Keičiasi Miesto tvarkymo ir švaros taisyklės

Keičiasi Miesto tvarkymo ir švaros taisyklės

JP / JP nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pakoregavo Miesto tvarkymo ir švaros taisykles.

Kas ir kada keičiasi?

Nuo sausio 1 dienos privačių valdų savininkai, įmonės, įstaigos, organizacijos nebeprivalės prižiūrėti jiems priskirtų teritorijų – tik naudojamas, nuomojamas ar priklausančias nuosavybės teise. Iki šiol jie turėjo tvarkyti plotus iki gatvės važiuojamosios dalies (bet ne daugiau kaip 20 m nuo pastatų ar sklypo ribų) – išskyrus tuos, kurių priežiūra užsiėmė Savivaldybė.

BIC

Naudojamų, nuomojamų ar nuosavybės teise priklausančių teritorijų priežiūra išlieka: čia reikės ir toliau valyti, rinkti šiukšles, šienauti, tvarkyti kiemus, sklypus ir juose esančius šaligatvius, žaliuosius plotus ir kt. Esant plikšalai ar slidžiai dangai – barstyti šaligatvius, takus smėlio ir chloridų mišiniu ar kitomis medžiagomis; valant sniegą ir ledą naudoti dangos negadinančius įrankius ar mechanizmus.

Taisyklės pakeistos vykdant Vyriausybės atstovės Panevėžio apskrityje reikalavimą. Miesto ūkio skyriaus duomenimis, Savivaldybė turėtų perimti apie 90 tūkst. kv. m šaligatvių valymą prie gatvių ties įmonėmis, įstaigomis, organizacijomis, dar 140 tūkst. kv. m – ties privačiomis valdomis.

Daugiabučiams priskirtų ar naudojamų teritorijų priežiūros reikalavimai nesikeičia.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.