Kėdainių krematoriumą valdanti bendrovė pradeda plėtrą anksčiau

Kėdainių krematoriumą valdanti bendrovė pradeda plėtrą anksčiau

0

Šių metų sausį Kėdainių krematoriume buvo kremuoti 292, o vasarį – 275 mirusiųjų palaikai. Lyginant su 2014 m. tuo pačiu laikotarpiu, paslaugos teikimas išaugo 30 proc. Sparčiai didėjantis kremavimo paslaugos poreikis skatina Kėdainių krematoriumą valdančią bendrovę „K2 LT” pradėti technologinę ir paslaugos pasiekiamumo plėtrą anksčiau nei buvo planuota.  

„Jau nuo pernai metų pabaigos skaičiuojame apie 300 kremacijų per mėnesį. Ir tai yra ta sąlyginė riba, kai turime didinti technologinius pajėgumus, kad užtikrintume sklandų paslaugos teikimą, – sako bendrovės „K2 LT” direktorius Vytenis Labanauskas. – Planavome paleisti antrą technologinę liniją 2016 m. pradžioje, tačiau, atsižvelgdami į tendencijas, paankstinome planus ir įrangą montuosime jau šių metų antrą pusmetį.“

BIC

V. Labanausko teigimu, vieta antrajai linijai buvo parengta statant krematoriumą, tad ją bus galima paleisti per keletą mėnesių, nestabdant veiklos Šiuo metu kremacijos Kėdainių krematoriume vyksta naudojant vieną kremavimo liniją, užtikrinančią 4000 kremavimų per metus. Antroji linija būtų tokio paties pajėgumo.

Vienu metu su technologine vyksta ir geografinė kremavimo paslaugų teikimo plėtra. „Turime patirties, jog nuo idėjos iki veiklos pradžios praeina keleri metai – užtrunka detaliojo plano, kitų dokumentų rengimas bei derinimas, poveikio aplinkai vertinimas, todėl jau dabar esame parinkę preliminarią vietą būsimam krematoriumui Vilniuje statyti“, – dalijasi planais V. Labanauskas, pridurdamas, kad šiais metais paaiškės ir kur bus statomas trečiasis krematoriumas, Klaipėdoje.

Lietuviško kapitalo bendrovė „K2 LT“ įkurta 2008 m. investiciniam projektui vykdyti – statyti ritualinių paslaugų centrą su pirmuoju šalyje krematoriumu. Bendrovės valdomas krematoriumas, pastatytas privačiomis ir finansinių institucijų lėšomis, Kėdainiuose pradėjo veikti 2011 m. lapkritį. Krematoriume, trimis pamainomis, dirba 7 darbuotojai. 2014 m. čia buvo atlikta 2770 kremacijų.

2012 m. krematoriumo teikiamos paslaugos apdovanotos Aukso medaliu Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) apdovanojimų „Lietuvos metų gaminys 2012″ paslaugų grupės kategorijoje. 2013 m. bendrovei „K2 LT“ už strateginių Lietuvos ūkio ir aplinkosaugos klausimų sprendimą, pasiūlant alternatyvų laidojimo būdą, Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo (NAVA) konkurse įteikta nominacija „Metų aplinkosaugos įmonė“. 2014 m. NAVA konkurse pretendavusi į nominaciją „Metų bendruomeniškiausia įmonė“, bendrovė „K2 LT“ įvertinta sertifikatu už aktyvų dalyvavimą Kėdainių krašto turizmo plėtroje ir partnerystę su vietos bendruomene. UAB „K2 LT“ yra LPK neasocijuota narė ir Kėdainių krašto turizmo klasterio narė.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.