Kauno savivaldybė nutraukia stadiono rekonstrukcijos sutartį su Turkijos bendrove

Kauno savivaldybė nutraukia stadiono rekonstrukcijos sutartį su Turkijos bendrove

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, Saulius Jakučionis (BNS) / BNS nuotr.

Kauno savivaldybė penktadienį paskelbė nutraukianti stadiono rekonstrukcijos sutartį su Turkijos bendrove „Kayi Construction“.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sakė, kad Turkijos kompanijos atstovai išnaudojo visą jiems suteiktą pasitikėjimo kreditą.

„Davėme užtektinai šansų ir laiko spręsti kilusias problemas, kad darbai sklandžiai vyktų toliau, tačiau matome, kad jie tuo nepasinaudojo. Dabar iniciatyvą perima miestas. Turime užtikrinti, kad stadiono statybos tęstųsi ir būtų sėkmingai užbaigtos“, – pranešime spaudai teigė meras.

BIC

„Konkursas naujam rangovui surasti pareikalaus šiek tiek laiko, bet darysime viską, kad neišvengiama darbų pauzė truktų kuo trumpiau“, – pridūrė jis.

„Kayi Construction“ advokatas Gintaras Černiauskas BNS sakė, kad įmonė svarsto, ar skųsti Kauno valdžios sprendimą teismui.

„Analizuojame ir vertiname sutarties nutraukimo pagrindus ir gautą raštą. Tada spręsime, ar eiti į teismą, ar ne“, – teigė advokatas.

Sutartis nutraukiama statybose dirbantiems 52 Turkijos piliečiams praėjusių metų pabaigoje paskelbus streiką dėl nesumokėtų tūkstančių eurų atlyginimų.

Savivaldybė nurodė penktadienį „Kayi Construction“ pranešusi apie pradedamas sutarties nutraukimo procedūras. Vienas iš motyvų – darbų grafiko nesilaikymas.

Rangovas, savivaldybės teigimu, iš Turkijos buvo įsipareigojęs atvežti 400 savo šalies darbininkų ir didžiąją dalį statybinės technikos, tačiau tokių statybininkų pajėgų iki šiol nėra buvę, o ir statybų aikštelės technika – nuomota iš Lietuvoje veikiančių subrangovų.

Be to, Kauno miesto savivaldybę pasiekė turkams adresuotos kreditorių pretenzijos dėl neatsiskaitymų už statybines medžiagas, projektavimo darbus bei kitas paslaugas. Nesumokėta net už darbininkams tiekiamą maistą.

Su dauguma subrangovų pagal trišales sutartis tiesiogiai atsiskaitinėja pati Kauno savivaldybė. Turkijos įmonei už visus iki šiol atliktus ir užsakovui priduotus darbus taip pat pilnai sumokėta.

Kauno miesto savivaldybė žada išsieškoti 2 mln. eurų siekiantį garantą už esminių sutarties sąlygų nesilaikymą.

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos sutartį su Turkijos statybų bendrove „Kayi Construction“ Kauno savivaldybė pasirašė 2018 metų birželį, jos vertė siekė 34,95 mln. eurų.

Planuota, kad stadionas bus pabaigtas jau šių metų pavasarį, tačiau paaiškėjus, kad teks griauti iš iš naujo statyti dalį pertvarų, darbai užtruko, tikėtasi, kad juos pavyks baigti šiais metais.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.