13.4 C
Panevėžys
Penktadienis, 18 balandžio, 2025

Kaunas priedangoms trijuose daugiabučiuose skirs 23 tūkst. eurų, pasigenda žmonių aktyvumo

AutoriusDominykas Biržietis (bns)
Fotobns

Kauno savivaldybė priedangoms trijuose daugiabučiuose namuose įrengti skirs per 23 tūkst. eurų paramos, tačiau pasigenda gyventojų aktyvumo naudojantis numatyta parama.

Tokį sprendimą bendru sutarimu priėmė antradienį posėdžiavusi savivaldybės taryba, patvirtinusi priedangų įrengimo daugiabučiuose programos lėšomis finansuojamų objektų sąrašą.

Šiek tiek virš 23 tūkst. eurų bus skirta Kovo 11-osios gatvėje 102, Baltų prospekte 165 ir Aukštaičių gatvėje 41 esantiems daugiabučiams.

Savivaldybė šiuose namuose finansuos avarinio apšvietimo ir autonominių elektros energijos tiekimo sistemų, dalyje – avarinių išėjimų, geriamojo vandens ir nuotekų sistemų įrengimą.

Paraiškas priedangų finansavimui visais trimis atvejais teikė savivaldybės valdomas daugiabučių administratorius „Kauno butų ūkis“.

Paramos priedangoms programa Kaune organizuojama nuo praėjusių metų rugpjūčio, jai šiais metais numatyta 100 tūkst. eurų. Tokia pati suma buvo skirta pernai.

2024-aisiais savivaldybė sulaukė iš viso penkių paraiškų, kurių tris patvirtino minėtiems daugiabučiams. Praėjusiais metais priedangoms skirta suma nebuvo panaudota.

Opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Paulius Lukševičius ir Martynas Prievelis tarybos posėdyje klausė, kaip ketinama skatinti gyventojus teikti paraiškas priedangų fondu, išnaudoti daugiau jo lėšų.

Pasak savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjos Karolinos Sakalauskienės, šiemet „viešinimas vyksta pilna apimtimi“, bendraujama su bendrijų pirmininkais ir namų administratoriais, tačiau trūksta gyventojų sąmoningumo.

„Manau, viešinimo yra tikrai pakankamai, tik galbūt trūksta daugiabučių namų savininkų sąmoningumo šiek tiek, kas tikrai sudėtinga, nes reikalingas savininkų daugumos sprendimas tokiam dalykui“, – kalbėjo K. Sakalauskienė.

„Visos priemonės yra įgyvendinamos, yra viešinama, o gyventojų priversti, kaip ir su daugiabučių renovacija, nėra kol kas mechanizmo priverstinio. Tai tenka vadovautis sąmoningumu savininkų“, – pridūrė ji.

Paraiškas priedangoms įrengti savivaldybė priima, kol paskirstomos visos šiai programai miesto biudžete numatytos lėšos, einamaisiais metais nepanaudota suma į kitus neperkeliama. Gautos paraiškos vertinamos kas mėnesį.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) BNS pateiktais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 6 tūkst. 453 priedangų, kuriose oro pavojaus atveju laikiną prieglobstį rastų 54 proc. arba 1 mln. 559 tūkst. šalies gyventojų.

Vilniuje priedangų užtektų 100 proc., Kaune – 40 proc., Klaipėdoje – 19 proc., Šiauliuose – 60 proc., o Panevėžyje – 11 proc. gyventojų.

Lietuvos miestuose priedangų turi pakakti bent 60 proc., o rajonų savivaldybėse – 40 proc. gyventojų. Anot VRM, Lietuvoje 28 savivaldybės jau turi pakankamai priedangų, o 32 dar susiduria su jų trūkumu.

Investicijoms į priedangų atnaujinimą ir plėtrą iki 2030-ųjų valstybė yra numačiusi skirti 77 mln. eurų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šilutės rajono gyventojams evakuacijos krypčių taikos metu neatskleis: apie lokacijas praneš iškilus realiai grėsmei

JP Redakcija

Panevėžiui skirta daugiau kaip pusė milijono eurų civilinės saugos stiprinimui

JP Redakcija

Panevėžyje už 300 tūkst. eurų planuojama atnaujinti 8 priedangas mokyklose

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads