas spaudai Valdas Lopeta naujienų portalui tv3.lt yra komentavęs, kad šiemet, kaip ir pernai, laikysis Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamento rekomendacijų neprekiauti alkoholiu:

„Kadangi šiais metais daugelis Lietuvos mokyklų mokslo metų pradžios šventę turėtų perkelti iš rugsėjo 1-osios (sekmadienio) į rugsėjo 2-ąją (pirmadienį), „Lidl“ nusprendė neprekiauti alkoholiu abi šias dienas. Manome, kad prekybos alkoholiu ribojimas per mokslo metų pradžios šventę siunčia reikšmingą socialinę žinutę ir yra skirtas ugdyti sąmoningą visuomenę bei priminti, kad žinių siekimas ir alkoholio vartojimas nėra suderinami dalykai. Ribodami alkoholio prekybą rugsėjo 2-ąją, kviečiame šeimas pasitikti mokslo ir žinių šventę blaiviai“.

Kituose prekybos tinkluose – viskas pagal įstatymus

Kiti 4 didieji šalyje veikiantys prekybos tinklai rugsėjo 2-ąją alkoholį nusprendė pardavinėti, nes to nedraudžia įstatymas.

Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Berta Čaikauskaitė teigia, kad parduotuvių tinklas laikysis visų šalyje galiojančių įstatymų ir įsigyti alkoholio rugsėjo 2-ąją nedraus.

„Rugsėjo 2 d. alkoholiniai gėrimai mūsų prekybos tinkle bus parduodami pagal šalyje galiojančius teisės aktų reikalavimus, t. y. asmenims nuo 20 metų. Į alkoholio pardavimo tvarką žiūrime ypač atsakingai, todėl kasoje dirbantys darbuotojai, kilus abejonėms dėl perkančiojo amžiaus, visuomet paprašo pateikti tapatybę ir amžių patvirtinantį dokumentą. Jo neturint ar atsisakius pateikti, alkoholiniai gėrimai nėra parduodami“, – atsakyme tv3.lt anksčiau yra rašiusi B. Čaikauskaitė.

„Rimi“ atstovė spaudai Giedrė Buivydienė taip pat patvirtino, kad prekybos tinklas prekybos alkoholiu rugsėjo 2-ąją, pirmadienį, nekeis ir laikysis numatytų teisės aktų: „Rugsėjo 2-ąją mes kaip įprastai užtikrinsime, kad alkoholiniai gėrimai būtų parduodami tik asmenims nuo 20 metų“.

UAB „Maxima LT“ atstovė spaudai Rima Aukštuolytė patvirtino, kad prekybos tinklas, kaip ir pernai, ketina rugsėjo 2-ąją prekiauti alkoholiu.

„Niekas nesikeičia mums, kaip ir pernai – alkoholiu bus prekiaujama laikantis visų įstatymų, nes nėra kažkokio kito nurodymo, kodėl turėtume neprekiauti“, – tv3.lt kalbėjo R. Aukštuolytė.

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Rylškis patikino, kad jų parduotuvėse alkoholiu taip pat bus prekiaujama: „Tai kaip ir pas visus, rugsėjo 1 d. negalima, tai nepardavinėsim, o rugsėjo 2 d. galima, tai pardavinėsim.“

Remiantis Alkoholio kontrolės įstatymu, Lietuvoje prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama kiekvienų metų rugsėjo 1 dieną, išskyrus viešojo maitinimo įmones.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.