13.5 C
Panevėžys
Antradienis, 18 gegužės, 2021

Kauno parama M.A.M.A. apdovanojimams gali būti laikoma neteisėta valstybes pagalba

AutoriusBNSFotoBNS
Apdovanojimų akimirka.

Kauno parama M.A.M.A. apdovanojimams gali būti laikoma neteisėta valstybes pagalba, pirmadienį pranešė Konkurencijos taryba.

Tokį sprendimą įstaiga priėmė išnagrinėjusi informaciją, jog Kauno miesto savivaldybė skyrė 45 tūkst. eurų paramą M.A.M.A. apdovanojimų organizatoriams. Ji taip pat paragino savivaldybę įteisinti suteiktą paramą, kad ji nebūtų laikoma neteisėta valstybės pagalba.

„Savivaldybei nurodyta imtis veiksmų, kad suteikta parama būtų įteisinta, kitu atveju ji gali būti laikoma neteisėta ir Europos Komisijos ar nacionalinių teismų sprendimu gali būti išieškota iš pagalbos gavėjo su palūkanomis“, – rašoma pranešime.

Konkurencijos tarybos teigimu, lėšas apdovanojimus organizavusiai asociacijai „Metų muzikos apdovanojimai“ savivaldybė suteikė iš savo biudžeto per programą „Iniciatyvos Kaunui“.

Taryba atkreipė savivaldybės dėmesį, kad asociacija vykdo konkursų, apdovanojimų, renginių organizavimo ir panašią veiklą, kuri yra laikoma ūkine komercine veikla, todėl asociacijai taikomos konkurencijos taisyklės.

Įvertinusi M.A.M.A. renginio organizatoriams suteiktos paramos atitiktį valstybės pagalbos kriterijams, Konkurencijos taryba informavo Kauno savivaldybę, kad suteikta parama juos visus tenkina.

„Parama yra selektyvi, nes ją gavo konkretus ūkio subjektas, t. y. asociacija; parama suteikia išskirtinę ekonominę naudą, kadangi buvo palengvinta minėto ūkio subjekto finansinė našta ir sustiprinta jo padėtis rinkoje, palyginus su konkuruojančiomis įmonėmis“, – rašoma pranešima.

Taryba taip pat pabrėžė, kad asociacija, vykdydama konkursų, apdovanojimų, renginių organizavimo veiklą, konkuruoja su analogišką ar panašią veiklą vykdančiais ūkio subjektais, įsteigtais tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse, todėl šiuo atveju būtų tenkinami ir poveikio prekybai ir konkurencijai tarp valstybių narių kriterijai.

„Tuo atveju, kai ūkio subjektams teikiama parama atitinka visus valstybės pagalbos kriterijus, pagalbos teikėjas turi dvi galimybes. Pirma, pranešti Europos Komisijai apie numatomą teikti valstybės pagalbą. Antra, tokios priemonės gali būti įgyvendinamos laikantis kurio nors iš Komisijos reglamentų, atleidžiančių nuo pareigos priemonę derinti su Europos Komisija, nuostatų“, – rašoma savivaldybei adresuotame Konkurencijos tarybos rašte.

Atsižvelgdama į tai, kad Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registre nėra įregistruota informacija apie savivaldybės suteiktą paramą asociacijai, Konkurencijos taryba mano, kad ši parama gali būti laikoma neteisėta valstybės pagalba.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praėjusią savaitę pranešė, kad koronavirusas nustatytas keturiems M.A.M.A. apdovanojimų dalyviams. Susirgę asmenys neįvardijami.

M.A.M.A. apdovanojimai vyko kovo 29-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje, juos transliavo televizija TV3.

Kauno policija dėl galimo karantino taisyklių nesilaikymo pradėjo administracines teisenas.

Apdovanojimų organizatoriai savo ruožtu tikino, kad laikėsi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, o visi dalyviai prieš renginį buvo patikrinti dėl koronaviruso.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Žadama daugiau pagalbos ir paslaugų nukentėjus nuo COVID-19 pandemijos

confident-noyce

Seimo pirmininkė vyksta į Ukrainą pareikšti paramos

confident-noyce

Kaimo bendruomenių projektams – beveik milijonas eurų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau